איך לעצב משרד?

איך לעצב משרד

אם אתם עוברים למשרד חדש או שאולי מעצבים מחדש את המשרד הקיים, וודאי נתקלתם בכמה לבטים הנוגעים לאופי עיצוב המשרד והפריטים שכדאי וחשוב לאבזר אותו בהם. אחת הדרכים הנהדרות ליצירת עניין במשרד, גם בקרב העובדים וגם בקרב הלקוחות, היא עיצובו הייחודי והמעניין. אבל איך תעשו זאת? האמת, שזה די פשוט.

לפני העיצוב

לפני שתתחילו לחשוב על עיצוב המשרד או רכישת רהיטים ופריטים חדשים, יש צורך לנקות את החלל היטב ולפנות ממנו את הרהיטים הישנים. ברגע שתראו את כל החלל מולכם, תוכלו לחשוב על דרכים יצירתיות לארגנו מחדש. כמו כן, את עיצוב המשרד יש לעשות רק כאשר המשרד נקי, מצוחצח ומוכן לקראת השינוי.

רכישת ציוד חדש

עיצוב חדש יכול להביא עמו שינויים רבים לטובה, לכן, מומלץ להתחדש גם בציוד חדש במשרד. תוכלו לרכוש ציוד משרדי יעיל ואיכותי יותר ואף ציוד שלא היה ברשותכם קודם לכן. חברת "גרפוס", מאפשרת רכישה מקוונת של מגוון ציוד משרדי אפקטיבי כמו עזרים למדפסת, כלי כתיבה, אביזרים אלקטרוניים ועוד. כמובן שאין צורך לחדש את כל הציוד שברשותכם, אבל בהחלט כדאי לשקול זאת.

ציוד למשרד

להתחשב בתנאי המקום

אם המשרד שלכם קטן, סביר להניח ששולחן רחב יגרום לכם לחוש בצפיפות קלה בחדר. נסו להפיק את המרב מתנאי המקום והחלל ולעצב את המשרד בצורה פונקציונלית. השתדלו למקם את שולחן העבודה שלכם כשאתם נמצאים עם הפנים לכיוון הדלת. זאת משום שהישיבה עם הגב כלפי הדלת יכולה לעורר חוסר נוחות, דבר שיגרום לתפקוד פחות אפקטיבי בעבודה.

עיצוב תואם לקונספט של העסק

כשאתם מתחילים לתכנן את עיצוב החלל, חשבו על הרושם הראשוני שתרצו להקנות ללקוח שיגיע לפגישות עבודה במשרד. לכן, חשוב להתאים את עיצוב המקום לצרכים השיווקיים של העסק כמו גם שילוב הלוגו. איך תעשו זאת? בעזרת תמונות שתתלו על הקיר, מדבקות קיר בדמות הלוגו ואלמנטים עיצוביים שונים ומיוחדים. אלה יסייעו לכם להעביר מסר אחיד ללקוחותיכם. מעבר להתאמת העיצוב לקונספט יש לחשוב על קו עיצובי חופף שילווה את כל העיצוב החדש של המשרד שלכם.

בחירת צבעים

לא קל לבחור את הצבעים שיעטרו את המשרד בו אנחנו שוהים רוב שעות היום. אם יש לכם לוגו בעל צבע מסוים, שקלו להשתמש בצבעיו על מנת לבחור את הצבעים שיהוו קו מנחה לעיצוב כולו. מומלץ שלא לבחור בצבעים רבים, אלא בשניים או שלושה צבעים המשתלבים זה עם זה ויוצרים הרמוניה בעיניים. אם אתם לא בטוחים באילו צבעים לבחור, דעו שהצבע הצהוב הינו צבע מעודד מחשבה וחכמה ויכול לסייע בקבלת החלטות. נוסף אליו, הצבע הירוק משדר נינוחות ושלווה והוא משמש ייצוג נהדר לצמיחה ופריחה. הצבע הכחול, הזהה לצבעי המים משדר זרימה, שלווה ורוגע. לעומתם צבעים חמים כמו הצבע האדום והכתום, יכולים להמריץ את תהליך העבודה ולעודד יצירתיות.

בחרו את הצבעים המתאימים לכם הן מבחינה שיווקית והן מבחינת האווירה שתרצו להקנות במשרדכם.

 

חשוב לעצב את סביבת העבודה בצורה שמקנה לעובדים רוגע ושלווה ותאפשר להם לעבוד בנעימים. שכן, אלה יסייעו לבנות אווירה נעימה במשרד, כך יוכלו לעבוד באופן אפקטיבי ורגוע. לפי חוקי הפנג שוואי חשוב לעשות הפרדה בין חיי העבודה לחיים האישיים, לכן אם אתם מנהלים עסק מהבית, דאגו לחדר עבודה נפרד משאר חלל הבית, חדר שיוגדר כמשרד או פינת עבודה הממוקמת הרחק מחדר השינה. ערכו רשימה לתכנון העיצוב במשרד ונסו להיוועץ במעצב פנים שיסייע לכם לעצב את החלל על הצד הטוב ביותר.

 

 

 

נגישות