איך שומרים על מזרנים לאורך זמן?

אורח החיים של מזרן יכול להגיע גם ל-15 שנים כאשר מדובר במזרן איכותי, אולם בכדי לשמור עליו מבחינת הנוחות ובעיקר הבריאות יש לנקוט במספר צעדים. מהם? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

כך תשמרו על המזרן שלכם לאורך זמן

המזרן בבית שלנו מהווה את אחד הפריטים השימושים ביותר, אם לא השימושי שבהם. למעשה, אנחנו שוהים כשליש מהזמן במיטה, ולכן בחירה במזרן איכותי מהווה חלק בלתי נפרד מהנוחות אך גם מבחינה בריאותית. מזרנים איכותיים יחזיקו זמן רב, אולם הדבר תלוי בתחזוקה השוטפת אותה נדרש לבצע בכדי למנוע בלאי של המזרן כמו גם כתמים. בשל כך, חשוב להקפיד על תחזוקה קבועה של המזרן, באמצעות הצעדים הבאים:

שימוש במגן מזרן

בזמן השינה אנו מזיעים, כאשר חלק מהזיעה מתנדפת באוויר ואילו חלק נספג במיטה. על כן, נוצרים כתמים צהובים אשר מכתימים את המזרן וגם עלולים להוות כר לריכוז גבוה של חיידקים. באמצעות מגן מזרן אותו ניתן לרכוש באמצעות כל חנות כלי בית ניתן לשמור על המזרן, בשל היותו של המגן נשלף וניתן לכביסה. הקפידו לבצע רכישה של מגן מזרן איכותי מבד נושם, ועליו להניח את הסדינים הנקיים.

איך שומרים על מזרנים לאורך זמן

היפוך המזרן

אחת לשלושה חודשיים יש להפוך את המזרן, לצורך שינוי נקודות הלחץ של הגוף על גבי המזרן. מדובר בפעולה בסיסית אותה כל אחד צריך לבצע, זאת בשילוב של ניקוי המזרן באופן יסודי, כפי שנסביר כעת.

ניקוי מזרן

פעולה של ניקוי מזרנים היא חלק בלתי נפרד מהתחזוקה והשמירה של המזרן לאורך שנים רבות. בשלב הראשון הסירו את המצעים ומגן המזרן, ולאחר מכן העמידו את המזרן במצב אנכי אל מול השמש. שימו לב כי אתם לא משתמשים בחומרי ניקוי כמו אקונומיקה, אלא משתמשים בשמנים אתרים כמו שמן עץ התה הנחשב לחומר חיטוי מעולה, בשל התכונות האנטי בקטריאליות הגבוהות אשר מצויות בתוך השמן. הספיגו את השמן בשילוב של מים על גבי המזרן בטפיחות עדינות, ולאחר מכן התחילו בניקוי באמצעות חומרי ניקוי ייעודים. לאחר שניקיתם את המזרן השלב הבא הוא להשתלב בשואב, לצורך שאיבה של המזרן והסרה של אבק. בסיום השאיבה ולאחר הניקוי הניחו את המזרן במצב מאונך לחצי יום, והחזירו אותו למקומו בערב.

יצירת קשר עם חברה לצורך ניקוי יסודי ותחזוקה שוטפת

פעולה של ניקוי מזרן באופן עצמאי היא הכרחית, אולם לרוב היא איננה מתבצעת באופן יסודי בשל המורכבות של הניקוי. באמצעות חברת ניקוי מקצועי ניתן לקבל שירות של ניקוי מזרנים הכולל את לקיחת המזרן למפעל, לצורך חיטוי וניקוי יסודי ומעמיק. בדובר בעלות כספית נוחה לכל כיס, ובאמצעות השירות תוכלו לשמור על חיי המזרן שלכם כמו גם לקבל מזרן נקי מחיידקים, קרדית האבק וכתמים.