איך עושים ביטוח רכב?

ביטוח רכב הוא ביטוח שכל בעל רכב מחויב לעשות. עם זאת, היקף הביטוח משתנה והוא נתון לבחירה של כל בעל רכב בפני עצמו. אנחנו כאן כדי להסביר לכם את כל מה שצריך לדעת על ביטוח רכב, איך עושים אותו, וכמובן איך לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר כדי לבטח את הרכב שלכם.

ביטוח רכב – ביטוח חובה

כאשר מדברים על ביטוח רכב, חשוב להבדיל בין מספר מרכיבים שקיימים בכל פוליסה של ביטוח רכב. ביטוח רכב הוא ביטוח חובה לכל בעל רכב, והביטוח הזה נקרא 'ביטוח חובה'. הביטוח הזה נועד עבור מקרים שבהם הרכב פגע או נפגע והביטוח מכסה את הנזק הגופני שנגרם למעורבים בתאונת הדרכים.

את הביטוח הזה כל מי שמחזיק ברכב חייב לעשות, ולמעשה, אסור לכלי רכב להיות על כביש אם הוא לא מחזיק בביטוח כזה. נסיעה ברכב ללא ביטוח חובה גוררת ענישה כמובן.

מרכיבים שאינם חובה

בכל ביטוח רכב ישנם מרכיבים נוספים שאינם חובה אלא הם ניתנים לבחירה על ידי המבוטח. החלקים הללו כוללים ביטוח מקיף שנועד לכיסוי הוצאות של נזקי רכוש במקרה של תאונה או פגיעה ברכב. הביטוח המקיף מכסה גם פגיעה שנגרמה לרכב אחר וגם פגיעה שנגרמה לרכב שלכם על ידי רכב אחר. כמובן שהביטוח מכסה גם נזקי רכוש שנגרמו על ידי הרכב לרכוש שאינו כלי רכב.

באפשרותכם לבטח את הרכב שלכם רק למקרה שבו אתם פגעתם וגרמתם נזקי רכוש, מבלי לבטח אותו על מקרה שהפגיעה נגרמה לרכב שלכם עצמו. הביטוח הזה נקרא ביטוח צד ג' והוא כמובן זול יותר מאשר ביטוח מקיף מלא, והוא מתאים בעיקר לרכבים זולים.

 

איך עושים ביטוח רכב?

איך עושים ביטוח?

כאשר ניגשים לרכישת פוליסת ביטוח רכב, הדבר הראשון שעליו צריך להחליט הוא מה ההיקף של הביטוח שבו אנחנו מעוניינים. כמובן שעל ביטוח החובה אין אפשרות לוותר, אולם ביטוח מקיף הוא עניין שנתון לשיקול הדעת שלכם. ההמלצה שלנו היא כמובן לא לוותר גם על ביטוח מקיף כדי שבמקרה הצורך הביטוח יכסה הוצאות של נזקי רכוש.

נתונים הקובעים את עלות הביטוח

ביטוח הרכב נקבע כמובן לפי סוג הרכב שבו אתם נוהגים. ככל שהרכב יהיה חדש יותר המחיר של הביטוח יהיה נמוך יותר כיון שהמערכות של הרכבים החדישים בטוחות יותר. עם זאת, ביטוח לרכב יוקרה יהיה יקר כמובן בשל העובדה שכל נזק ברכב יוקרה מתומחר במחיר גבוה הרבה יותר מזה של רכב רגיל.

נתון נוסף שמשפיע על המחיר של הרכב הוא גיל הנוהגים בו. עבור נהגים צעירים יש צורך לעשות ביטוח מיוחד שנקרא 'ביטוח צעיר', והוא מאפשר לנהגים צעירים לנהוג על הרכב. ביטוח צעיר גם הוא מוסיף לעלות הכוללת של פוליסת הביטוח.

השוואת מחירים

אחרי שהחלטתם על היקף הביטוח שמתאים לכם, גשו עם הנתונים של הרכב שלכם ומי שנוהג בו ובדקו איזו חברה מציעה לכם את הצעת המחיר המשתלמת ביותר. המחיר של הביטוח הוא לא הדבר היחיד שחשוב לבדוק שכן בהוצאות הקשורות בנזקי רכוש ישנה גם השתתפות עצמית. בדקו ביחס לכל פוליסה מה ההשתתפות העצמית שהיא דורשת מכם.

לסיכום

ביטוח הרכב מורכב ממרכיב שהוא חובה ונועד לכסות נזקי גוף, ומרכיב נוסף שקשור לנזקי רכוש. כאשר אתם ניגשים לעשות ביטוח רכב, עליכם להחליט קודם כל מה ההיקף של הביטוח שבו אתם מעוניינים. בשלב השני בדקו את הצעות המחיר של החברות השונות ביחס לרכב שלכם כדי להחליט מהי הצעת המחיר המשתלמת ביותר עבור ביטוח הרכב שלכם.