איך בוחרים מדפסת הזרקת דיו?

בעת בחירה של מדפסת הזרקת דיו צריך לקחת בחשבון מספר פרמטרים: מהירות, צבעים, גודל הזיכרון ועוד. כיצד תוכלו לבחור את המדפסת הטובה ביותר? על כך – במדריך הבא.

בחירה של מדפסת הזרקת דיו איכותית: כך תעשו זאת

תחום ההדפסה עבר שינויים דרמטיים בעשור החולף, וזאת בשל הטמעה של טכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשרות לבצע הדפסות ביתיות במהירות ובאיכות מעולה – לאורך זמן ועם שימת דגש על טכנולוגיה של הזרקת דיו שמיועדת בעבור הדפסת תמונות או טקסט, באיכות מעולה. בשל כך, מדפסת המבוססת על הזרקת דיו נחשבת לנמכרת במיוחד ואף אידיאלית בעבור הדפסה ביתית כמו גם בעבור בעלי עסקים. עם זאת, המגוון העצום של המדפסות עשוי לגרום לבלבול ועל כן להלן הפרמטרים החשובים בתהליך הבחירה והרכישה:

מחיר

המחיר מהווה פרמטר חשוב מבחינת תהליך הבחירה מאחר וטווח המחירים של מדפסות הזרקת דיו כמו גם ציוד נלווה יכול להגיע לאלפי שקלים. הגורמים שמשפיעים על המחיר הם הרזולוציה, מהירות ההדפסה וכן תכונות הדפסה המאפשרת לבצע את ההדפסה באופן שוטף. שימו לב כי טווח המחירים נע בין 200 ₪ לדגמים הזולים ביותר ועד ל 1,500 ₪ בעבור מדפסות המיועדות לשימוש מקצועי. טיפ: בכדי להוזיל את העלות, בואו להתרשם מחברה מובילה ברשת בשם דיו xl אשר מספקת לכם כצרכנים את הדילים החמים ביותר לטובת רכישה של דיו למדפסת, במחיר מעולה ועם שימת דגש על חבילות חיסכון משתלמות.

איך בוחרים מדפסת הזרקת דיו?

אחריות

בתהליך הבחירה שימו לב לפרמטר של אחריות מצד היצרן. ככל שהאחריות ארוכה יותר, כך תוכלו לוודא כי תוכלו לקבל תמיכה מלאה בנוגע לבעיות שוטפות כמו גם תיקון בעת הצורך, כפועל יוצא מתפעול המדפסת באופן שוטף. זמן האחריות נע בין שנה ועד לשלוש שנים, ועל כן רצוי לרכוש מדפסת הזרקת דיו עם תקופת אחריות ממושכת.

נפח זיכרון

פרמטר חשוב בתהליך הבחירה או נפח הזיכרון של המדפסת. אם אתם מתכננים להדפיס מספר מועט של דפים, ניתן בהחלט לבחור במדפסת סטנדרטית עם נפח 8MB. אולם, אם מדובר בתדירות הדפסה גבוהה הכוללת גם גרפיקות רצוי לבחון מדפסת הזרקת דיו עם נפח זיכרון גדול, מתוך מטרה לשמור מספר רב של מסמכים לפני הדפסה. חלק מהיצרנים מאפשרים לבצע רכישה נפרדת של זיכרון, אולם מדובר בעלות כספית נוספת ועל כן בדקו את הפרמטר הזה לפני שאתם מבצעים את הבחירה הסופית.

מהירות הדפסה

מהירות ההדפסה היא פרמטר חשוב שמשפיע מאוד על היכולת שלכם לבצע הדפסה באופן יום יומי ובעת הצורך. מהירות הדפסה סטנדרטית היא כ-20 עמודים בדקה בצבע שחור ואילו בצבעוני מדובר ב 15 עמודים בדקה. כאמור, בחירה במדפסת צריכה להתבצע בהתאם לצרכים שלכם ועל כן אם קצב התפוקה שלכם כתוצאה משימוש במדפסת הוא גבוה, רצוי לבצע השוואה בין הדגמים השונים מבחינת מהירות הדפסה, ובהתאם לכך לקבל החלטה שתאפשר לכם לאזן בין המהירות לבין איכות ההדפסה.

רזולוציה

ככל שגובה הרזולוציה גבוהה יותר, כך חדות ההדפסה תהיה איכותית יותר. על מנת שתוכלו לקבל החלטה נכונה אל תחששו לבקש בחנות אפשרות לדוגמאות הדפסה של מספר סוגי מדפסות הזרקת דיו, ובמסגרת ההשוואה תוכלו לקבל החלטה לגבי איכות ההדפסה כמו גם החוזק של הצבעים הנאמנים למקור.

לסיכום, היכולת לבצע רכישה משתלמת של מדפסת הזרקת דיו טמונה קודם כל בבדיקה והשוואה בין היצרנים כמו איתור של ספק אשר דרכו תוכלו לבצע רכישה של מוצרים משלימים, במסגרת הצעת מחיר נוחה ומשתלמת. מחיר, אחריות, נפח, מהירות הדפסה, רזולוציה וכן פיצ'רים נוספים כמו צילום ושליחת פקס לצד חיבור לוויפי ולמכשיר הנייד מהווים את כללי הברזל לטובת השקעה כספית נבונה.