איך להתגלח נכון?

איך להתגלח נכון

אם נעצור לבחון את המספרים, נמצא שכל גבר מתגלח כ20,000 פעמים במשך חיים שלמים, ועל כן אם מבצעים פעולה מסוימת כ"כ הרבה, זה רק מתבקש להפיק ממנה את המיטב, להבין מה עושים ועל הדרך ליהנות. מכאן שאם גם אתם מבקשים להתחיל להתגלח באופן אידאלי, המאמר הזה במיוחד עבורכם.

תזמון

בין אם אתם טיפוסים של גילוח בוקר ובין אם אתם טיפוסים של גילוח ערב, מוטב להתגלח כמה שיותר קרוב למועד המקלחת, ועל כן אם צריך תשקלו לשנות הרגלים. מדוע זה כה קריטי? כיוון שמיד לאחר המקלחת כל החדר אפוף אדים נעימים שמרככים את העור ומקלים את פעולת הגילוח. מסכימים עם הטענה אך אינכם מצליחים לחבר בין שתי הפעולות? ובכן לפני הגילוח תשטפו את הפנים עם סבון שמכיל קרם לחות, ואם אתם ממש משקיעים ואוהבים להתפנק, השלימו את הפעולה עם הנחת מגבת לחה על הפנים במשך כמה דקות, ורק לאחר מכן תתגלחו. מבקשים טיפים נוספים עבור ריכוך עור הפנים? תמצאו טיפים באתר הזה!

עזרים משלימים

קצף גילוח אינו רק הופך את האירוע להרבה יותר חגיגי, אלא הוא באמת נחוץ, וזאת כי הוא מסייע למזער את החיכוך של הסכין עם פני העור, ובאופן כללי הוא מעניק גילוח יותר חלק. מכאן שגם אם אתם גברים מסוקסים, עדיין אל תחשבו שמים סוגרים את הפינה, פשוט כי הם מתייבשים מהר וכלל לא מתקרבים לרמת הריכוך שהקצף מייצר, עובדה שמובילה לשאלה הבאה: מה עדיף – ג'ל או קצף גילוח? ובכן התשובה טמונה בסוג העור: לבעלי עור יבש עדיף ג'ל, פשוט כי הוא מכיל יותר לחות.

כמה מילים על הסכין:

אתם אנשים של סכין גילוח? הקפידו על כך: שהגילוח מתחיל להיות פחות יעיל הסיקו שהגיע הזמן להחליף להב, אם אין לכם עור רגיש ביחרו בסכין בעל מספר גדול של להבים (מייצר גילוח יותר צמוד), מבחינת סדר פעולות גלחו מלמעלה למטה (עם כיוון צמיחת הזיפים) ותתחילו מאזור הלחיים, עברו לצדדים ולצוואר ורק לבסוף השקיעו באזור שסביב השפתיים (שערות אלו יותר קשות ועל כן זקוקות ליותר זמן ריכוך).

טיפים לשימוש במכונת גילוח

רבים מהגברים בוחרים במכונת הגילוח ועבורם נמליץ להחליף את הלהבים לפחות פעם בשנה. מבחינת הגילוח עצמו, גם פה סך הטיפים שנוגעים לריכוך עור הפנים תופסים, ואף נמליץ לעבוד עם שתי הידיים, משמע יד אחת מותחת את העור והיד השנייה עובדת עם המכונה. כמו כן, לעומת ההמלצה שנוגעת לסכין, במקרה זה נכון לגלח כנגד כיוון צמיחת הזיפים. מה עוד? בתום השימוש הקפידו לנקות את התערים – הם אמורים לשמש אותכם לאורך זמן.

כמו טוסיק של תינוק

לבסוף נציין שלפני אירוע מיוחד שבו מבקשים להיראות חלקים למשעי, עדיף לא להתגלח כיומיים שלושה לפני, כך שהגילוח שסמוך לאירוע (עדיף כשעה לפני) יפיק תוצאה כמה שיותר חלקה. האומנם? גילוח שערות ארוכות נחשב הרבה יותר יסודי.