איך מאחסנים נעליים?

איך מאחסנים נעליים?

סידור נעליים מהווה בעיה מטרידה שמלווה את כולנו. כיצד בכל זאת תוכלו לאחסן את הנעליים שלכם בצורה נגישה אך גם אסתטית? להלן מספר טיפים מצוינים לטובת אחסון אוסף הנעליים.

אחסון נעליים: קל מכפי שחשבתם

כל חובב נעליים מכיר את הסיטואציה הזו. רוכשים זוג חדש, וכעת נותר למצוא בעבורו מקום. אצל לא מעט בתים בישראל ניתן לראות זוגות נעליים מפוזרות לכל עבר, כאשר לא מעט פעמיים אנחנו יכולים אפילו לרכוש זוג זהה או דומה בצורה מחשידה, בעקבות אי סדר ונגישות נמוכה. לרוב, הבעיה של אחסון נעליים נובעת מתוך העובדה כי החלל קטן ולכן אופן סידור הנעליים לא פעם משתבש או נעשה מורכב למדי. כדי לסייע לכם, להלן מספר טיפים לאחסון נעליים בצורה נוחה, נגישה וללא קשר לכמות. מוכנים? בואו נתחיל!

מיון

בשלב הראשון רצוי למיין את הנעליים לפי קטגוריות: נעלי ספורט, נעליים שטוחות, נעלי עקב וכו' ורשמו לעצמכם כמה זוגות יש לכם. אם יש לכם זוגות בהם אתם לא משתמשים, זה הזמן לזרוק אותם או להעביר אותם לתרומה כך שתוכלו לפנות מקום לזוגות חדשים. לאחר מכן, יש להסב חלק מחדר השינה או חלק ייעודי לטובת אחסון הנעליים. במידה וישנו חדר ריק, ניתן לבצע רכישה של ארונות נעליים בהתאמה אישית לגודל החדר כמו גם למספר הנעליים, כך שניתן יהיה לאחסן אותן בצורה נגישה וע"פ קטגוריות. הקצאה של הארונות צריכה להתבצע בהתאם לסוג של הנעל – אם יש ברשותכם לדוגמה מספר רב של נעלי סניקרס, קל להצמיד אותן אחד לשנייה ובכך ליצור ארון מסודר המחולק ע"פ קטגוריות.

שימוש בקופסאות

שומרים את קופסאות הנעליים? מצוין! השתמשו בקופסאות לטובת אחסון מתחת למיטה או בארון. אם אין ברשותכם, רצוי לבצע רכישה של קופסאות שקופות בהן ניתן לאחסן נעלי סניקרס, נעלי בובה ומגפיים. מדובר בשיטה מצוינת לטובת אחסון אך גם לטובת נגישות, כך שניתן יהיה לגשת ולשלוף את הזוג הרצוי. במידה והחלטתם להשתמש בקופסאות שקופות מומלץ להכניס לכל קופסא בין זוג לעד שלושה באותו צבע, כך שמעבר להיבט של הסידור תוכלו לקבל גם אסתטיקה מנצחת בזכות סידור המבוסס על צבע. כדאי לקחת בחשבון את אופן הסידור של הקופסאות כדי שזה יהיה אסתטי בעין, בעיקר בכל הנוגע לעיצוב חדר השינה באופן המיטבי ביותר.

איך מאחסנים נעליים?

שרוול נעליים

לא מדובר בפתרון שמתאים לכל אחד, אולם הוא בהחלט יכול לסייע במקרה ואין לכם מספיק מקום לאחסון. מדובר בשרוול עשוי משורה של תאים אותו ניתן למקם על מוט בתוך הארון או אפילו בחדר, ובכך ליצור מקום אחסון נוסף בעבור נעליים שטוחות או נעליים של ילדים. מדובר בשרוול אותו ניתן להזמין דרך האינטרנט או דרך חנויות מתמחות בעלות כספית של עשרות שקלים בלבד, ועל כן מדובר בפתרון אחסון זול ויעיל לחללים קטנים.

מעמד נעליים

דרך נגר ניתן להזמין מעמד נעליים עליו ניתן למקם את הנעליים בצורה אסתטית ונעימה, בעיקר נעלי עקב או מגפיים. שימו לב כי אחד הטרנדים החמים בתחום של אחסון נעליים נוגע להזמנה של מעמד נעליים מסתובב המאפשר לאחסן מעל ל 50 זוגות נעליים במקביל, מבלי לתפוס מקום רב בחדר. כדי שתוכלו לבצע הזמנה מדויקת של ארונות נעליים מכל הסוגים חשוב למדוד את החדר, לרשום את המידות ובהתאם למידות מדויקות וכן למספר הנעליים לבצע את ההזמנה. מדובר בפריט מבוקש שיכול לשדרג את הבית באופן משמעותי, ובמיוחד למי שיש לו זוגות רבים.

לסיכום, אחסון נעליים מהווה בעיה נפוצה בעבור כל אחד ואחת מאיתנו. עם קצת חשיבה מחוץ לקופסא, מיון ולאחר מכן סידור ניתן לפתור את הבעיה באופן המאפשר נגישות מלאה כמו גם סדר בעיניים. נצלו היטב את העומק של הארונות לטובת אחסון, ואל תשכחו לבצע את תהליך הסידור בהתאם לקטגוריות וצבעים.

נגישות