איך קונים דירה בתל אביב?

רכישת דירה בתל אביב או בכל אזור בארץ, היא אחת הרכישות הגדולות ביותר שרבים מבצעים בעוד שישנם כאלה שחוסכים כמעט כל חייהם על מנת שיצליחו לרכוש דירה באזור שנחשב איכותי וטוב.

ואכן בכל הנוגע לקניית דירה באזור המרכז,  מדובר בקנייה לא שפוטה כמו גם שהיא נחשבת מבין הבחירות היקרות ביותר בתחום הנדל"ן, בעוד שתל אביב היא מוקד המשיכה ואזור מגורים נחשק בעיני רבים.

דירה בתל אביב

אז כיצד קונים דירה בתל אביב ועושים זאת נכון? הנה כמה טיפים טובים:

בדיקת ההון העצמי והעלויות

בתחילה עוד לפני שאתם מבצעים כל צעד או לקיחת משכנתא והלוואות: חשוב שתערכו סקר של עלויות של דירות בתל אביב, תוך שאתם מנסים להבין האם קנייה כזאת היא משהו שתוכל לממן ולהגשים.

שימו לב כי אין זה משנה מהו מחיר הדירה, בכל מקרה תצטרכו להגיע אל הבנק כדי לקבל משכנתא, עם הון עצמי של 30 אחוזים מעלות הנכס, כאשר המשכנתא לרכישת הדירה לא תעלה יותר מ 70 אחוזים מהעלות של הדירה.

בדיקת האופציות העומדות לרשותכם

חשוב לשים בל אילו אופציות עומדות לרשותכם בבחירת הדירה. כיום ישנם שלל מבנים למכירה חלקם כאלה שבדיוק עוברים תהליך של תמ"א 38 תל אביב. שכן, ת"א היא עיר בה ישנן דירות שנמצאות בעסקת דמי מפתח, ישנם מבנים שנמצאים בבנייני משרדים , ישנם בתים פרטיים, דו משפחתיים, דירות קטנות בודדות ועוד. חשוב להיעזר בשירותים של חברת נדלן כדי למצוא את הנכס הנכון.

תנאי המשכנתא

כעת לאחר שבדקתם את מקורות המימון שלכם, חשוב לבדוק מהם מסלולי המשכנתאות שהבנקים המסחריים מציעים לכם. שימו לב לגובה הריבית, לתנאי התשלום וההחזר החודשי, תוך שאתם מוודאים כי התשלום החודשי של המשכנתא לא יהיה גבוה יותר משליש ההכנסות שלכם ושל בני הזוג שלכם. בכך תוכלו לוודא כי אתם יכולים לעמוד בעלות הדירה.

בחירה של אזור המגורים

עוד יש לבדוק מהו אזור המוגרים שבו נמצא הבניין. תל אביב מחולקת לאזורים של: צפון דרום ומרכז, בעוד שישנם אזורים שנחשבים יוקרתיים יותר, מטופחים שוקטים וישנם כאלה שנחשבים דרומיים והם אזורים בהם ישנו עוני רב, כמו גם העדר טיפוח ואף פשע ברחוב. לכן חשוב לסקור את הסביבה , את השכנים ואף את האופציות של הפיתוח האזורי העתידי של האזור, כאשר במידה והאזור מיועד לפיתוח: תוכלו לרכוש נכס ולמכור אותו ברווח גדול עם השנים ולאחר פיתוח האזור.

חישוב עלויות

חשוב לדעת כי ברכישת דירה בתל אביב העלויות של אחזקת הכנס לא מסתכמות רק בערך הדירה ותשלום המשכנתא. דירות בתל אביב הן כאלה שתשלומי הארנונה עליהן נחשבים יקרים יותר פר מטר מרובע לעומת אזורים אחרים ברחבי הארץ, כי ישנם מיסים שונים שתצטרכו לשלם עם השנים, כמו גם שתצטרכו לשלם עבור תחזוקת הבניין, וועד הבית כאשר במידה ויהיו קלקולים בדירה : חשוב שיהיה לכם את הסכום הדרוש לבעלי מקצוע במרכז שגובים בדרך כלל תשלום גבוה יותר מאשר בעלי מקצוע בפריפריה.

לסיכום, רכישת דירה בתל אביב יכולה להוליד עמה איכות חיים, מגורים בשיא התרבות ומוקדי החברה של הארץ תוך מגורים בעיר ללא הפסקה!

אז אם אתם רוצים להגשים את החלום – זה הזמן להתחיל את כלל הפעולות והתהליכים הדרושות לרכישת דירה מושלמת בתל אביב.