איך מכינים כרטיסי ברכה?

אם אתם עדיין לא מכירים את הביטוי סקראפ או סקראבוקינג, אז הגיע הזמן שתכירו אותו לעומק. מדובר בתחום שכולו עוסק בעיצוב בנייר, החל מעיצובי אלבומים, יצירת מעמדי נייר וכמובן גם כרטיסי ברכה.

איך מכינים כרטיסי ברכה?

החומרים הבסיסיים

את החומרים הבסיסיים הנחוצים להכנת כרטיסי ברכה, תוכלו למצוא בכל חנות יצירה, ואפילו ברחבי הרשת. בכדי להכין כרטיסי ברכה כדאי שתצטיידו בנייר בסיס במשקל 240 גרם (אפשר גם פחות, אבל קחו בחשבון שהכרטיס יהיה פחות חזק), מספריים או סכין יפני, דבק איכותי (טאקי,ביג או דבק אמוס) סרגל ועיפרון. אם יש לכם בבית טרימר ייעודי, תוכלו לוותר על סרגל וסכין יפני.

חומרי יצירה לעיצוב הכרטיסים

את כרטיסי הברכה ניתן לעצב כפי שתרצו ובשביל זה אתם זקוקים לשלל אלמנטים עמם תוכלו לעצב ולקשט את הכרטיסים. בין חומרי היצירה המומלצים: חותמות סיליקון ודיו ייעודי, טושי ZIG, וואשי טייפ, מדבקות בעיצובים שונים, דף שקף, פייטים, תגיות, סרטי בד צבעוניים, קארדסטוקים במגוון עיצובים, פאנצ'ים (מנקבי צורות) ועוד.

אז.. איך מכינים?

יש לא מעט דרכים ורעיונות להכנת כרטיסי ברכה אך הכרטיסים הבסיסיים ביותר הם כרטיסים שנפתחים לשני חלקים, כשהחלק החיצוני מעוצב כיד הדמיון.

חתכו את דף הבסיס לגודל הרצוי (הגודל של כרטיס הברכה). חתכו באמצעות טרימר או סכין יפני (היעזרו בעיפרון ובסרגל בכדי לשרטט קווים ישרים) קארדסטוק מדוגם בהתאם לגודלו של כרטיס הברכה ולאחר מכן תוכלו להדביק אותו. בשלב זה תוכלו לקשט ולעטר את כרטיס הברכה כפי שתרצו תוך שימוש בחומרי יצירה נוספים וייחודיים.

ישנם סוגים מיוחדים של כרטיסי ברכה כמו למשל:

כרטיס שייקר – כרטיס שחלקו העליון מכיל דף שקף כשבין השקף לדף הבסיס ישנם פייטים צבעוניים. מי שמחזיק בכרטיס, יכול לשקשק אותו כמו רעשן וליהנות ממראה מרהיב של פייטים נוצצים שנעים בחלקו החיצוני של הכרטיס.

כרטיס פופ אפ – כרטיס ייחודי, שכשפותחים אותו קופצים מתוכו אלמנטים עשויי נייר ומעוצבים ברוח הכרטיס עצמו. יש כל מיני טכניקות להכנת כרטיסי פופ אפ כשחלקן מתאימות לילדים וחלקן מעט מאתגרות ודורשות ביצוע מורכב.

כרטיס מיקס מדיה – כרטיס המשלב בתוכו כמה וכמה אלמנטים מעולם העיצוב והיצירה, ולא רק נייר.

כרטיסי ברכה תלת מימד – כרטיסים שמיושמים בטכניקה ייחודית שמעניקה להם זווית תלת מימד מדליקה. בדרך כלל מכינים את הכרטיסים הללו בשיטת האוריגאמי או באמצעות שכבות נייר המודבקות עם דבק דו צדדי עבה.

הכנת כרטיסי ברכה יכולה להיעשות במגוון דרכים ואפשרויות. מומלץ לשוטט ברחבי הרשת ולחפש עיצובים ייחודיים של כרטיסי ברכה, מהם תוכלו לשאוב השראה. ניתן להכין כרטיסי ברכה לכל אירוע, כמו ימי הולדת, חתונות, בר מצוות ועוד, ולקשט אותם בהתאם לאירוע. רכשו מבעוד מועד את כל חומרי היצירה הנחוצים לכם, שמרו תמונות של כרטיסי ברכה להשראה ופנו לכם כמה שעות בהן תוכלו ליצור ולהכין כרטיסים בעבודת יד.