איך לעצב את הגינה מחדש?

כשגרים בבית קרקע בדרך כלל תהיה גם גינה קטנה או גדולה המצורפת לשטח הבית ומעניקה לבית הקרקע ערך מוסף. וכשזה מגיע לעיצוב הבית, צריך לקחת בחשבון גם את הגינה. כמובן שישנם הבדלים מהותיים בין גינה גדולה לקטנה והדרכים בהן ניתן לעצב אותן, אך זו כבר עניין של בחירה והטעם האישי שלכם.

אז כשרוצים לעצב את הגינה מחדש, הנה 4 טיפים איך לעשות זאת –

 

רצפת המרפסת והגינה

כאשר יש גינה, אתם, מן הסתם, תרצו גם לשבת בה, לארח בה חברים וליהנות מערבים נעימים או מימי קיץ חמימים. אז כשאתם חושבים על פינת הישיבה, רצוי שתחשבו בראש ובראשונה על הרצפה שלה. דקים, למשל היא רצפה נפוצה במרפסת ובעזרת הציפוי הנכון הדקים נשארים יציבים ובצבעם המקורי גם לאחר זמן רב של חשיפה למזג האוויר המשתנה. אם לא דקים, גם רצפת אבן שתתמזג עם הדשא היא רעיון לא רע. קחו בחשבון שתרצו לעשות גם שביל אבנים בגינה שיעזור לכם לנוע בה מבלי לדרוך על עשבים או על הדשא במידה ואתם לא רוצים.

תאורת הגינה

מאחר ותאורת הגינה צריכה לשרת אתכם בעיקר בערבים בהם אתם יושבים בפינת הישיבה וגם לאו דווקא אם אתם יושבים בה. אתם צריכים לחשוב איך אתם רוצים שהתאורה שלכם תתפקד בשטח הגינה. תוכלו לפזר מנורות בכמה מוקדים בגינה ובכמה גבהים ולשחק עם צבעי התאורה והחוזק שלה. כך, אתם למעשה מעניקים לגינה שלכם מראה ייחודי יותר, המשחק עם העין ונותן תחושה של גחליליות המפוזרות בשטח החצר. כמו כן, תרצו להתקין עמעם כך שתהיה לכם האפשרות לעמעם את אורות הגינה למורת רוחכם ובהתאם לאווירה אותה אתם רוצים ליצור בגינה.

4 טיפים לעיצוב הגינה

רהטו את הגינה

לאחר שבחרתם את ריצפת הגינה ואת התאורה שלה, אתם יכולים לגשת לכלים הכבדים. ריהוט הגינה ופינת הישיבה צריכים לחלוטין להיות מה שנוח לכם ומה שאתם אוהבים. כיוון שמדובר בגינה האישית שלכם, אתם רוצים להפוך אותה לאישית כמה שיותר. הסתכלו על הגינה שלכם ונסו לדמיין איזה ריהוט יהיה הכי מתאים לאופייה ולאופי שלכם. שאלו את עצמכם האם אתם מארחים הרבה? האם אתם אוהבים לשבת עם קפה וספר לבדכם? צרו את האווירה שלכם לפי הרהיטים שלכם.

גדרו את הגינה

אם עד עכשיו החצר שלכם פרוצה ואינה מגודרת, הרי שאתם חייבים לגדר אותה מיד. גידור הגינה אינו אומר שאתם צריכים להרגיש שאתם בכלא וכי אין לכם אפשרות יציאה או אפשרות ליהנות מהנוף במידה וקיים לכם אחד כזה. ישנן גדרות מעוצבות ומסוגננות שבמקום להרע לכם, הם רק יוסיפו לכם. תוכלו לקשט את הגדר שלכם בעזרת עציצים ושתילים אותם אתם יכולים לשתול לאורך כל הגדר ולתת לה מראה פרחוני וצבעוני.

בשורה התחתונה, הגינה שלכם היא מקום המפלט שלכם לנשום קצת אוויר צח וליהנות מטבע פרטי. אם אתם באמת רוצים להרגיש כך, שנו אותה לפי מה שאתם אוהבים.