איך לגלגל סיגריה? המדריך שעובד

סיגריות היו מאז ומעולם אמצעי מבוקש ונצרך, בין אם מדובר בצרכנים שצורכים סיגריה פעם ביום לשם ההנאה, לבין אם ישנם כאלה שמשלבים סיגריות מסוגים שונים בחיי היום יום. ניתן לצרוך את הטבק בצורות שונות, למשל ישנם כאלה שמגלגלים סיגריות או ג'וינט המכיל עלי גראס ירוקים שגורמים להנאה, לרוגע וגם לשיכוך כאבים.

לגלגל סיגריה

עולם הסיגריות החל את דרכו כבר לפני כמה וכמה שנים טובות, בהן התגלה הטבק כמו גם חומרי עישון אחרים. וכיום הוא עולם עשיר אשר הולך ומתפתח ומאפשר לצרכנים לצרוך שלל מותגים. המעשנים רוכשים בדרך כלל סוגי ניירות גלגול לסיגריות או לג'וינט בגדלים שונים, פילטרים לעישון עשויי נייר או ספוג ושלל כלי עישון באיכויות שונות שנועדו לחובבי העישון.

אז איך מגלגלים סיגריה? הנה כל השלבים

אם רכשתם ניירות גלגול לסיגריות או ג'וינט באיכויות משתנות וכעת אתם רוצים לגלגל לעצמכם סיגריה כיפית ומפנקת: חשוב שתדעו כי ישנן שתי שיטות עיקריות לגלגול: האחת באופן ידני והאחרת באמצעות מכונת גלגול קטנה אך מקצועית.

הוראות לגלגול ידני:

על מנת להתחיל לגלגל, לוקחים את נייר הגלגול הופכים אותו אל הצד של הדבק (הצד עם הפס הבולט יותר משאר הנייר), מניחים על גבי הנייר את הטבק בכמות אשר מספיקה לעישון אך גם בצורה אחידה ולא גדולה מידי (כדי שניתן יהיה לסגור את הסיגריה) ולאחר מכן מועכים מעט את הטבק בצורה עדינה לאורך הנייר, תוך שמותירים מקום משני קצוות הנייר גם להצתת הסיגריה וגם להנחת הפילטר.

כעת בוחרים פילטר עשוי נייר או ספוג קטן וייחודי, שמים את הפילטר בתחילת הנייר, ומקפידים על קירוב הטבק בצורה אחידה אל הפילטר תוך שבד בבד מרטיבים את דבק הנייר באמצעות מעט רוק.

בשלב הבא מתחילים לגלגל את הסגריה בתנועות של דחיסה וגלגול הנייר עד סגירה הרמטית. בכך סוגרים את הסיגריה עם יצירת מעיין כיווץ בצד של ההדלקה ומקבלים סיגריה מגולגלת מושלמת.

גלגול סיגריה באמצעות מכונה:

כיום ישנן מכונות קטנות מכאניות לגלגול סיגריות שניתן לרכוש בכל מקום, במחיר שווה לכל כיס. כדי לגלגל את הסיגריה יש להכין את הטבק, את נייר הגלגול ואת הפילטר.

בתוך המכונה ישנו מקום שבו שני גלגלים ארוכים וביניהם מרכיבים את הסיגריה לפי הסדר הבא: טבק, פילטר ולבסוף נייר גלגול. סוגרים את המכונה ובאמצעות ידית קטנה המחוברת למכונה מגלגלים את הנייר לסגירה הרמטית של הסיגריה.

 

כדי לגלגל סיגריה באופן טוב ונכון: מומלץ להתבונן בסרטוני הדרכה ולצבור ניסיון מגלגול לגלגול. בהצלחה!