איך מוצאים עורך דין מקצועי?

המציאות היא שרובינו נדרשים להיעזר בעורך דין בשלב מסוים בחיינו, גם אם מדובר באנשים נורמטיביים שלא עברו על החוק ושלא מתחזקים עסקים. בשל הביקוש הרב ניתן למצוא בכל נישה היצע מגוון, כך שברגע האמת קשה לדעת במי לבחור. האם בעורך הדין הראשון שמופיע בתוצאות החיפוש בגוגל, האם בעורך הדין שהחברה המליצה עליו, או אולי בעורך הדין שגר אצלכם בשכונה. מכאן שאם גם אתם מבקשים להתכונן לרגע שבו תידרשו למצוא עורך דין מתאים, או אם גם אתם זקוקים לחבור במידי לעורך דין, המידע הבא יעזור לכם לעשות סדר – לבצע בחירה נבונה!

מקור אמין

טרם יצא לכם להכיר? פורטל עורכי הדין הזה מכיל פרטים על המון אנשי מקצוע שנבחרו בקפידה. מכאן שלא רק ניתן למצוא שפע של הצעות בהתאם לנישה הרצויה, אלא גם ניתן לדעת מראש שכל עורך דין שמופיע באתר נבחר בפקידה, כך שמראש הסיכויים לצאת מרוצים מאוד גבוהים. עוד נחדד שמעבר לתחושת הביטחון, האתר גם מסייע להתמצא, וזאת כיוון שרק צריך לבחון מהו תחום ההתמחות והאזור שבו מבקשים להתמקד, כך שבתוך מספר שניות זוכים לצאת לדרך ואף ליצור קשר ראשוני.

ממקדים צורך

חשוב להבין שבתחום עריכת הדין ככול שמתמחים בנישה יותר צרה, כך הסיוע יותר משמעותי ומוצלח. מכאן שטרם יוצאים לחפש המלצות, יש להבין איזו התמחות בדיוק מחפשים. כך למשל אם צריכים עורך דין כדי לסדר עיזבון, אין זה רק מספיק לחפש עורך דין שמתמחה בדיני משפחה. אין מבקשים ייצוג שנוגע להלבנת הון, אין זה רק מספיק לחפש עו"ד שמתמקד בתחום הפלילי, או אם מחפשים עורך דין שמתמחה בבנקאות, אין זה רק מספיק לחפש עורך דין שבקיא במשפטים אזרחיים.

 

 

מה חשוב לבחון לפני שמקבלים החלטה?

קיבלתם המלצות על עורך דין מדהים שבקיא בתחום שבו מתעניינים? טרם מקבלים החלטה יש לבחון את הנקודות הבאות:

  • האם עורך הדין זמין לייצג אותכם בהתאם ללוח הזמנים שנכון עבורכם.
  • האם עורך הדין נמצא בקרבת מקום, כך שיהיה נוח להיפגש עמו, ולא תימנעו מפגישות רק כיוון שאין זמן להגיע לצד השני של הארץ.
  • האם עורך הדין מחזיק בקשרים נחוצים. לא תמיד, אך לעיתים נתון זה עשוי להיות קריטי.
  • האם עורך הדין מחזיק בניסיון עשיר בתחום. ככול שהניסיון יותר רב, כך הייצוג יתנהל בצורה יותר טובה.
  • האם ההתקשרות ביניכם נוחה ונעימה. לא פעם ניגשים לעורך דין כאשר נמצאים בנקודת שפל בחיים, ועל כן חשוב שהליווי יעניק תחושה טובה שתוביל לשיתופי פעולה פוריים.
  • יש לוודא שעורך הדין מחזיק בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית, כך שבמקרה של התרשלות תהיו מפוצים.
  • פניתם למשרד גדול של עורכי דין? תוודאו מראש מי בפועל ילווה אותכם. האם אותו עורך דין שהמליצו עליו, או מישהו זוטר שעובד לצידו.

המלצות נוספות למציאת עורך דין

כפי שניתן להתחיל להבין בחירה של עורך דין מקצועי ושבקיא בתחום בהחלט חשובה, ופה נוסיף שניתן להיעזר במישורים הבאים: ניתן לחפש המלצות בפורומים שעוסקים בתחום. ניתן להסתמך על המלצות של אנשים שהיו במצב זהה. ניתן לבקש המלצות ממכרים שעוסקים בעריכת דין. ניתן לבקש המלצות מארגונים ציבוריים שפועלים בתחום וכדומה. שנסכם? אומנם מציאה של עורך דין מתאים היא משימה חשובה, אך היא הרבה יותר קלה ממה שנדמה. בהצלחה!