איך לעצב חדר ילדים?

 

הילדים שלכם גדלים ומתפתחים בקצב מטורף, כאשר אחד האלמנטים אשר תורמים לחיי היום יום של ילדכם ולהתפתחותו היא הדרך שבה מעוצב חדר הילדים.

אבל כיצד מעצבים את החדר בצורה שבה גם כאשר הילד יגדל הוא עדיין יהיה מרוצה מהעיצוב? וכיצד בוחרים את הריהוט הנכון ואת הצבעים המתאימים לחדר ילדים? כל הרעיונות בהמשך.

אם החלטתם לעצב את חדר הילדים בבית שלכם, בין אם מדובר בעיצוב החדר לאחר מעבר דירה, בעקבות תינוק חדש או אפילו בשל מהפך אשר אתם רוצים לבצע בחדר הילדים – חשוב שתשימו לב לכמה רעיונות וכללים בעיצוב:

מדידת החדר

לפני שאתם מתחילים לעצב, לבחור רהיטים, לפרוס שטיחים, לקדוח ולבצע כל פעולה בחלל החדר: חשוב לבצע מדידות קפדניות של החדר. מדדות את אורכו של החדר, את רוחבו ואת העומק שלו ונסו להכין שרטוט גם אם לא מקצועי במיוחד של החדר. בכך תוכלו לבחור ריהוט וחפצים המתאימים לגודל החדר.

בחרו חפצים ורהיטים בגדלים הנכונים

כאשר אתם בוחרים ארונות, שידות, מיטות, קופסאות אחסון ועוד, וודאו כי החפצים מתאימים גם לגודל החלל וגם לגודלם של הילדים. מיטות ילדים חשוב לבחור בגודל קצת יותר גדול מילדכם וזאת כדי שהמיטה תשרת אותו למשך כמה שנים. כמו כן, בין אם ילדכם בגיל בית הספר ובין אם לא, חשוב לדאוג עבורו למקום נוח ללמידה ויצירה, כך בבוא העת יוכלו ללמוד למבחנים, להכין שיעורי בית ולצייר בנוחות. חפשו שולחן וכיסא שיתאימו לו ולעיצוב העתידי של החדר. השתדלו שלא לבחור מספר רב של רהיטים על מנת שתוכלו להעניק לילד תחושת של חדר מרווח.

נסו לחסוך במקום

ברחו פריטים שיסייעו לכם לחסוך במקום שכן חדר הילדים צריך להיות מקום רחב אשר בו הילדים שלכם יוכלו לשחק, לזחול בבטיחות, ליצור ועוד. רהיטים כמו ארון הזזה, מיטות נפתחות או מטות קומתיים לחדר בו יותר מילד אחד, קופסאות אחסון שנכנסות מתחת למיטה, כיסא המשמש גם כמקום אחסון ועוד, יעזרו לכם לשמור על חדר פחות צפוף וגם מסודר יותר.

שמירה על צבעים בהירים

בחרו רהיטים, שטיחים, וילונות ושאר חפצים בצבעים בהירים. נסו להימנע מכהויות שמאפילות על החדר ובחרו בצבעים ססגוניים ושמחים. וילונות בהירים למשל יקנו  מקסימום אור טבעי לחדר הילדים, תוך שילוב של צבעים רכים בבחירת הרהיטים וזאת על מנת שהארונות, השידות והמיטות יוכלו ללוות את ילדכם למשך זמן רב.

חלוקת החדר באמצעות קיר גבס

מה עושים כשהילדים גדלים וכל אחד רוצה פרטיות? אם החדר גדול מספיק, ניתן לחלק אותו לשני חדרים באמצעות קיר גבס. כיום באמצעות הקמת קיר גבס בצורה קלה, ניתן לחצוץ את חדר הילדים לשניים בקלות כך שלכל ילד יהיה החלל הפרטי שלו. חשוב לדאוג לאיש מקצוע שיעשה עבורכם עבודה נקייה ואיכותית, וודאו כמובן שיש לו ניסיון בהקמת קירות גבס.

שימוש בתאורה מתאימה

כפי שהזכרנו, חדר הילדים שלכם עליו להיות כזה המעוצב בצבעים בהירים על מנת שהילד יוכל ליהנות מצבעים שונים שתורמים להתפתחותו ולא מצבעים כהים כמו שחור וחום כהה שעלולים לדכא וגם להקטין את חלל האחר. בשל כך חשוב גם להשתמש בתאורה מתאימה, כמו תאורה רכה אך מאירה במרכז החדר תוך שימוש באהיל בהיר למקסימום אור, כאשר רצוי לבחור מנורת שולחן להצבה על שולחן הכתיבה כמו גם מנורת לילה קטנה וחמודה לילדים שרוצים להירדם עם אור.

מוצרי טקסטיל

על מנת שהילדים שלכם יחושו בנעימות, נסו לאבזר את החדר במוצרי טקסטיל איכותיים. מלאו את המיטה בכריות נוי רכות, השתמשו בשטיחים עליהם אפשר לפסוע יחפים כמו שטיחים סרוגים בעבודת יד או כאלה המותאמים לחדרי ילדים, והשתמשו בכיסוי מיטה צבעוני כמו כזה המעוצב בסגנון שמיכת טלאים של פעם.

שטיח לילדים

קבלו השראה

כדי לעצב נכון את החדר של ילדכם חשוב מאד לקבל השראה משלל מגזינים, תמונות באינטרנט, ומאנשי המקצוע. עשו את כל אלה ותוכלו לעצב לילדכם חדר מושלם!

 

נסו לתכנן את עיצוב חדר הילדים ביחד עם הילדים, כך הם ירגישו שהיה להם חלק משמעותי בתכנון ועיצוב החדר. חפשו יחד איתם השראה לעיצובים ייחודיים, בררו מהם הצבעים האהובים עליהם ואספו פרטים על מנת שתוכלו לעצב עבורם חדר מושלם, בו הם ישמחו לשהות ולבלות.