איך לבחור יועץ משכנתאות

עומדים לרכוש דירה? רוצים גם להבין את שפת המשכנתא וגם לחסוך בעלויות? אתם זקוקים ליועץ משכנתאות. השאלה הנשאלת היא איך בוחרים אחד כזה.

יועץ משכנתאות

למה בכלל צריך יועץ משכנתאות?

רכישת דירה מאופיינת בשני נתונים מהותיים: האחד, ברוב המקרים זו תהיה ההשקעה הגדולה ביותר שיבצע זוג במהלך חייו. הנתון השני הוא שברוב המקרים יזדקקו רוכשי הדירה למשכנתא, אותה הלוואה בנקאית שתסייע להם להפוך את חלום הדירה בבעלותם, למציאות.

נתון חשוב נוסף הוא שהרוב המכריע של נוטלי המשכנתאות לא ממש מבינים את המשמעות של ההלוואה הזו, שהיא שונה במהותה ובאפיקים שלה מכל הלוואה בנקאית אחרת. רבים לא מבינים מונחים במשכנתא שהם אקוטיים לעלויות הכוללות של ההחזרים החודשיים, לא יודעים להחליט מה אפיק ההלוואה המשתלם ביותר עבורם, בהתאם לגובה ההכנסה שלהם, יכולת ההחזר החודשית שלהם ופרמטרים אחרים, ובעיקר, ואולי החשוב מכל, לא יודעים שבאפשרותם להוזיל עלויות. את כל הדברים האלו יודע לעשות יועץ משכנתאות מנוסה וזו התשובה לשאלה, למה צריך אחד כזה.

עכשיו עולה השאלות, איך לבחור יועץ משכנתאות אובייקטיבי, מקצועי ובעל נסיון.

ייעוץ משכנתאות חיוני להלוואה נכונה

בכל בנק אליו תגיעו בבקשה למשכנתא תמצאו גם יועץ משכנתאות, כחלק משירותי הבנק. הבעיה העיקרית בסוג ייעוץ משכנתאות כזה, של הבנק, הוא היעדר אובייקטיביות. היועץ מטעם הבנק ימליץ לכם על מסלולים שהבנק בו הוא עובד מספק, לא ירחיב בדבר האופציות העומדות בפניכם להוזלת העלויות ובעיקר, לא יבצע השוואת מחירים מול בנקים אחרים.

אז באיזה ייעוץ משכנתאות כן לבחור? ראשית מומלץ לבחור ביועץ משכנתאות חיצוני. כזה שאינו תלוי כל בנק, הוא אובייקטיבי בהמלצות שלו אין לו כל אינטרס להמליץ בפניכם על משכנתא מסויימת כעדיפה על פני האחרת. מטרתו היא אחת בלבד- לסייע לכם במציאת המשכנתא הטובה ביותר לכם, ליכולותיכם הכלכליות ולצרכיכם, ולסייע לכם להגיע כמה שיותר מוכנים לבנק.

השאלה ששואל את עצמו כל אדם שמבקש לקבל משכנתא היא למה להוסיף עוד הוצאות על אלו הצפויות להגיע ולשלם שכר טרחה ליועץ משכנתאות. התשובה היא פשוטה- ללא הכנה מקדימה, מקצועית ועם הבנה מלאה של ההתחייבות אליה אתם ניגשים, אתם עלולים למצוא את עצמכם מוציאים הרבה יותר כסף ממה שתכננתם, או שלא ידעתם שניתן לחסוך אותו.

משכנתא היא הלוואה מורכבת. מעבר להיקף הכספי הגבוה הכרוך בה, וההחזרים שתשלמו למשך לא מעט שנים, חשוב שתבינו כיצד וממה היא מורכבת, מה מצפה לכם, אילו הפתעות עלולות לצוץ בדרך וכל דבר שיאפשר לכם לראות את התמונה הרחבה.

בוחרים נכון, מרוויחים המון

יעוץ משכנתאות אפקטיבי הוא כזה שמספק לכם תוצאות. כדי לעשות את הבחירות הנכונות, חשוב לוודא שיועץ המשכנתאות הוא אובייקטיבי, לא משויך לבנק כזה או אחר, יש לו נסיון רב ורקע מקצועי בכלכלה, בנקאות, כספים ובעיקר, במשכנתא, על כל רבדיה.

מומלץ לבחור ביועץ מחברה פיננסית או חברת השקעות מוכרת, לבקש עליו המלצות, לקרוא את הפרופיל שלו ולהבין מה הרקע המקצועי שלו והנסיון בפועל. מומלץ מאד שלא להסתפק ביועץ מטעם הבנק מסיבות של חוסר אובייקטיביות. יועץ משכנתאות בעל נסיון והיכרות עם ענף המשכנתאות והאופציות שמעמידים הבנקים השונים בפני הלווים, יוכל לסייע לכם לבנות את תמהיל המשכנתא המדויק ביותר, איתה תוכלו להגיע לבנק, מצוידים בידע, במונחים השונים ובשאלות שחשוב שתשאלו. חשוב לזכור שכל הניואנסים הקטנים הללו המצויים בכל שורה וסעיף בהלוואה, מתורגמים בסופו של דבר, לכסף.

מה תקבלו בפגישת ייעוץ משכנתאות

האינטרס העיקרי של היועץ הוא להוזיל לכם את עלויות המשכנתא. במהלך הפגישה יוצגו בפניכם מסלולים שונים, עם הסברים על היתרונות והחסרונות של כל אפיק במשכנתא. היועץ יתריע בפניכם בכל מקום בו יכולים להיות סיכונים או בעייתיות, למשל בריבית, במקרים של אובדן הכנסה של אחד מבני הזוג וכדומה, וכיצד להיערך לקראת מצבים כאלו.

עם היועץ תוכלו לבנות את תמהיל המשכנתא האולטימטיבי עבורכם, כלומר, לחסוך כסף, להגיע לבנק מצוידים בשאלות הנכונות, לדעת שבאפשרותכם לנהל משא ומתם שמושתת על ידע והבנה שלכם את התחום ולהשיג על ידי כך את התוצאות הטובות ביותר לכם.

חסכון אפקטיבי עם ייעוץ מקדים

ייעוץ משכנתאות הוא אקוטי למי שרוצה להגיע לבנק מוכן ועם החלטה להוזיל בעלויות עד כמה שניתן. כל שקל נחשב ולרוב, בזכות הכנה טובה מדובר בכמה עשרות אלפי שקלים שיכולים לרדת מההחזרים שלכם. יועצי משכנתאות הם לרוב בעלי רקע בבנקאות, כלכלנים או מומחים בהשקעות. איתם תוכלו לקבל מושגים במדדים, ריביות, ניהול סיכונים, השוואה בין הבנקים השונים וגם מספרים מדויקים, כלומר, כמה כסף תצטרכו לשלם מדי חודש.

בדרך לרכוש דירה? חשוב לכם לנהל נכון את בקשת ההלוואה מהבנק? זה הזמן להגיע מוכנים ומצוידים בתשובות, בהבנת הנקרא וביכולת להוזיל עלויות, אחרי פגישת הכנה עם יועץ מקצועי.