איך לחפש עבודה בצורה יעילה?

 

תהליכי חיפוש העבודה עשויים להיות מייגעים לעיתים, ולו בשל הצורך של רבים למצוא משרות איכותיות שתואמות לדרישותיהם. יש מגוון רחב של דרכים לחפש עבודה, כשכל אחד יכול לבחור את הדרכים היעילות ביותר בעבורו, ואפילו לנצל את כולן (או לפחות רובן). אז איך מחפשים עבודה? הנה כמה טיפים חשובים.

להיעזר בחברות השמה

לא כולם פנויים על מנת לנבור בשלל המשרות המפורסמות ברשת, כשלעיתים, רוב המשרות כלל אינן תואמות את מבוקשכם. מה עושים במקרים הללו? ובכן, טוב לדעת כי ניתן לפנות אל חברות השמה ייעודיות, שיסייעו לכם למצוא את העבודה האידיאלית ביותר. כמו כן, חשוב לציין שישנן חברות כמו חברת השמה dialog, שמסייעת למצוא עבודה בתחום ההיי-טק, תחום שידוע כמאתגר במיוחד. בחברות ההשמה הללו, יעמדו לרשותכם יועצים מקצועיים שיחפשו את המשרות הנכונות ביותר בעבורכם, לפיכך זו בהחלט דרך שכדאי לאמץ.

לחפש ברשת

בעידן הנוכחי כמעט הכל נגיש, כך שחיפוש עבודה הפך למשימה פשוטה יותר מאשר בעבר. ניתן לחפש עמודי דרושים במנוע החיפוש ולהגיע למגוון חברות וארגונים שמחפשים אנשים בעלי כישורים זהים לכישורים שלכם. כמו כן, ישנם אתרים ייעודיים לחיפוש עבודה, ואף ניתן לשלם מחיר סמלי עבור מינוי לאתר, ולו כדי לקבל התראה כשעולה משרה העונה לדרישות שהגדרתם.

קבוצות "דרושים" בפייסבוק

אין ספק שהרשת החברתית הפכה לחלק ניכר מהחיים, ולו בשל המענה שהיא מספקת עבור רבים. אחד מבין יתרונותיה, הוא קבוצות הפייסבוק. כך למעשה, תוכלו להיכנס אל קבוצות ייעודיות לחיפוש עבודה, להתעדכן במשרות חדשות שמפורסמות, ואפילו לפרסם פוסט משלכם (בו תכתבו על סוג המשרה שאתם מחפשים).

חוץ מזה, כדאי להכיר את עמוד המשרות של פייסבוק, דרכו תוכלו להגיש מועמדות למשרות רלוונטיות בעבורכם, לחפש משרות חדשות ולפנות אל מעסיקים. חשוב לציין שבעמוד קיימת אפשרות לציין את דרישותיכם (משרה מלאה\חלקית, תחום המשרה המבוקש וכו'), כך שמדובר בדרך יעילה למדי למצוא את משרת החלומות.

איך מחפשים עבודה.

מפה לאוזן

דרך מצוינת לחפש עבודה היא מפה לאוזן. פרסמו ברשתות החברתיות, ספרו לחברים או קולגות לשעבר, וודאו שכולם יודעים שאתם מצויים בתהליכי חיפוש עבודה. לעיתים, הצעות למשרות הטובות ביותר מגיעות מאנשים שאנחנו מכירים, או שאנשים שמכירים מישהו שאנחנו מכירים, כך שלא כדאי לוותר על האפשרות הזו.

איך מתנהלים בראיון עבודה?

אז הצלחתם למצוא משרה די טובה, וכעת עליכם להתכונן לקראת ראיון העבודה עם המעסיק הפוטנציאלי. תחילה, חשוב לוודא שקורות החיים שלכם כתובים באופן תקין וללא רבב (בקשו ממכר או חבר לעבור על המסמך). שימו דגש כמובן על הפרטים הרלוונטיים ביותר למשרה (בואו נגיד שאם בגיל 18 הייתם אלופי המכירות בחנות השכונתית, זה לא יהיה מאוד רלוונטי עבור משרה בתחום אחר). כמו כן, הגיעו לראיון בלבוש מכובד ומחמיא, והכי חשוב – חייכו, היו חביבים ואל תילחצו מהמעמד.

 

יש לא מעט דרכים לחפש עבודה, בין אם זה דרך חברות השמה או דרך האינטרנט. בחרו את האפשרות המתאימה ביותר בעבורכם, הכינו את קורות החיים וצאו לדרך. בהצלחה!