איך משפרים את האנגלית ביעילות?

לימוד שפה חדשה יכול להיות חוויה מאתגרת אך מתגמלת, ואנגלית אינה יוצאת דופן. מדובר בשפה המדוברת ביותר בעולם ועל כן בתחום הלימודים, אין ספק כי שיפור השפה האנגלית ביעילות היא בעלת פוטנציאל אדיר לקריירה ולחיים האישיים. איך אפשר לשפר האנגלית? להלן הפרטים.

קורס אנגלית

קורס באנגלית מהווה הזדמנות נהדרת בעבורכם לשכלל את כישורי השפה והכתיבה, במתכונת אישית ותוך שימת דגש על עקומת התקדמות מתמדת. למעשה, מידע על קורסים באנגלית מאפשר לכם להצטרף לאלפי ישראלים שמקבלים מעטפת מקצועית לטובת לימוד השפה, כאשר  תוכנית הלימודים המתבצעת בהתאמה אישית מכסה את כל ההיבטים החיוניים של השפה: דקדוק, אוצר מילים, קריאה, כתיבה ודיבור. בכך, תוכלו ללמוד את השפה באופן שיטתי ומובנה ובליווי מצד מורים דוברי השפה האנגלית ברמה של שפת אם, כפי שמציעה למשל הרשת הבין לאומית ברליגנטון אינגליש.

אפליקציה באנגלית

בחסות הטכנולוגיה אפשר ללמוד את השפה האנגלית בקלות, נוחות ומבלי לצאת מהבית. ישנן לא מעט אפליקציות שיכולות לסייע לכם לשפר את כישורי השפה והכתיבה, הן באמצעות משחקים כמו למשל משחק הזיכרון והן באמצעות תרגול עם בוט. אפליקציות מספקות שיעורים אינטראקטיביים ופעילויות שיכולות לעזור לכם ללמוד ולתרגל את השפה, בקצב שלכם, ותוך שימת דגש על גרף התקדמות מתמיד בשל שדרוגים של אפליקציות המציעות גם יכולת ללמוד את השפה באמצעות משחקים, שיחות אונליין ועוד.

שינון באמצעות כרטיסיות

אוצר מילים הוא מרכיב מרכזי בלימוד אנגלית, ועל כן שימוש בטכניקות שינון כמו למשל כרטיסיות יכולים להיות יעילים מאוד בסיוע ללמוד מילים וביטויים חדשים. שימוש בכרטיסים יכול לעזור לכם לשנן מילים וביטויים בקלות רבה יותר, ולתרגל באופן קבוע. אפשר להכין כרטיסיות בכל שבוע עם מילים חדשות או ביטויים שלמדתם, ובכך ליצור אלמנט חזותי שיכול לעודד אתכם להמשיך ולהשתפר, ככל שאתם משננים ומשמשים בטכניקות שינון באופן קבוע, בין אם על ידי תלייה של כרטיסיות על המקרר, מול המיטה או אפילו על הדסק במקום העבודה.

 

 

תרגול מתמיד

הדרך היעילה ביותר ללמוד שפה ובוודאי השפה האנגלית היא לתרגל אותה ככל האפשר. הקפידו להקדיש זמן בכל יום לתרגול דיבור, כתיבה והאזנה לאנגלית. ככל שתתרגלו יותר, כך תלמדו ותוכלו להרחיב את אוצר המילים, ובהתאם לכך גם את הביטחון שלכם. צפו בסדרות ללא כתוביות או כתוביות בשפה האנגלית, קראו ספרים או מגזינים בשפה האנגלית ונצלו את ההזדמנות להתאמן במסגרת של שיחות עם חברים או בני משפחה שיכולים לסייע לכם לתרגל באופן מתמיד את השפה.

שיחות טלפון

בשנים האחרונות ניתן להבחין בטרנד חדש בעולם לימוד השפה – שיחות טלפוניות. מדובר בשיחות בתשלום מול מורים אבל גם דוברי השפה כשפת אם, לטובת תרגול של כישורי השפה. מדובר בדרך נהדרת גם לתרגל את השייח שלכם אבל גם לנצל את הידע של דוברי השפה לטובת שיפור דיקציה, הרחבת אוצר המילים וכן העשרת אוצר המילים. אם אתם רוצים להימנע מעלות כספית גבוה, אפשר לאתר דרך הרשתות החברתיות דוברי השפה שיסכימו לשוחח איתכם.

לסיכום

לימוד שפה חדשה כמו אנגלית הוא ללא ספק חוויה מאתגרת, אך כזו שיכולה לסייע לכם במגוון רחב של מצבים, החל מניסיון להתקבל לעבודה ועד לדיבור שוטף בעת שהות בחו"ל. בין אם יש לכם ידע בסיסי בשפה או אתם רוצים לשפר לרמה של אנגלית עסקית, אף פעם לא מאוחר מדי ליישם את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, ואשר יכולים לשמש לטובת העשרת אוצר המילים.