איך מעבירים חופשים עם הילדים?

חופשים עם הילדים

זה לא סוד שילדי ישראל מקבלים ימי חופשה רבים ולהורים אין ברירה אלא למצוא פתרונות ופעילויות כדי להעביר את הזמן בנעימים. יום חופש עם הילדים לא חייב להרגיש ארוך וקשה, בעזרת תכנון מוקדם ושיתוף הילדים בהכנות לפעילות, אפשר ליצור זמן משותף מהנה ואיכותי. לדוגמא, נו לילדים להוציא אנרגיה על מתנפחים מדליקים, בחרו מסלולי טבע מיוחדים ומצאו פעילויות אשר מייצרות שיתוף פעולה בין כל פני המשפחה. במדריך זה אספנו לכם כמה פעילויות מעניינות אשר מתאימות לכל המשפחה.

חמש הפעלות מיוחדות ומהנות לכל הגילאים, בימי חופשה וחגים:

לימי החופש הגדול המייגעים, לחול המועד או לימי חג רגילים, קיבצנו לכם כאן שלוש פעילויות שיכולות להתאים לילדים במגוון הגילאים והופכות את השעמום לחוויה:

  1. משחקים מתנפחים- ילדים קטנים יכולים להעביר שעות רבות בתקנים מתנפחים. קחו את ילדיכם לג'ימבורי הקרוב, או לחלופין אם יש ברשותכם חצר, תוכלו לרכוש מתקנים מתנפחים ביתיים. זה לא משנה מה תבחרו, כל עוד תתנו לילדים להוציא אנרגיה על מתנפחים מדליקים. הם יקבלו יום חוויתי מהנה ומיוחד, ואתם תקבלו מקלחת מוקדמת וערב שקט מול הטלוויזיה.
  2. מסיבות ביתיות- בחרו כמה חברים והקימו קבוצת מסיבות, בכל שבוע יארח בית אחר את המסיבה. הילד המארח, ביחד עם בני ביתו יבחרו נושא למסיבה- אוכל מיוחד, מסיבת פיג'מות ואפילו מסיבת בריכה. הילדים יכינו את התוכנית האומנותית, משחקים והפעלות ובעזרת ההורים ניתן להכין נשנושים בריאים וטעימים. כך תיצרו צפייה לאורך החופש, ותאפשרו לילדים לבלות זמן עם חבריהם. ההורים חולקים בנטל באופן שווה וכולם מרווחים.
  3. צאו לטיול- נכון שהחום הישראלי יכול להיות מתיש, אבל לפעמים טיול רגלי היא פעילות מיוחדת ומלמדת. הכירו לילדים שלכם את ארץ ישראל בצורה הכי ויזואלית שיש. מנחלי הצפון ועד לפארקים רחבי הידיים של אזור השרון והמרכז, בחרו לכם מסלול טיול יומי, והחליטו על יום טיול (בהתאם ליום הנעים היותר בתחזית מזג האוויר). ארזו ארוחה קלילה, ואולי מדריך עם מידע מעניין ומעשיר על מסלול הטיול, ותנו לילדים לפרוש כנף. זו פעילות ספורטיבית ומלמדת שמתאימה לכל המשפחה.

חופשה עם הילדים לא צריכה להיות אסון

לילדים קל מאוד להנות, וכל מה שהם צריכים בכדי להרגיש שהיום עובר בנעימים והם לא ממשועממים הוא תכנון מוקדם. הפתרון הקל שמספק הורים רבים הוא שימוש בנייד, כך הילדים שקטים ואתם יכולים להמשיך בשגרה שלכם. אבל אם אתם רוצים לגוון, ולהעשיר את ילדכם, להעמיק את מערכת היחסית שלכם וליצור זיכרונות משפחתיים משותפים, מומלץ לשבור את השגרה. השקיעו זמן בתכנון ובחשיבה, שתפו את הילדים וצרו ביחד לוח זמנים משפחתי לתקופת החופש. עם קצת יכולת והרבה רצון, כולם יצאו נשכרים ומרוצים מהחופשה, והרגעים האלו ילוו אתכם כמשפחה לעוד שנים ארוכות ומהנות של חוויות משותפות.