איך עושים תואר ראשון?

 

אז בשעה טובה סיימתם את שירותכם הצבאי, חזרתם מהטיול הגדול בדרום אמריקה, נחתם עבדתם וחסכתם ועכשיו הגיע הזמן להתחיל פרק חדש בחיים ולרכוש תואר ראשון והשכלה ולעבור לעבודה של "אנשים גדולים" ולהתחיל את החיים. אין ספק שהמדובר באחד השלבים המלחיצים ביותר בחיים שכן עלינו כעת לקבל החלטה מה ללמוד, במה אנו רוצים לעבוד כך שעבור אנשים רבים אין המדובר בהחלטה פשוטה וקלה ואין להם מושג מה מעניין או מושך אותם ללמוד.

אם גם אתם מזדהים עם השורות האחרונות ומרגישים שאתם נכנעים ללחץ המשפחתי, כדאי שתעצרו, תנשמו ותקראו היטב את השורות הבאות כי אתם ממש לא לבד.

לימודי תואר ראשון הם ללא ספק חשובים וביכולתם לפתוח לנו דלתות רבות בעולם העסקים ולאפשר לנו להשתלב במקומות עבודה שונים שכן כיום הדרישה המינימלית והבסיסית ביותר הינה תעודה תואר ראשון. אז איך עושים תואר ראשון הנה שאלה יפה אך כללית ואם גם אתם בודקים זאת אתם במקום הנכון.

ללמוד מה שבאמת רוצים

ניתן לראות כי אנשים רבים נכנעים ללחץ המשפחה או הסביבה והולכים ללמוד את מה שההורים למדו כדי להמשיך את העסק המשפחתי או את מה שהחברים לומדים כדי להיות חלק מהעניינים ורבים פשוט הולכים אחר מה שכדאי או שווה ואומרים שמרוויחים בתחום זה הרבה "כסף". כך למשל, אנשים רבים הולכים ללמוד משפטים לא מתוך תשוקה עזה לתחום אלא דווקא מתוך ההנחה כי עורכי דין מרוויחים הרבה. אם גם אתם מעוניינים לעשות את הבחירה הנכונה וללמוד תואר ראשון שיקדם אתכם ויתאים לכם ותעברו את הלימודים במקסימום הנאה? כנראה שגם אתם צריכים להיות חלק מאותם אנשים שמגיעים לייעוץ במכללת ספיר ומקבלים את הכלים הנכונים וההכוונה המתאימה לבחירת תואר ראשון.

איך עושים תואר ראשון?

אבל איך בוחרים?

הבחירה בתחום לימודים לתואר הראשון תלויה במספר גורמים אשר בשילובם מאפשרים לדעת לאיזה תואר אתה יכול להיכנס וללמוד ולאיזה תואר אולי תצטרכו לעשות מכינה או מבחני כניסה.

הפרמטר הראשון הינו כמובן ציוני הבגרות שלכם ובהמשך על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון ברוב המוסדות האקדמיים יש צורך בבחינת פסיכומטרי. ישנם מוסדות שבהתאם לציון בבחינה הפסיכומטרית תצטרכו לעשות מבחני אמיר ולעיתים בחלק המוסדות תצטרכו לעבור מבחני קבלה פרטניים על מנת לעמוד בדרישות המוסד.

אם גם אתם מגיעים לייעוץ אצל יועצי לימודים אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שאתם בידיים הטובות והמקצועיות ביותר. בייעוץ תגיעו לפגישה עם גורם מוסמך וביחד תעברו על הציונים שלכם בבגרויות, בפסיכומטרי, מבחני אמיר וכדומה ותשקללו את הציון הסופי שלכם. במהלך הייעוץ תוכלו  לראות לאיזה תחומים של תואר ראשון אתם יכולים להתקבל או מה עליכם לשפר על מנת להתקבל. כמו כן, תבינו קצת יותר לגבי כל תחום לימודים של תואר ראשון, מהם נושאי הלימוד והסילבוס המפורט, מהן הדרישות האקדמיות מכל סטודנט, כיצד בנויים הלימודים, כמה זמן הם נמשכים ולמעשה תוכלו לקבל את כל התשובות לשאלות הכי חשובות.

מדוע חשוב להגיע לייעוץ?

היתרון בפגישת הייעוץ הינה העובדה כי המדובר בפגישות פרטניות המתקיימות אחד על אחד ומותאמות לכם, לשאלות הרלוונטיות עבורכם ולתחומי העניין החשובים לכם. במהלך הפגישה תוכלו להבין כמה עולים הלימודים האם תוכלו לקבל מלגה או עזרה כלשהי במימון שכר הלימוד.

אז במקום לשבור את הראש ולחפש תשובות לשאלות בפורומים אינטרנטיים שונים אשר לעיתים המידע בהם לא מעודכן ולכם נהיה בלאגן בראש. חשבו היטב עם התואר הרצוי, בררו ברשת והגיעו לפגישת ייעוץ – כך תוכלו לבצע בחירה מושכלת ונכונה.