איך להתנהל אחרי תאונת דרכים?

לצערנו הרב, תאונות דרכים מתרחשות ברחבי העולם, ואפילו בארץ, מדי יום. בחלק מהמקרים התאונה מסתכמת בהחלפת פרטים ולעיתים גם לא, מה שעשוי להעיד על כך שהתאונה לא באמת הייתה משמעותית. אך כשהתאונה גובה קורבנות והפציעות רבות, יש כמה דברים שחשוב לעשות באופן מיידי:

תאונת דרכים

אל תתביישו לקבל עזרה!

לקבל עזרה לא הופך אתכם לחלשים יותר, כמו כן, ההתמודדות העצמית לא תהפוך אתכם לגיבורים בשום צורה. האנשים הקרובים ביותר אליכם רוצים לעזור לכם לעבור את התהליך הזה בצורה הכי נוחה וקלה שיש. תנו להם. לעבור לבד את הסיוט המתמשך של תאונת דרכים והשלכותיה יכול לאמלל אתכם עוד יותר ולעיתים אף להוביל לדיכאון וחרדה.

הפעילו את הביטוח

כן, להפעיל ביטוח רכב זה בהחלט לא דבר משמח, אבל בדיוק בשביל זה הוא שם. הרי ידוע כי ביטוח רכב הוא ביטוח חובה ויש לעשותו ברגע שאתם מקבלים רכב לרשותכם. במקרה של תאונת דרכים, על הביטוח שלכם לתפעל חקירה, לבדוק את נתוני התאונה ולפצות אתכם במידת הצורך.

הפעילו עורך דין

כל אדם באשר הוא, אשר לא עבר הכשרה של עורכי דין, לא ידע לעולם את כל החוקים כולם. באם אתם צריכים הגנה, רצוי שיהיה לכם עורך דין לענייני תעבורה שיוכל להושיט יד ולהקל על העונש במידה ויצאתם אשמים, או לחלופין, לסייע לכם לקבל פיצוי אם נפצעתם או נפגעתם בתאונה.

פנו לביטוח לאומי

אם נפגעתם בתאונת דרכים מבחינה פיזית, עליכם לדווח זאת לביטוח הלאומי, מאחר והתאונה היא שגרמה לכם לנכות כזו או אחרת. ביטוח לאומי יכול להנפיק הטבות מיוחדות למי שסובל מאבדן כושר עבודה בעקבות התאונה ולספק עזרה בהתאם לפציעות הנפגע.

הפעילו תביעת ביטוח

אם אתם נפגעי התאונה, מוטב שתגישו תביעת ביטוח. ביטוח רכב עליו אתם משלמים נועד בדיוק עבור הזמנים האלה, אשר אתם צריכים להילחם על חפותכם אל מול מערכת שלמה. כאשר מתחילה תביעה מטעם ביטוח הרכב, עליכם לספק לחוקר הביטוח את כל האינפורמציה שלרשותכם. זכרו כי המלצתו של החוקר היא שתעזור לפסיקה הסופית.

תאונות דרכים הן אף פעם לא דבר נעים, ובלא מעט מקרים, הן לא נגמרות בזירת התאונה. תאונות דרכים יכולות ללוות אתכם שנים על גבי שנים, הן בטיפול בהן והן בטיפול הפיזי שלכם.

בין אם התאונה קרתה באשמתכם ובין אם לא, פעלו לפי החוק. תעדו את כל השתלשלות העניינים, וכתבו את כל העובדות לפי סדר כרונולוגי, תעדו כל שיחה, ובדקו כי כל הראיות שאתם צריכים נמצאים אצל עורך הדין שלכם ושהוא פועל עבורכם במלוא המרץ. סעו בזהירות.