איך להפיג מתחים?

אנחנו לא צריכים להיות גאונים כדי לדעת שישנם המון אנשים אשר סוחבים עימם מדי יום מתחים שונים ומגוונים הנובעים מסיבות שונות ומגוונות גם כן. כשהעולם רץ בקצב מהיר, אין מה לעשות, נהפוך למתוחים מרגע לרגע. אך יש דרכים להיפתר מהמתיחות הזו שעולה ועולה עד לכדי חוסר אונים מוחלט. חשוב להיות מאוזנים, להקשיב לעצמכם ובעיקר לנשום עמוק.

אך כשכל אלה לא עובדים ישנם כמה פתרונות שיכולים לסייע לכם לצאת מהמתח היומיומי ולתת קצת נחת –

נסו ארומתרפיה

אם עוד לא שמעתם על ארומתרפיה, מדובר בעולם שלם של ריחות שמסייעים לגוף ולנפש בתחומים שונים של הגוף. או הנפש. כל ריח מהשמנים הארומתיים הללו עובד על מקרה אחר כך ששמן ארומתי אחד עובד על כאבי ראש, שמן אחר יעבוד על מתח וחרדה. את השמנים תוכלו לטפטף לאמבט, להדיף בעזרת פתיליה ואף למרוח על הגוף במידה ומדובר בכאב פיזי. השמנים עובדים על ידי הרחה או מריחה על הגוף וההרגשה ניתנת כמעט ישר לאחר שיישמתם את השמן בצורה שרציתם. מעולה להפגת מתחים.

נסו יוגה\מדיטציה

גם אם ניסיתם והפסקתם או בעיקר אם מעולם לא ניסיתם, יוגה או מדיטציה יכולים לעזור לכם נפלאות כאשר מדובר בהפגת מתחים. תרגול יוגה מבקש מכם לשמור על ריכוז גבוה בעצמכם ולשמור על שיווי המשקל שלכם בעוד אתם מוציאים ומכניסים אוויר לריאות בצורה סדירה וקבועה. המדיטציה, שאמנם לא עוסקת בתרגילים שונים אלה בישיבה והתכנסות פנימית מאפשרת גם היא בעזרת תרגולי נשימה שונים להביא לרגיעה ולהפיג כל מתח קיים. כל מה שאתם באמת צריכים זה עשר דקות אשר בהן אתם מלווים את המתח שלכם ומעבירים אותו הלאה.

 

 

עשו דברים שעושים לכם טוב

גם אם אתם במתח או בדיכאון או אפילו בחרדה רגעית שאתם לבד בעולם, אתם בוודאי יודעים מה עושה לכם טוב על הלב. בין אם זה להיות עם המשפחה, לשבת עם החברים ואפילו להיות קצת עם חיית המחמד. זה ידוע שכשנמצאים בחברת האנשים, החיות או הדברים שעושים טוב לנשמה, המתח בדרך כלל נעלם וסף החרדה יורד. גם אם אתם בעבודה והמתח הוא תוך כדי העבודה, קחו לעצמכם כמה דקות, דברו בטלפון עם אדם שאתם אוהבים, לכו למשרד של החברים שלכם לעבודה ושבו שם קצת. נסו להעביר את הדאגות בעזרתם.

מצאו סיבות לצחוק

כמו שאתם יודעים מה עושה לכם טוב אתם גם יודעים מה מצחיק אתכם. גם אם אתם אומרים לעצמכם שאתם לא יודעים מה יגרום לכם לצחוק עכשיו יש פעמים שהצחוק הוא בלתי נשלט. כשמשהו מצחיק אז הוא מצחיק. יכול להיות שזה יהיה אולי מופע סטנד אפ מצולם או סרטון של חיות שעושות דברים מצחיקים. אפשרי שאפילו זה יהיה שיר מצחיק שתמיד מעלה חיוך על השפתיים שלכם. כך או כך, משהו חייב להצחיק אתכם.

זכרו, גם כשאתם במתח או בחרדה, אתם אף פעם לא לבד ותמיד יש מה לעשות. תנו לעצמכם את מה שמגיע לכם.