איך להעביר שיעור לימודי מהבית? המדריך למורה

ספק אינטרנט

בין אם מדובר בתקופת קורונה המאלצת אנשי הוראה ללמד מהבית או אפילו סתם כי מדובר בתופעה שככל הנראה רק תלך ותתעצם עם השנים – היכולת להעביר מידע ובעיקר חומר לימודי מהבית הופכת אט אט לאומנות של ממש. המציאות של ימינו, מאלצת ללא ספק להתמקצע לעומק בתחום הזה, שלו חוקים משלו, ואת זה מגלים לפעמים מורים ומדריכים בדרך הקשה בפעם הראשונה שהם ניגשים לכך ללא הכנה נדרשת ראויה. אז בין אתם מורים במערכת החינוך הציבורית, מורים פרטיים למקצועות כאלה ואחרים או מדריכים שמעבירים ידע ושיעורים בכל מיני נושאים מקצועיים שונים, הנה מדריך מקוצר אך מקיף למדי שיעזור לכם להיות מוכנים לשיעור הוירטואלי הראשון שלכם.

אל תתפשרו על אינטרנט איכותי

אם אתם מורים בבית ספר אתם ודאי רגילים לכך שכלי העבודה המרכזי שלכם הוא הלוח והטושים. אם אתם מדריכי כושר למשל זה בודאי המשקולות או מזרון הפעילות. ובכן, כדאי שתתרגלו למציאות שונה כי כשמעבירים שיעורים מהבית הכלי החשוב ביותר הוא ללא ספק האינטרנט. חוות דעת על ספק אינטרנט ITC למשל מצד עובדי הוראה, מראות שמבחינת הזרמת המידע וגלישה נטולת תקלות, מדובר בספק שיודע לעשות את העבודה. זה אופי ספק האינטרנט שאתם מחפשים ורצוי מאד לא להתפשר בעניין הזה מכיוון שגם אם הכנתם שיעור מצויין אבל האינטרנט נופל כל חמש דקות, כנראה שלא תשיגו את מבוקשם ולא תצליחו לתת לתלמידים את מה שהם צריכים.

ספק אינטרנט

התאימו את התכנים לסוג הפלטפורמה

ITC וספקי האינטרנט איכותיים אחרים יודעים לספק הזרמת אינטרנט מעולה, אך חשוב מאד לזכור שבסופו של יום עדיין מדובר בשיעור אינטרנט. מה המשמעות? לפעמים ישנו דיליי מורגש שבא לידי ביטוי בזמן השיח, משתתפים עלולים לחוות ניתוקים אם הם אינם נהנים מאינטרנט איכותי ויש סיכוי שלא תצליחו לדעת אם המידע שניסיתם להעביר אכן עבר. על כן, הנגישו מראש את התכנים וסכמו אותם בצורה נוחה וקלה להבנה וזכרו שקיים סיכוי סביר מאד שמה שאתם יכולים להעביר לרוב בשיעור פרונטלי יצריך זמן רוב יותר דרך המחשב.

משתפים את התלמידים? עשו זאת בחוכמה

כאמור, לא כולם נהנים מהזרמת מידע איכותית כמו שמתקבלת דרך ספק אינטרנט ITC למשל, ואם אתם פונים לאחד או יותר מהתלמידים במהלך השיעור, ודאו שהוא מקבל את המידע מכם בצורה ברורה ואם האינטרנט שלו לא עושה את העבודה והוא אינו מצליח להבין אתכם, שקלו את האופציה של התכתבות עם התלמידים בנוסף להעברת המידע בעל פה.

השקיעו בנראות שלכם ושל סביבתכם

מורים ומדריכים רבים טועים לחשוב שבגלל שהם מעבירים את השיעורים מהבית, הם יכולים להגיע בהופעה מוזנחת. לכך וגם לסביבה לא מושקעת ללמידה ישנה השפעה מכרעת על הצלחת השיעור ומומלץ ביותר להשקיע בחלל יפה ומטופח וגם בהופעתכם החיצונית בטרם השיעור.