איך לעצב את החדר לפי תורת הפנג שוואי?

תורת הפנג שוואי היא תורת עיצוב הבית במקורה בתרבות הסינית. מטרתה המקורית של תורה זו היא להביא להרמוניה עם הטבע באמצעות סידור נכון של הרהיטים בבית. כיום פנג שוואי היא שיטה עיצובית לסידור הבית בשילוב עם העקרונות של התורה המקורית, ומטרתה להביא לסידור הרמוני ויפה של הבית כדי למלא אותו באנרגיות חיוביות ובאמירה עיצובית ברורה. במאמר זה נציג כמה עקרונות בסיסיים לסידור הבית לפי הפנג שוואי.

חדר השינה

חדר השינה הוא החדר בו מבלים שעות רבות במהלך היום והלילה. הקפידו לצבוע את הקירות בצבעים מרגיעים בהתאם לעיצוב הכולל של החדר והימנעו מצבעים עזים ותוקפניים על הקירות. בחרו סדינים בצבעים מרגיעים ונעימים למגע שישוו למיטה מראה מרגיע ומזמין. הימנעו מתליית אובייקטים מהתקרה מעל המיטה. מקמו את המיטה כך שתוכלו לראות את הכניסה לחדר, דבר שיקנה תחושת ביטחון ושליטה.

סלון

הסלון הוא החדר הגדול ביותר בבית, וגם המזמין ביותר. מומלץ למקם את הספות בסלון בחלק הרחב ביותר בסלון, ללא קורות או קירות תומכים שיגרמו להקטנה של החדר ותחושת מחנק. את שולחן הסלון כדאי למקם בין הספות ליצירת מראה הרמוני ושלם של הסלון. כדאי שהספות או הכורסאות לא יפנו את גבן אל דלת היציאה מאותה הסיבה שצוינה בפסקה הקודמת. מומלץ מאוד לשלב את הטבע ואת האור הטבעי בבית, בדמות חלונות גדולים הפונים אל הצמחייה בחוץ ומאפשרים כניסת אור טבעי ברוב שעות היום, או הצבת צמחים בתוך שטח הסלון. ניתן למקם על הקירות תמונות ליצירת אווירה, אך הימנעו מתליית מדפים או וווים.

איך לעצב את החדר - לפי תורת הפנג שוואי

מטבח ואזור אכילה

המטבח הוא המרכז החי של הבית. כדאי למקם את המטבח ואת השירותים רחוק ככל האפשר אחד מהשני. מקמו את עמדת הבישול שלכם באופן כזה שתוכלו לראות את שאר הבית ואת מי שנכנס לבית, ובאופן כללי שילוב חלל המטבח עם הסלון ואזור האכילה מומלצים. הקפידו על מרחק סביר בין המקרר והברז לאזור הכיריים, ומומלץ לבחור בכיריים עם אש חיה ולא בכיריים חשמליים. הימנעו מהעמסה של חפצים או כלים על הדלפק, הניחו אך ורק מה שאתם צריכים ואחסנו בארונות או במגירות את כל שאר כלי המטבח. חלונות באזור המטבח ובאזור הבישול בפרט יאפשרו אוורר רב של החדר וחדירה של אור טבעי אל תוך הבית.

חדר אמבטיה ושירותים

החדר המרגיע ביותר בבית ללא ספק, והחדר שבו אנו מתנקים פיזית ונפשית. מומלץ למקם את חדר האמבטיה בסמיכות לחדרי השינה ולא בסמוך למטבח או לסלון, שהם מרכזים חיים ותוססים בבית לעומת חדר הרחצה המרגיע והאינטימי. בחרו אמבטיה וריהוט משלים שישדרו ניקיון ואסתטיקה. הוסיפו נרות ריחניים או שמנים ארומטיים וכך תוסיפו אלמנט ריחני ואסתטי לחדר. בחדר זה האוורור חשוב ביותר בשל מהותו ומטרת שימושו, ולכן הקפידו לאוורר אותו בכל יום ולאחר כל שימוש. אם חדר האמבטיה מעט ישן, מומלץ לנקות ולסדר אותו לפני הכנסת עקרונות הפנג שוואי.