איך עובדים על פיגומים בצורה בטוחה?

 

תהליכי בניית פרויקטים חייבים להתמקד בבטיחות העובדים. מהירות ויעילות הם ללא ספק תכונות חשובות, כי כל יום נוסף של עבודה על הפרויקט עולה הרבה כסף, אבל לא הרבה אנשים יודעים איך לעבוד על פיגומים בצורה בטוחה. מדריך זה מספק שישה טיפים פשוטים לשמירה על הבטיחות בעבודה על פיגומים, למניעת תאונות.

1. סקירת סביבת העבודה וזיהוי סיכונים

כשזה מגיע לבטיחות בבנייה, צעד הבטיחות החשוב ביותר חייב להתרחש לפני תחילת העבודה. אנשי מקצוע מוסמכים צריכים לבדוק את האתר על מנת לזהות סיכונים אפשריים וליישם פתרונות מתאימים.

ככל שהימים עוברים, עלולים להיווצר סיכונים חדשים שהעובדים אינם מכירים, ולכן חשוב שהאתר ייבדק מדי יום על מנת לזהות סיכונים חדשים. מעגלים חשמליים במיוחד לא צריכים להיות קרובים לפיגומים, כדי למנוע התחשמלות.

2. בדיקה יומית של הפיגומים

חשוב שהפיגומים ייבדקו ויתוחזקו על בסיס יומי כדי להבטיח את השלמות המבנית של הפיגומים. איש מקצוע מוסמך צריך לבדוק כי כל לוחות הפיגומים שלמים וכי כל הרכיבים הם פונקציונליים ובטוחים לפני תחילת העבודה כל יום. אי בדיקת פיגומים באופן קבוע עלולה להוביל למצבים מסוכנים מאוד, אשר פוגעים בבטיחות העובדים.

3. הכנת היסודות

זה אולי נראה כמו שכל ישר, אבל יסודות חשובים מאוד בבנייה ואין לבצע עבודה על משטחים לא אחידים או לא יציבים. הקרקע שעליה מבוססים הפיגומים צריכה להיות שטוחה ככל האפשר.

גלגלים או לוחות הבסיס צריכים להיות מותקנים תמיד בבטיחות כדי למנוע את שקיעת הבסיס לתוך האדמה או האספלט החם. חשוב לציין כי אין להתקין פיגומים על פסולת בנייה או ערמות של עץ.

איך עובדים על פיגומים בצורה בטוחה?

4. הקפדה על מקום עבודה מאורגן

טבעי שמקומות עבודה יהיו מבולגנים לפעמים, אבל בפרויקטים של בניה חשוב במיוחד לשמור על סביבת עבודה מאורגנת ומסודרת, על מנת למנוע סיכוני נפילה.

ארגון כלי העבודה הוא קריטי, שכן הוא לא רק מקטין את הסיכון של נפילת כלים מהפיגומים, אלא גם מקל על העובדים לנוע סביב הפלטפורמה.

5. חשוב לוודא שכל העובדים מיומנים ומוסמכים

כל עובדי הבנייה שמבצעים את עבודתם על או ליד פיגומים, חייבים להיות מיומנים כראוי ובעלי ידע על אופן פעולת הפיגומים. משימות פשוטות יכולות להיות מסוכנות, ולכן יש צורך שהעובדים יהיו מיומנים כראוי בכל ההיבטים של הפעלת ציוד פיגומים, כולל איך למנוע נפילות ותגובות במצבי חירום.

וזה לא הכול. העובדים חייבים תמיד ללבוש ציוד הגנה על הבטיחות, כגון כובעים קשיחים, משקפי מגן, הנעלה נגד החלקה וציוד הגנה מפני נפילות.

6. הקפדה על הנחיות קיבולת טעינה

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בעבודה על פיגומים היא כישלון העובדים לדבוק בהנחיות התקנת פלטפורמת הפיגומים. לא רק שעובדים מציבים עומס על הפיגומים, אלא ציוד העבודה והחומרים מוסיפים גם משקל משמעותי.

ועוד משהו. לסוגים שונים של פיגומים יש יכולות עומסים שונים, ולכן זה חיוני לשים לב לקיבולת העומס על הפיגומים, על מנת להבטיח את שלומם של כל העובדים על הפיגומים, כמו גם שמירה על בטיחות העוברים ושבים סביב הפיגומים.