איך מפיקים אנרגיה סולארית?

אנרגיה סולארית היא משאב האנרגיה הנפוץ ביותר בעולם. כיצד מפיקה אותה ומה חשוב לדעת בנושא? במדריך זה נסביר על כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול לגבי הפקה של אנרגיה סולארית מתקדמת.

אנרגיה סולארית: ניצול קרינת השמש לצורך הפקה של אנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית היא משאב אנרגיה ירוק, אשר נחשב נכון להיום לנפוץ ביותר בעולם. מקור חום משמעותי היא השמש, ובמסגרת של הפקת אנרגיה סולארית מנצלים את קרני השמש לצורך דחיפה של אלקטרונים אשר באמצעותם ניתן לייצר זרם חשמלי. האנרגיה הסולרית מורכבת למעשה מלוח סולארי אשר קולט את קרינת השמש, ויוצרים זרם חשמלי. בחשמל ניתן להשתמש הן לצרכים בעבור המגזר הפרטי והן בעבור המגזר הפרטי, וביצועי הכוח שלו נחשבים לחזקים במיוחד. מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המתקדמות ביותר בעולם מבחינת ייצור והפקה של אנרגיה סולארית, כאשר אחת החברות המובילות היא וי אר סולאר -התקנת פנלים להפקת אנרגיה סולארית. החברה מתמחה מזה שנים רבות בהתקנה, ונחשבת למובילה בתחומה בשל הפקה של זרם חשמלי אשר מתבצע באמצעות אנרגיה סולארית  משום כך, ניתן לראות כיצד הפיתוח של פאנלים מתקדם והופך לחלק בלתי נפרד, כפי שנסביר כעת.

איך מפיקים- אנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית: חיסכון עצום בחשבון החשמל

אנרגיה סולארית היא אנרגיה ירוקה, וזאת בשל העובדה כי הפקת החשמל מתבצעת באמצעות השמש. משום כך, מדובר בתהליך אשר חוסך מאות ולעיתים אלפי שקלים מחשבון החשמל של כל אחד מאיתנו, במידה והחלטנו להתקין פנלים אשר באמצעותם ניתן לבצע את תהליך של הפקת החשמל באופן חסכוני יותר. משום כך, ניתן לראות כיצד הפריסה של הלקוחות הסולאריים לא רק להוזלה בחשבון החשמל אלא גם במחיר מוזל יותר בעבור הקמה של הלוחות, וזאת בשל העובדה כי הפקת החשמל מתבצעת במחיר נמוך בעשרות אחוזים מאשר הפקה של חשמל דרך דלקים אשר מזהמים את הסביבה וגורמים וע"פ מחקרים גם גורמים להתחממות גלובלית.

שימושים רבים לאנרגיה סולארית (כמו גם יתרונות)

מאחר ומדובר בתהליך הפקה ירוק אשר מתבצע באמצעות קליטת השמש, לאנרגיה סולארית ישנם שימושים רבים אשר כוללים הפקה של חשמל, חימום, אידוי ועוד. נוסף לכך, לאנרגיה סולארית יש יתרונות רבים: יכולת עצמאית להפקת חשמל ומשום כך גם חוסר תלות בחברת החשמל, השקעה ראשונית בעלות הקמה במחיר נוח ומשתלם, התאמה מדויקת לעקומת הביקוש הביתית או המסחרית וכן ליווי ושירות אשר ניתן דרך חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום, ומספקת אחריות מלאה בגין ההתקנה של הלוחות. לכן, מדובר בתהליך הפקה אשר נחשב לאיכותי כמו גם מתקדם מאוד, והוכחה לכך ניתן לראות בפריסה ארצית הולכת וגוברת מצד צרכנים פרטיים כמו גם עסקיים אשר מעוניינים להתקדם לעידן חדש של הפקת חשמל – באמצעות קרני השמש וללא שימוש בפחמים מזהמים.