איך לארגן מסיבת יום הולדת בבית?

מסיבת יום הולדת

יום הולדת יש רק פעם בשנה, ולכן רבים נוהגים לציין את יום הולדתם במסיבה גדולה ומשמחת, כשהם מוקפים בכל האנשים האהובים עליהם. יש לא מעט אפשרויות לחגוג את יום ההולדת, כשאחת האופציות הפופולאריות ביותר היא חגיגה ביתית. אז איך תארגנו מסיבת יום הולדת בבית? אספנו בעבורכם טיפים חשובים ומידע חיוני.

תכנון מוקדם

הסוד למסיבת יום הולדת מוצלחת טמונה בתכנון. לכן, חשוב לתכנן כל פרט ופרט באירוע, ולהעניק תשומת לב גם לדברים הקטנים. חשבו על מיקום המסיבה (בסלון? בחצר?), על כמות האנשים שעתידים להגיע, על התכנים שיועברו ועל קישוט החלל – כל אלה הם חלק בלתי נפרד מהתכנון המוקדם. כמו כן, חשבו מבעוד מועד על תכנים מעניינים שיהפכו את המסיבה לייחודית, למשל הקרנת מצגת של תמונות באמצעות מקרן ומסך, הכנת אלבום ברכות שיונח בכניסה למסיבה, משחקי חברה מעניינים, תחרויות נושאות פרסים וכו'.

ערכו רשימה של כל הפריטים הנחוצים לכם על מנת שהאירוע יצליח, כמו גם רשימת אורחים. יתרה מזאת, רשמו את כל הרעיונות שיש לכם על דף, כך תוכלו לתכנן את האירוע על הצד הטוב ביותר.

לוגיסטיקה

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לדאוג להם הוא כל הפן הלוגיסטי. חשבו האם יש מספיק מקומות ישיבה, האם השולחן שבביתכם גדול דיו כדי להכיל את כל החטיפים, האוכל והשתייה שיוגשו באירוע, והאם יש ברשותכם רמקולים או הגברה מתאימה.

אוכל וחטיפים

כשמארגנים מסיבת יום הולדת בבית חשוב לדאוג לאוכל עבור האורחים, וכן – גם אם זו מסיבה לילדים. תחילה, כדאי לברר אם ישנם אורחים שאלרגיים למזונות מסוימים כמו גלוטן, שומשום, חלב וכו', ורק לאחר שתעשו זאת, תוכלו לתכנן תפריט שיכלול מנות שמתאימות לכולם. לרוב, מומלץ להגיש מנות המתבססות על ירקות לטובת אורחים אלרגיים או אורחים ששומרים על הגזרה, ולצד המנות הללו תוכלו לשלב מנות נוספות כמו פסטות, טורטיות ממולאות, ברוסקטות ועוד.

נוסף לכך, יש לדאוג לשתייה קלה בכמות שתספיק לכל האורחים, כשמומלץ לרכוש שתייה מגוונת (למשל קולה, מיץ ענבים, מים, ספרייט ומיצים נוספים). היה ומדובר במסיבה של מבוגרים, כמובן שיש לדאוג לאלכוהול, החל מיינות משובחים ועד לבירות איכותיות.

מסיבת יום הולדת

קישוטים!

כדי לערוך מסיבת יום הולדת מוצלחת, חשוב לדאוג לתפאורה צבעונית שתכניס את האורחים לאווירה. יש לא מעט חנויות שבהן תוכלו למצוא קישוטים למסיבות, כשכמובן ניתן לרכוש קישוטים גם בכל חנויות הסטוק למיניהן. אין צורך להגזים בכמות הקישוטים, משום שאפשר לרכוש מעט קישוטים, כל עוד הם יהיו מספיק דומיננטיים ויעבירו אווירה של חגיגה וצבעוניות.

טיפ: אם תרצו להיות מקוריים, תוכלו להכין את הקישוטים בעצמכם. באמצעות חומרי יצירה שונים ניתן ליצור מגוון רחב של קישוטים מדליקים ומיוחדים לחגיגה.

חד פעמי

בדרך כלל נהוג להיעזר בכלים חד פעמיים במסיבות. יחד עם זה נציין שחד פעמי אינו מתכלה ולכן אינו בריא לסביבה. אם ניתן להשתמש בכלי במבוק או בכלים רב פעמיים – מה טוב. אם אין ברירה וחייבים לרכוש כלים חד פעמיים, נסו לצמצם את הרכישה ולקנות רק מה שצריך, בין אם מדובר בצלחות, סכו"ם, כוסות לשתייה קרה וכו'.

הזמנות לאורחים

אין מסיבה בלי אורחים, ולכן חשוב לדאוג לשלוח הזמנות לכל האורחים ולוודא עמם הגעה. לא משנה איך תבחרו לעשות זאת, טלפונית, דרך קבוצת וואטס-אפ או הזמנות נייר מסורתיות, העיקר שתזמינו את החברים ובני המשפחה שיחגגו יחד איתכם.

 

תכננו את מסיבת יום ההולדת שלכם לפרטים, הקדישו זמן ותשומת לב לכל האלמנטים שצוינו מעלה, ואל תשכחו ליהנות מהתהליך. מזל טוב!