איך מצחצחים שיניים נכון?

איך מצחצחים שיניים נכון

פעולה של צחצוח שיניים היא פעולה שגרתית אותה אנו מבצעים באופן קבוע. אולם, רבים מאיתנו לא מבצעים את הצחצוח נכון – וכתוצאה מכך מעודדים היווצרות של אבנית ועששת. בסקירה הבאה נציג צעד אחר צעד כיצד תוכלו לצחצח נכון, ולשמור על בריאות הפה והחניכיים.

המפתח לצחצוח נכון של שיניים: מברשת שיניים איכותית

אחת הפעולות הבסיסיות שכל אחד מאיתנו מבצע מגיל קטן הוא צחצוח השיניים. אולם, לא מעט רופאי שיניים מתריעים כי פעולת הצחצוח איננה מתבצעת כראוי וכתוצאה מכך נגרם נזק ממשי לחניכיים המוביל בסופו של דבר לטיפולים מורכבים ויקרים. בכדי להימנע מכך, חשוב לסגל הרגלי צחצוח נכונים. ראשית כל, מומלץ  לקרוא מאמרים מקצועיים באתר  dent clinics לגבי צחצוח נכון. נוסף לכך, חלק מהותי ובלתי נפרד מצחצוח נכון מתחיל קודם כל במברשת השיניים שלנו. רצוי להחליף את מברשת השיניים בכל שלושה-ארבעה חודשים, ולהקפיד לבצע רכישה של מברשת עם סיבים רכים וכזו שנוחה לאחיזה. למרות שאין מחקרים ברורים לגבי היעילות של מברשת שיניים חשמלית ביחס למברשת רגילה, מברשת חשמלית בהחלט יכולה להקל על פעולת הצחצוח בשל פיתוח של מברשות שיניים חשמליות שמתריעות לגבי זמן הצחצוח כמו גם מאפשרות להגיע בקלות יותר לאזורים קשים לגישה, ולכן מומלץ להתנסות הן במברשת רגילה והן בחשמלית ולבחון מהי המברשת שעושה את העבודה היסודית והטובה ביותר בעבורכם.

איך-  מצחצחים שיניים נכון

מצחצחים 30 שניות בלבד? אתם עושים טעות

בשעות הבוקר הלחוצות אנחנו לא תמיד מקפידים לצחצח את השיניים באופן יסודי, ולכן בממוצע ניתן לומר כי פעולת הצחצוח מתבצעת בין 20-30 שניות לכל היותר. צחצוח נכון מתבצע כשתי דקות, כאשר החלק הראשון צריך להתבצע באמצעות צחצוח השיניים ללא משחה למשך כחצי דקה, ולאחר מכן צחצוח באמצעות משחה (עדיף כזו עם ריכוז גבוה של פלואוריד המגן על האמיל של השן ואחראי, בין היתר, על מניעת עששת) למשך כדקה וחצי. על מנת שתוכלו להיות מדויקים לגבי הזמנים, קחו את מכשיר הסלולר שלכם והפעילו אותו לטיימר של שתי דקות. השלמה של פעולת הצחצוח מומלצת באמצעות מי פה, לצורך תחושת רעננות אך גם חיזוק של פעולת הצחצוח.

צחצוח פעמיים ביום

פעולת הצחצוח צריכה להתבצע לפחות פעמיים ביום – בבוקר ובערב. אולם, אם אתם אוכלים ממתקים וחטיפים, חשוב לצחצח את השיניים מיד אחרי מאחר והם "נדבקים" לשן ובכך מעודדים היווצרות של חיידקים ועששת. זה הזמן להסביר כי צריך לשמור על איזון: לא אחרי כל ארוחה צריך לצחצח בשל הפעולה של הרוק שמנקה את החיידקים, כאשר צחצוח תדיר מדי עלול להוביל לנזק ממשי. בשל כך, נדרש לשמור על איזון כמו גם להתייצב אצל השיננית אחת לחצי שנה ובמקרה של עששת אחת לשלושה חודשיים, כל זאת בכדי לדאוג לבריאות הפה והחניכיים וליצירת חיוך מושלם ובוהק.

נגישות