איך שוכרים רכב?

ניכר כי השכרת רכבים בישראל אינה נחלתם של התיירים, מאחר ורבים נוטים לשכור רכבים בישראל מסיבות שונות. זה לא משנה אם הרכב בתיקון ואתם חייבים רכב חלופי לשבועיים הקרובים, או אם אתם מעוניינים ברכב מפואר ומרהיב לחתונה, או שבכלל החלטתם לצאת לטיול שטח ואין לכם רכב 4X4 בבעלותכם, משום שתהליך השכרת הרכב הינו זהה עבור כל האופציות הללו. בעת השכרת רכב ניצבות בפני השוכר אפשרויות רבות ומגוונות לרבות דגמים ייחודיים, כך יוכל לבחור ברכב הרלוונטי ביותר עבורו.

מהם התנאים להשכרת רכב?

בכדי לשכור רכב חייב הנהג להציג רישיון נהיגה בתוקף התואם לרכב עליו הוא מעוניין לנהוג, כמו כן, חברות השכרה רבות דורשות שגילו של הנהג לא יהיה מתחת לגיל 24 או 21, אך יחד עם זה, ניתן לברר בנוגע להשכרת רכב לנהגים צעירים, אך קחו בחשבון שייתכן ותיאלצו לשלם על כך סכום נוסף.

פרק זמן ההשכרה יכול להשתנות לפי צרכי השוכר אך חשוב לדעת כי ישנן חברות המתנות את השכרת הרכב להשכרה של יותר מ-24 שעות. אך אל חשש, אפשר למצוא חברות השכרה המאפשרות השכרת רכבים לפי שעה (ואינן יחייבו אתכם על יום שלם). כמו כן, זמני ההשכרה משתנים, כך שתוכלו לשכור רכב לשבוע או לברר בנוגע להשכרת רכב לחודש.

החוק בישראל אינו מתיר נהיגה ברכב ללא ביטוח חובה והיעדר ביטוח הינו עבירה פלילית, כך שחברות הרכב מחויבות לבטח את הרכבים שבבעלותן. כמו כן, חברות ההשכרה עשויות לבקש מהנהגים לשלם עבור ביטוח מקיף כחלק מהתשלום הכולל של השכרת הרכב. בררו מראש מהו המחיר שתשלמו עבור הביטוחים הללו, כמו כן, וודאו שאכן הרכב שאתם עתידים לשכור מבוטח בפוליסת חובה.

איזה רכב אפשר לבחור?

קיימים דגמים שונים של רכבים אותם ניתן לשכור, החל מגי'פ 4X4, הניכר בייחוד בקרב מטיילים שרוצים לטייל בשטחים פתוחים ובטבע ועד לרכבים יוקרתיים ליום החתונה. כמו כן, ניתן לבקש תוספות שונות לרכב כגון גג נפתח, GPS, מזגן וכו'. חשוב להתחשב בגודלו של הרכב בכדי שיתאים לצרכים שלכם, מלבד זאת, אם מדובר ברכב עבור העסק שלכם (ליסינג לעובדים, השכרה עבור טיול צוות וכו'), בררו האם העסקה נחשבת כהוצאה מוכרת במס.

החזרת הרכב לחברה

בתום תקופת ההשכרה, התשלום עבור העסקה יתבצע, אך סביר להניח שתיאלצו להשאיר פיקדון או לשלם מקדמה במעמד חתימת ההסכם. יתרה מזאת, במידה ותוסיפו לעסקה נהג נוסף, יהיה עליכם לשלם תוספת עבורו מאחר ומחיר הביטוח עולה בעת ריבוי נהגים.

את הרכב עליכם להחזיר במועד שנקבע לכם וכאשר מיכל הדלק שלו מלא, מאחר ואתם חתומים על הסכם השכרה, כל איחור או היעדר דלק במיכל עלולים לגרור קנס כספי. מעבר לזה, מוטב לבדוק מול חברת ההשכרה מהי מדיניות החזרת הרכב, כך תימנעו מקנסות ותחזירו את הרכב כפי שנדרשתם בהסכם.

 

קיימות בישראל חברות רבות להשכרת רכבים, נסו לבדוק מהן החברות התואמות לצרכיכם וערכו ביניהן השוואת מחירים, כך תוכלו לבצע את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם.