איך בוחרים טבעת אירוסין

החלטתם להציע נישואין? מזל טוב! הצעת נישואין רומנטית ככל שתהיה, כדאי שתכלול בתוכה טבעת אירוסין, כאשר הטבעת מסמלת קשר מחייב בין בני הזוג, היא פריט יפה ורומנטי שרק מעלה את ערכו, כאשר טבעת נישואין יפה ומיוחדת נותרת כירושה לדורי דורות.

אבל כיצד מוצאים טבעת נישואין שתתאים לבת הזוג שלכם וגם לתקציב שלכם? הכנו עבורכם כמה טיפים מעולים לבחירה נכונה.

 

מבצעים השוואת מחירים

אז אחרי שקיבלתם את הכן המיוחל, בצעו השוואת מחירים בין טבעות אירוסין שונות ונסו להבין כיצד אתם יכולים למצוא טבעת שגם משלבת יהלום או אבן חן יקרה, וגם מתאימה לתקציב שלכם.

בכל הנוגע לטבעת נישואים אחד הכללים הישנים הסביר כי גבר עליו לרכוש טבעת אירוסין במחיר של 3 משכורות חודשיות. עם זאת כיום מחירי הטבעות האטרקטיביים מבטלים את הכלל הישן והלא רלוונטי הזה ומאפשרים לגברים לרכוש טבעות אירוסין גם במחירים אטרקטיביים ומחירים נמוכים בהרבה ממשכורת חודשית ממוצעת.

מבררים

השלב השני לאחר השוואת המחירים הוא ביצוע בירורים אודות טעמה של בת הזוג בכל הנוגע לתכשיטים. נסו לבדוק בקטלוגים של טבעות אירוסין הבין אילו סגנונות טבעות ושאר תכשיטים היא אוהבת. נסו לבדוק בכל מיני דרכים אם היא אוהבת תכשיטים עדינים? צעקניים? צבעוניים? עתיקים? או שאולי היא לא אוהבת תכשיטים בכלל! נסו להתאים את עיצוב הטבעת לפי אופייה של הבת הזוג ולפי טעמה והתייעצו באופן חשאי עם בני המשפחה שלה או עם חברות קרובות על מנת לקבל מושג.

מודדים

כעת מה שנשאר לכם לעשות בכל הנוגע לבחירת הטבעת היא מדידת אצבע של בת הזוג. אל דאגה, לשם כך לא תצטרכו לבצע מדידות של אצבעה בזמן שהיא ישנה או חסרת הכרה, וזאת משום שכדי למדוד מספיק לקחת טבעת אחרת של בת הזוג שתלווה אתכם בזמן הרכישה ותסייע לכם לבצע השוואה ולהתאים.

הכירות עם עולם היהלומים והזהב

כדי לבחור טבעת אירוסין בצורה טובה חשוב לערוך מעט מחקר על עולם הזהב והיהלומים. כיום ישנן מגוון סוגי זהב ביניהם: זהב לבן, זהב צהוב וזהב כתום, כאשר זהב נמדד לפי קרט תוך שטבעת זהב אמתית משקלה 14 קרט לפחות.

כעת יש להכיר את עולם היהלומים: יהלום נמדד לפי גודלו ומשקלו, אך גם לפי איכות היהלום, הצלילות ודרך החיתוך שלו. בנוסף ישנם יהלומים בצבעים שונים כמו יהלומים צהובים, לבנים, ורודים, ואפילו שחורים! נסו להתאים את היהלום ואת דרך שיבוצו על גבי הטבעת בצורה שתתאים גם לטעמה של בת הזוג וגם לאורח חייה ולסגנון הלבוש שלה.

התעקשו על קבלת תעודות

בזמן שאתם רוכשים טבעת אירוסין חשוב לשים לב כי אתם מקבלים תעודה גמולוגית. תעודה מסוג זה מאשרת כי היהלום שרכשתם הינו אמתי והיא תעודה שחשוב לשמור וזאת כדי שתוכלו להוכיח את האמיתות של היהלום במידת הצורך. בתעודה ניתן לקבל את פירוט היהלום ולהבין את רמת איכותו.

זהו, יש לכם את כל המידע, מה עכשיו?

כעת שאתם חמושים במידע, מכירים קצת יותר את עולם טבעות האירוסין, מכירים את טעמה של בת הזוג ומבינים מהו התקציב שתקדישו לבחירת טבעת אירוסין – זה הזמן לצאת אל חנויות התכשיטים המובחרות, אל רשתות תכשיטים ואפילו אל חנויות וינטג' או חנויות קטנות שמספקות טבעות אירוסין מיוחדות.