איך לוקחים משכנתא? חכם משכנתאות מסבירים

כולנו יודעים שעל מנת לרכוש נכס נדרשים לחתום על משכנתא, אך כמה באמת מבינים כיצד לוקחים משכנתא באופן מושכל – באופן כלכלי? ובכן למרות שלא מעט אנשים מקבלים החלטה לקחת לבד משכנתא (ללא ייעוץ), המציאות היא שמי שלא התמקצע בתחום, אינו מבין עד כמה לקיחת משכנתא היא פעולה מורכבת שמושפעת מאינספור משתנים. מבקשים לקחת משכנתא בצורה אחראית? בצורה שחושבת על עתיד המשפחה ושמתחשבת כראוי בסך הנתונים האישיים ובו זמנית בסך המשתנים שמושפעים מכוחות חיצוניים? עליכם לנהוג בחוכמה ולפעול לצד ייעוץ מקצועי, וכאן חברת "חכם משכנתאות" ניגשת להסביר מהו תהליך נכון ומושכל עבור לקיחת משכנתא.

בחינות מקדימות

כיצד אם כן לוקחים משכנתא בצורה מושכלת? ובכן כל עוד אינכם מגיעים מהתחום, בהחלט הכרחי להיעזר בייעוץ מקצועי, ממש כפי שחברת "חכם משכנתאות" מציעה. עם זאת, אם מבקשים להבין את ההיגיון הפנימי שמאחורי הייעוץ, נציין שהצעד הראשון הוא לסקור באופן יסודי את התמונה הפיננסית שמייצגת את מצבכם. יש לבחון כמה מכניסים ומוציאים מדי חודש, וכיצד המצב עשוי להשתנות בעתיד הקרוב והרחוק. במקביל, יש לבחון מהו השווי האמתי של הנכס. בהתאם לסך הנתונים ניתן להתחיל להבין איזה אחוז מסך ערך הנכס מוטב לקחת כהלוואה.

התמקחות השוואות ושלל בדיקות

הרעיון שנמצא מאחורי השגת משכנתא באופן מושכל, הוא בין היתר לשאוף לריבית כמה שיותר נמוכה. הלקוחות של עידו עוז, בעלי "חכם משכנתאות", יודעים שלא כ"כ מהר סוגרים משכנתא, אלא קודם נדרשים להבין האם התקופה הנוכחית אידאלית (לצורך הדוגמה נציין שבסוף השנה ניתן להשיג תנאים יותר טובים), יש להבין איזה בנק מוכן יותר להתגמש, ואף יש להבין שגם מול פקידי הבנק ניתן להתמקח על תנאי המשכנתא, אם כי יש לדעת כיצד עושים זאת בצורה נבונה. כמו כן, הלקוחות של "חכם משכנתאות" גם יודעים שנדרשים לבחון היטב מגוון מסלולים ותמהילים, משמע טרם מקבלים החלטה, נדרשים לערוך שלל בדיקות שעתידות להשפיע על איכות החיים עשרות שנים קדימה.

 

 

לא מתקדמים לפני שמקבלים אישור עקרוני

לאחר שמבינים מה וכיצד יש לבדוק, נעבור להבין שגם הבנק עורך בדיקות משלו. הגוף המלווה נדרש להעניק אישור עקרוני להלוואה, וזאת בהתאם לאחוזי מימון, הגיל של המלווים, נתוני האשראי, החזר חודשי מקסימלי ועריכת ביטוח חיים למשכנתא. מכאן שלעיתים יש צורך לקבל עזרה כבר בשלב הנוכחי, אם כדי להצליח להוכיח לבנק יכולת החזר ואם כדי לבחון אחוזי מימון אידאליים. מה אם הבנק מסרב להעניק משכנתא? אין לאבד תקווה, חברת "חכם משכנתאות" יודעת להפנות לגופים חוץ בנקאיים!

מנווטים בין מסלולי וסוגי ריביות

אם יש דבר אחד בטוח בתחום הלוואת משכנתא, זה שעומדים מול אינספור אפשרויות. ניתן לקחת מסלול משכנתא בריבית קבועה, ניתן לבחור קרן משכנתא צמודה למדד המחירים לצרכן, ניתן לבחור במסלול פירעון מוקדם (נחשב יחסית מסוכן), ניתן לבחור בריבית משתנה צמודה למדד, ניתן לבחור במסלול מט"ח, ניתן לבחור במסלול פריים ועוד. הלכתם לאיבוד? בצדק! יש לא מעט אפשרויות שמצריכות הבנה מעמיקה. כאן ראוי לציין שאין דבר כזה מסלול נכון או לא נכון, אלא יש רק מסלול אחד שהכי נכון פרטנית עבורכם, ועל כן הקושי הוא לאתר אותו, וזאת מבלי להתבלבל בין מגוון אפשרויות מקבילות. כיצד? באמצעות ניסיון ובקיאות מעמיקה בתחום!

משכנתא אחת שתי אפשרויות

עתה כאשר התמונה מעט יותר ברורה, מתחיל להתבהר עד כמה ליווי מקצועי חשוב. בסופו של יום מדובר ביכולת לחסוך אלפי שקלים ובו זמנית להימנע מלחץ נפשי. מכאן שאם מבקשים להתנהל בחוכמה, נראה שעומדות מולכם 2 אפשרויות מובילות. או שמתחילים ללמוד את התחום באופן מעמיק ורציני, או שנעזרים בגוף מייעץ בעל ניסיון עשיר, רזומה מדהים והתמחות נקודתית בתחום – לשיקולכם.