איך לדעת כמה אתם משלמים על ביטוחים? הכירו את הר הכסף

אנשים עובדים קשה, מרוויחים כסף ואז מתלבטים כיצד להשקיע את הכסף באופן המושכל ביותר, אך לא פעם מרגע שהם סיימו להתלבט, לבחון ולהשוות בין האופציות השונות, רבים נוטים לשכוח מקיומו של החיסכון, ולו כי הם יודעים שמדובר בחיסכון לטווח רחוק ועל כן בשוטף אין צורך לעשות דבר, מלבד לקוות שההשקעה אכן תהיה מניבה. עם זאת, מצב זה די בעיתי, פשוט כי רבים עשויים לשכוח שיש להם חיסכון כזה או אחר, וכאשר הם כבר כן מבקשים לבחון מה קיים, הם לא פעם עומדים חסרי אונים, וזאת כי לפניהם אינספור ערוצים שבהם עשוי להסתתר החיסכון. מה עושים? בוחרים באופציה הפשוטה ביותר!

פתרון להמונים

לא מעט אנשים אינם מודעים לכספים ששייכים להם, ועל כן לצד העובדה שמאוד כיף לגלות שמחכים אי שם כמה אלפים, גם יש להיות מודעים לנתונים ולשמור על מוטיב ההפתעה עבור דברים אחרים ופחות אקוטיים. אי לכך טוב להכיר בעובדה הבאה: צרה זו הינה צרת רבים ועל כן נמצא הפתרון האידאלי – הר הכסף!

מצא את המטמון

למעשה, אבנר הייזלר מסביר שהר הכסף מסייע למצוא מגוון חשבונות נשכחים, קרי קרנות פנסיה, קופת גמל, ביטוחי חיים, קרנות השתלמות, פוליסת ביטוח וכדומה. בעיקרון חשוב לדעת שבסמוך למועד פירעון הפיקדון הבנק מחויב ליצור קשר (או לפחות לנסות ליצור קשר) עם בעל הפיקדון, אך רק אם מדובר בחשבון שמצוי ללא תנועה (חוסר תנועה מתייחס ל10 חודשים), משמע אבנר הייזלר מחדד שתוצאות החיפוש אינן כוללות חשבונות שהם כן פעילים ואף תוצאות החיפוש אינן כוללות חשבונות שבעליהם מצויים בקשר עם הבנק.

בערבון מוגבל

"הר הכסף" אידאלי גם עבור איתור חשבונות ששייכים לבן משפחה שנפטר, כאשר במקרה זה גם חשבונות פעילים מופיעים – כך אומר אבנר הייזלר. כמו כן, הייזלר מוסיף ומחדד שלעיתים מנוע החיפוש של הר הכסף יציג פוליסה או חשבון שבפועל אינם באמת קיים, ואף ייתכן מצב הפוך, שבו כן קיימת פוליסה אך מנוע החיפוש לא יאתר אותה. אי לכך תמיד מומלץ לבחון באופן פרטני, משמע רצוי לנסות להיזכר האם פתחתם בעבר חשבון היכן שהוא, האם ירשתם כסף, האם ציינתם מידע לגבי מקום הימצאותו של חשבון מסוים ביומן הפרטי וכדומה. בנוסף, תמיד חשוב לאמת כל תוצאה חיובית שמציג הר הכסף, כי כפי שציינו לעיתים נופלות טעויות.

כמה אתם משלמים על ביטוחים- בערבון מוגבל

10 חיפושים

לבסוף נציין שלפני שעושים חיסכון כזה או אחר, מוטב לבחון מה קיים, ולו בכדי לקבל החלטה כמה שיותר מושכלת. כמו כן, חשוב לדעת שמנוע החיפוש של "הר הכסף" מוגבל רק ל10 חיפושים עבור כל ת"ז, כך שתמיד רצוי לדעת לעצור, לעשות סדר ולקבל תמונת מצב פיננסית כמה שיותר מדויקת – כסף אולי מסתתר בחשבון כזה או אחר, אך הוא ללא ספק אינו גדל על העצים.