מה תפקידו של עורך דין עבודה?

אם אתם זקוקים לייצוג של עורך דין בכל הקשור לדיני עבודה  – חשוב שבתחילה תדעו מהו התפקיד של עורך דין מסוג זה.

כיום ישנם עורכי דין העוסקים בתחום ומכירים את כל הקשור לחוק ולזכויות העובדים והם נמצאים על מנת לאפשר לעובד ייצוג הולם.

אבל מה תפקידו והמומחיות של עורך דין כזה? הרשימה המלאה בהמשך.

Lawyer work

עורך דין דיני עבודה הוא איש מקצוע מומחה שהוכשר על ידי מוסדות אקדמיים לתת שירות לעובדים ולכל לקוח שהזכויות התעסוקתיות שלו הופרו על ידי מעסיק, או אפילו על ידי הביטוח הלאומי ומוסדות ממשלתיים אחרים.

עורך דין מסוג זה מכיר את החוק ואת המשפט הקשור בתחום והוא יוכל לסייע ללקוחות להבין את כל האפשרויות העומדות בפניהם בעת הגשת תביעה נגד מעסיק, חברה, מוסד או כל ארגון שהפר את זכויות.

עורך דין דיני עבודה מטרתו לתכנן עם הלקוח אסטרטגיה טובה לקבלת זכויות ואף קבלת פיצויים על אבדן זכויות, כמו גם בהעדר תשלומי חובה שעל המעסיק, הארגון או כל חברה להפריש לעובד.

עורך הדין מייצג את הלקוח בבית המפשט, מייעץ לו לגבי סיכונים ועמדות שעליו לנקוט והוא זה שיעזור לכל אחת ואחד לקבל את הזכויות , לממש אותן, ואף לקבל פיצוי אודות זכויות שהופכו על ידי מעסיק או כל ארגון ומוסד.

עורך דין דיני עבודה הינו איש מקצוע שמספק ייעוץ לכל אחד, בין אם מדובר בייעוץ ראשוני לבין אם בייעוץ וליווי צמוד בכל המהלכים שמבצע הלקוח . בנוסף, הוא מתמחה בייצוג עובדים ומעסקיים מכלל המגזרים, מקנה ייעוץ לחברות גדולות, ומפרט את סיכויי ההצלחה של תביעה בנושאי תעסוקה.

עוד חשוב לדעת כי עורך דין מסוג זה מקנה ייצוד בעתירות מנהליות ועתירות לבג"ץ, והוא איש מקצוע שהוכשר על מנת להגן על זכויות הפרט תוך הגשת ערעורים ועתירות אודות החלטות פוגעות של שלטונות.

עורך דין דיני עבודה יאפשר ייצוג בתביעות אזרחיות כמו גם תביעות חוזיות, תביעות כספיות, תביעות נזיקין, הוצאת צווים כתבי הגנה ומניעה, הוכחות של הסכמים, הגשת ערעורים ועוד.