איך עושים השתלת שיער?

מי שיש לו שיער דליל או שהתחיל כבר את תהליך ההקרחה, בוודאי הרהר לגבי השתלת שיער. נשירת שיער איננה מחלה או בעיה רפואית חמורה אבל עדיין היא מציקה לרבים הסובלים ממנה. גברים מאבדים את המראה הצעיר אותו היו רגילים לראות מול הראי מאז ומתמיד. נשים שסובלות משיער דליל והקרחה נוטות להרגיש מבוכה ובושה מהמצב שלהן. במאמר הזה נציג בפניכם את הפתרון הישיר ביותר – השתלת שיער. ישנן כיום שיטות מאד מתקדמות וניתן לבצע את ההליך בכל מיני סוגי מרפאות ואפילו מעבר לים. המשיכו לקרוא ותגלו איך להחזיר את השיער שלכם לקרקפת.

היכן לבצע את ההליך?

רבים כבר מודעים לאפשרות של ביצוע הליך השתלת השיער בטורקיה. המחירים של הליך כזה יכולים להיות שם יותר זולים, בסביבות עשרת אלפים ש"ח. הבעיה היא שמדובר בטיסה ובשהות שיש להוסיף לתחשיב. כמו כן, במידה ונדרשים תיקונים, יש לשוב לטורקיה פעם נוספת. כל ביקור כזה אורך עוד כמה ימים ששווים גם הם כסף. מי שרוצה ללכת על בטוח יבצע השתלת שיער בישראל בהליך שהוא אולי יותר יקר אבל בעל יתרונות רבים. ראשית, כל תהליך האבחון יתבצע אצל הרופאה או הרופאה המטפלים. זאת בניגוד להליך בחו"ל שמתבצע תחילה מול נציגים בארץ, אנשים להם אין ידע רפואי כמו לרופא. נוסף לכך, השתלת שיער היא עדין הליך רפואי ורצוי לבצעו במדינה מערבית מודרנית כמו ישראל. בהשוואה למדינות מערביות, המחיר בישראל איננו גבוה ורמת המומחיות גבוהה. בנוסף, ההליך יקח פחות זמן וגם תוכלו לחזור בקלות אם נדרש תיקון או תוספת כלשהי. המחיר להשתלה בארץ ינוע בין עשרים לשלושים אלף ש"ח. לא סכום קטן אבל בהחלט נגיש לרוב מי שחושב על זה.

בדיקות מקדימות

לפני הליך השתלה יש לבצע בדיקות מקדימות בשביל להבין ולתכנן כמה דברים חשובים:

  • בדיקה של שטחי ההקרחה על הקרקפת.
  • בדיקת סוג השיער הקיים.
  • בדיקת אזורי הקרקפת מהם ניתן לקחת שיער להשתלה – נקרא אזור תורם.
  • תכנון קו השיער הרצוי.

בשלב הזה הרופא המטפל ימליץ על השיטה הטובה ביותר. קיימות כיום שיטות מאד מתקדמות בהן ניתן לקחת זקיקי שיער מהאזור התורם כמעט ללא איבוד וללא צלקות. כל רופא עובד בשיטה אותה הוא מכיר ומוצא לנכון לקדם. חשוב לשאול לגבי השיטה ולהבין שהטכנולוגיה העדכנית ביותר נקראת DHI אבל צריך להתאימה לקרקפת ולסוג נשירת השיער.

איך עושים השתלת שיער?

ההליך עצמו

השתלת שיער היא תהליך שלוקח זמן. הוא מבוצע בחלקו על ידי רופא ובפיקוחו אבל את רוב הזמן על הקרקפת יבצעו טכנאים רפואיים שהוכשרו לכך. זה נכון להשתלות בישראל וגם לכאלו בטורקיה או בכל מקום אחר. למעשה, מתבצע כאן איסוף של שערות מהאזור התורם ולאחר מכן השתל שלהן אחת אחת לפי קו השיער שתוכנן. יש משמעות לניסיון של הצוות שמבצע את ההשתלה. כל שערה אשר מושתלת צריכה לקבל כיוון ומיקום נכונים. ניתן גם להשתיל כמה זקיקים בשטח מצומצם אם הדבר מתאים. כל ההחלטות הללו ישפיעו מאד על המראה הסופי של הראש והשיער בסיום, ועל ההתמודדות עם התקרחות או נזקים אחרים שגרמו להידלדלות השיער.

לבסוף יש לזכור שהליך השתלת שיער דורש גם מהפציינט עצמו מידה גבוהה של שיתוף פעולה. זהו הליך שיכול לקחת שנה או אפילו יותר מהרגע הראשון ועד שמגיעים לתוצאה הסופית של שיער שופע. בדרך עד להשגת המטרה האזור יכול לכאוב במשך תקופה וממש בסמוך להשתלה הוא גם ידמם ויראה פצוע. הדבר הכי חשוב הוא לדבר עם מי שעבר כבר את התהליך ולבקש עצות ותמיכה שיעזרו לנו במהלכו.