איך להשתמש במד קרישה ביתי?

מד קרישה ביתי מיועד בעבור מבוגרים הנוטלים תרופות מדללי דם, וזאת מתוך מטרה לבחון את הזמן שבו לוקח לדם להיקרש ובהתאם לכך למנוע מצב של דימום יתר. הפיתוח הטכנולוגי מהווה קדמה פורצת דרך – וזאת בשל השימוש הפשוט במכשיר. כיצד משתמשים ומה חשוב לדעת? להלן הפרטים.

מד קרישה ביתי: טכנולוגיה פורצת דרך

עולם הרפואה מתקדם בצעדי ענק, ועדות לכך ניתן למצוא בפיתוחים טכנולוגיים משמעותיים אשר משנים את חייהם של מיליוני חולים בכל רחבי העולם, כמו גם כאן בישראל. אחד הפיתוחים המסקרנים בתחום הרפואי הוא ללא ספק מד קרישה ביתי המאפשר למבוגרים הסובלים מקרישיות יתר לבצע מדידה מדויקת של קרישת הדם, וזאת מתוך מטרה לבצע התאמה מדויקת של התרופה לדילול דם כמו וורפין או קומדין. מד קרישה ביתי לביצוע בדיקת  INRמהווה דרך מצוינת בעבור מטופלים לשמור על בריאותם, וזאת באמצעות הזמנה של המכשיר דרך האינטרנט מהווה את הדרך הטובה והבטוחה ביותר לבצע ניטור באופן קבוע ובהתאם לצרכים. עם זאת חשוב לציין כי המכשיר אינו מהווה תחליף לביקור אצל הרופא ועל כן מומלץ לשלב אותו בשגרה היומיות לצד תיאום פגישה אצל הרופא המטפל לטובת יצירת איכות חיים משופרת.

איך להשתמש במד קרישה ביתי?

כיצד משתמשים במכשיר?

השימוש במכשיר מתבצע באופן קל ופשוט. מדובר במכשיר הפועל באופן אוטומטי ברגע שמכניסים את הצי'פ אותו מקבלים ביחד עם המכשיר ואשר שומר את כל הפרטים האישיים שלכם. לאחר מספר שניות ולאחר שהטמפרטורה מוכנה, ניתן להתחיל בבדיקה. לאחר שמבצעים דקירה של האצבע מצמידים לשבב, ומיד לאחר שהמערכת מקבלת את הבדיקה היא מנטרת מספר פרמטרים, מתוך מטרה לאבחן את מד הקרישה. מדובר במכשיר שפועל במהירות שיא – תוך דקה אחת בלבד ניתן לקבל את התוצאות, וכל זאת מטיפת דם קטנה. כתוצאה מהפיתוח הטכנולוגי המתקדם המכשיר הביתי נחשב לאחד המכשירים המתקדמים והנמכרים ביותר בעולם, כאשר היום ניתן להזמין אותו אונליין במחיר נגיש ועם שימת דגש על אחריות מלאה לשלוש שנים בעבור הרכישה. עם זאת, העדיפו לבצע את הרכישה אך ורק דרך חנות מוכרת ובעלת המלצות וזאת בשל השימוש הרפואי המתבצע במסגרת השימוש. שימו לב כי למכשיר מצורפות הוראות שימוש וניתן לקבל הדרכה גם דרך החנות, כל זאת מתוך מטרה ליצור מערך שימוש אפקטיבי המתבצע באופן יום יומי בעבור מבוגרים הנוטלים מדללי דם ונדרשים לבצע ניטור מחמיר.

מהם היתרונות של המכשיר?

ראשית כל, מדובר במכשיר שאושר לשימוש מתוך היותו מכשיר המאפשר לשפר את איכות חייהם של מבוגרים הנוטלים תרופות מדללי דם, לטובת ניטור המתבצע באופן קבוע. עד לפני השימוש במכשיר הביתי מטופלים נאלצו להגיע לקופת החולים לטובת ביצוע בדיקה שלוקחת מספר דקות ספורות, ועל כן מדובר במכשיר המאפשר לחסוך זמן כמו גם להימנע מתלות בבני המשפחה לטובת ביצוע הבדיקה בקופת החולים. לרוב, מדובר במבוגרים חולים ולכן עצם ההגעה לקופה עשויה לגזול זמן אך גם מאמץ רב. במקום זאת, ניתן להשתמש במכשיר בבית ובכך ליצור איכות חיים משופרת תחת ניטור המתבצע בכל עת. זאת ועוד, מדובר במכשיר נייד בו ניתן להשתמש גם מחוץ לבית – בין אם מדובר בטיול או בביקור אצל חברים. על כן, המכשיר מהווה הזדמנות מצוינת לשימוש ביתי במכשיר שנמצא כיעיל בעבור קבלת ערכי PT.

לסיכום, מדובר במכשיר איכותי המתאים לשימוש ביתי. השימוש במכשיר מתבצע באמצעות מקודד אותו אתם מקבלים כאשר הבדיקה עצמה מתבצעת על סמך טיפת דם בודדת על השבב או מצדדיו. המכשיר מספקת תוצאות מהימנות ומדויקות ועל כן הוא מהווה דרך מצוינת לשפר את איכות החיים, בעקבות שימוש קבוע במכשיר.