איך בוחרים אבקת חלבון?

בעבר, אבקות החלבון היו מוצר בו משתמשים בעיקר ספורטאים מקצועיים ובפרט בודי בילדרים. כך, מי שרצה לרכוש לעצמו אבקת חלבון יכול היה לגשת לחנויות הייעודיות ולבחור באחד מתוך מספר מועט מאד של מותגים שונים כך שהבחירה לא הייתה ממש קשה או מורכבת. כיום, התמונה השתנתה מקצה לקצה ואבקות החלבון הפכו למוצר מבוקש אצל ספורטאים מקצועיים וחובבים כאחד ונראה כי השוק גדל באופן משמעותי. ניתן למצוא אבקות חלבון למגוון סוגי ספורט ולא רק לבניית שרירים, לבחור מתוך מגוון טעמים שונים וסוגים של חלבון, לבחור מתוך כמה וכמה דרגות כשרות ועוד. המבחר ה בהחלט דבר מבורך, בעיקר בגלל שהתחרות מאפשרת לנו להנות ממחירים טובים יותר, אבל זה גם משהו שבהחלט עשוי לבלבל. אם גם אתם מעוניינים לרכוש אבקות חלבון ולא בטוחים ממש איך לבחור את המוצר שהכי מתאים לכם, אנחנו רוצים לעשות קצת סדר בדברים ולגעת בכמה פרמטרים חשובים שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

חפשו באתרים המובילים

ראשית כל חשוב לומר שכיום ניתן לרכוש אבקות חלבון בהרבה מקומות, בין אם באופן פרונטלי ובין אם ברשת, ובלשון המעטה לא כל המקומות הללו הם מקומות רציניים. למרבה הצער יש גם לא מעט חנויות שמוכרות מוצרים שאינם מפוקחים ולא קיבלו אישור של משרד הבריאות ואלו דברים שבהחלט כדאי להימנע מהם. באתר טבע בריא יש המון אופציות לבחירה וזו דוגמא נהדרת לאתר מוכר, רציני ומסודר שאתם יכולים להיות בטוחים בו ובמוצרים שתמצאו בו. כעת, בואו נדבר על הפרמטרים לבחירה.

איך בוחרים אבקת חלבון?

מחיר וכמות

כמובן שהמחיר צריך להוביל אתכם בבחירה שלכם של אבקות חלבון, אך חשוב להבין שהטווח הוא פחות או יותר קבוע. מה שכן חשוב לבדוק זה המחיר פר גרם מפני שזה בהחלט משתנה. בהרבה מאד מקרים, במיוחד אם אתם משתמשים באבקות על בסיס קבוע, עדיף לקנות את המכלים הגדולים מפני שהעלות פר גרם תהיה נמוכה יותר באופן משמעותי.

מקור החלבון

גם זאת שאלה חשובה מאד שכדאי לקחת בחשבון וחשוב להבין שבגלל שיש הרבה מאד סוגים של אבקות, גם המקור שלהן משתנה. יש אבקות המבוססות על מוצרים מן החי ובפרט כאלו המגיעות מבשר בקר ומעוף, אחרות מבוססות על מוצרים מן החי כמו ביצים או מי גבינה ואפשר בהחלט למצוא כמה וכמה סוגים של אבקות טבעוניות על בסיס אפונה, עדשים וכן הלאה. הבחירה שלכם צריכה להתבסס על התזונה המועדפת שלכם ועל אורח החיים שלכם ולמרבה הנוחות אפשר למצוא הרבה מאד סוגים וזאת לא ממש בעיה. שימו לב כי האבקות הטבעוניות שהן טובות לא פחות הן מעט יקרות יותר, מפני שמורכב יותר להפיק את החלבון מהן.

טעם

בהחלט פרמטר חשוב ואפשר ממש להנות מהטעם של אבקות החלבון כיום. שימו לב כי יש טעמים שונים כמו שוקולד, וניל ותות, ואתם יכולים לבחור את הטעם שאתם אוהבים, להכין שייקים בריאים וממש טעימים ואפילו לשלב את האבקות בכל מיני סוגים של מאכלים כמו פנקייקים או חביתות.

כשרות

לבסוף חשוב לדבר על הכשרות של המוצרים. ישראלים רבים מעוניינים לרכוש אבקות כשרות בלבד ותשמחו לדעת שבהחלט אפשר למצוא סוגים כאלו. מרבית האבקות הן ברמת כשרות רגילה, אבל אפשר בהחלט למצוא כמה אבקות שהן כשרות למהדרין למי שמחפש כשרות מחמירה יותר.

לסיכום – אלו הם הפרמטרים המרכזיים לבחירת אבקות חלבון. בדקו את הדברים הללו לעומק ותוכלו בהחלט למצוא את הסוג שמתאים לכם בדיוק.