איך מתאימים רתמות לכלבים?

רתמות לכלבים

מי שבוחר רתמה לכלב עושה זאת ממגוון סיבות, החל מהצורך לשלוט בכלבים גדולים כמו האסקי סיבירי, דני ענק, כנעני, או מלאמוט שנחשבים חזקים מאד, עד הצורך לאפשר לכלב נוחות בזמן טיול ללא משיכה של הצוואר: כך נראה גם כלבים קטנטנים כמו פומריאנין או מלטיז עם רתמה קטנה מחוברת לגופם. אבל כיצד בוחרים רתמה לכלב? הנה כמה אלמנטים שיש להתחשב בהם בבחירה:

מידות

רתמות מסוגים שונים מיוצרות במגוון מידות החל מ XS  עד XL והילך . אם תבצעו רכישה באתר יונימל תמצאו מגוון רחב של רתמות מסוגים שונים כמו רתמה להליכה קלה או רתמה שמונעת משיכות של אותם כלבים גדולים שהזכרנו. בחרו רתמה שמתחברת לרצועה דווקא מאזור החזה כדי שהכלב יוכל להביט בכם בזמן טיול ולהקל עליכם בזמן הליכה ללא משיכות.

מותג ואיכות

יש לא מעט יצרנים שמייצרים ציוד ורתמות לכלבים וחשוב לבחור חנות איכותית בלבד. רתמה היא מוצר ששומר על הכלב מפני משיכה של הצוואר או בעיות אורתופדיות בגב וברגליים והיא שומרת ומגנה על הסביבה במידה ואתם הולכים עם כלב חזק מאד או תוקפני. למשל, ישנן רתמות מסוג האלטי שעוזרות למנוע נשיכות ומשיכה חזקה של הכלב על ידי ריסון תנועות הראש. בחרו מוצרים מתאימים לגזע ואיכותיים בלבד שלא יתבלו בזמן קצר.

ריפוד

בשוק הציוד והאביזרים לבעלי חיים תמצאו סוגים שונים של רתמות החל מהפשוטה ביותר בעלות של 50 שקלים בממוצע (נסו לא לרכוש מוצר פשוט כי יש לא מעט כלבים שהצליחו עם הזמן לצאת מהרתמה או לקרוע אותה בעת התלהבות), ויש רתמות איכותיות במיוחד שהן גם אורתופדיות שעלותם יכולה להגיע עד ל300 שקלים ויותר, תלוי במידה. בחרו רתמה אורתופדית לגזעים כמו רועה גרמני שעלול לפתח פריצת דיסק, או רתמה שמתאימה לגזעים עם אף פחוס (כמו בולדוג) שמונעת לחץ על דרכי הנשימה או הצוואר.

התאמה לתנאי השטח

אם אתם נוהגים לצאת עם החבר הטוב ביותר שלכם לשטח כמו כדי לרוץ או לטייל, כדאי לבחור רתמה בעיצוב אנטומי שעוטף את גוף הכלב. כך אפשר לטייל בבטחה ואף להרים אותו במקרה של תשישות או תאונה חלילה. ברתמות שטח תמצאו חמש נקודות התאמה עם רצועות מרופדות לנוחות מרבית. עבור טיולים בעיר תוכלו לבחור רתמה קלילה יותר, אך עדיין איכותית וחזקה. בחרו רתמה עם מחזירי אור במידה ואתם מטיילים בשעות הערב.

התאמה לגוף

כדי לדעת אם רתמה או קולר מתאימים לגופו של הכלב חשוב להכניס שתי אצבעות בין הרתמה או הקולר לגופו של הכלב ולראות שיש מרחב מספק. חשוב שהרתמה לא תלחץ חזק על הגוף אבל גם לא תהיה משוחררת מידי. שימו לב כי החיבורים של המוצר נמצאים באזור החזה ולא באזור הצוואר וודאו כי הכלב יכול לזוז בנוחות.

חשוב לדעת שכלבים קטנים או רזים יכולים לצאת לפתע מהרתמה, לכן יש לבחור עבורכם מוצר מתאים מבחינת הגודל וצמוד יחסית עם סוגרי בטיחות. התייעצו און ליין עם מוכרים בחנות ושלחו שאלה בעת הצורך כדי לבצע התאמה נכונה. אם אתם מבצעים את הרכישה בחנות פיזית קחו עמכם את הכלב כדי שתוכלו לבצע התאמה מדויקת.

לבסוף וודאו שקל לכם לרתום את הכלב באמצעות המוצר שבחרתם וכי ישנה דינאמיות בהידוק הרתמה על הגוף משום שכידוע הכלבים הגרגרנים שלנו עלולים להעלות במשקל תוך זמן קצר. כך תוכלו לבצע התאמה נכונה. קנייה נעימה.