איך להתאמן בפילאטיס בבית?

שיטת הפילאטיס מצוינת עבור חיזוק השרירים, שיפור היציבה, הפחתת לחץ מהמפרקים, ייעול הנשימה והגמשת הגוף. התרגילים המבוססים על השיטה מתמקדים בהפעלת השרירים המייצבים ומאפשרים הגדלת טווחי תנועה וחיזוק עמוד השדרה. אם גם אתם רוצים לתרגל את אימוני הפילאטיס, אך אינכם מוצאים סטודיו קרוב לביתכם או שיעור שמסונכרן עם שעות העבודה שלכם, וודאי ישמח אתכם לשמוע שתוכלו לבצע אימון פילאטיס בבית בזמן המתאים עבורכם. הצטיידו במזרן וקראו את הכתבה הבאה שתסייע לכם בביצוע אידיאלי של התרגילים.

 

על מה חשוב להקפיד?

בזמן שאתם מבצעים תרגילי פילאטיס בבית, אתם עלולים לבצע אותם באופן מוטעה. על מנת להימנע מביצוע משובש מומלץ להקפיד על עבודה מדויקת לפי ההנחיות. אל תזניחו את תרגול הנשימה, שאיפה מהאף ונשיפה מהפה, משום שנושא זה הוא בין החשובים בתרגילים אלה. נוסף לכך, השתדלו לשלוט על שרירי הגוף ולהחזיקם היטב במהלך התרגילים, היו מרוכזים והעניקו זמן להבנה מיטבית של התנועות שעליכם לבצע וכמובן הקדישו תשומת לב למרכוז הגוף. אם תקפידו על ביצוע ההנחיות המדויקות, תוכלו ליהנות מתועלת מקסימלית בתרגול הפילאטיס.

בשונה מאימוני כוח אינטנסיביים, תרגילי הפילאטיס מתמקדים בהארכת הגוף, יתר על כן, מומלץ לבצע מספר חזרות מועט מכל תרגיל כך שבמהלכו השריר יישאר במיטבו ודבר זה יסייע לכם להישאר מרוכזים בתנועה. נוסף לאלה, רוב התרגילים שמים דגש על יציבה, איזון ותנועה הרמונית בין מספר שרירים.

השתדלו להימנע מארוחה כבדה בשעתיים הקודמות לאימון ודאגו לבקבוק מים צמוד שיהיה לצדכם בזמן ביצוע התרגילים. כמו כן, לבשו בגדים נוחים שיאפשרו לכם לנוע בחופשיות ובקלות וכמובן, ללא תכשיטים העלולים להפריע לכם במהלך האימון.

 

אז איך עושים את זה?

ברחבי הרשת תוכלו למצוא סרטוני וידאו ובהם הנחיות מדויקות בנוגע לתרגילי הפילאטיס השונים. את התרגילים תוכלו לבצע ללא עזרים ולהשתמש במשקל גופכם או שתוכלו לרכוש ציוד הרלוונטי לתרגילים המעניינים אתכם. בין התרגילים המומלצים תוכלו למצוא את Roll-up, תרגיל שעובד בעיקר על עמוד השדרה, הירך האחורית ושרירי הבטן ואינו מצריך אביזרים מיוחדים, כמו כן גם Roll over, הוא תרגיל נהדר העובד על אזורים אלה.

תרגיל הגלגול למשל, עובד על חיזוק שרירי הבטן ומסייע לאיזון שיווי המשקל. בכדי לבצע את התרגיל, עליכם לשבת על המזרן כשרגליכם שפופות וכפות רגליכם בתנועת פוינט. את הידיים הניחו על הירכיים האחוריות כשהמרפקים פונים לצדי הגוף. במהלך התרגיל הרגליים צריכות להיות באוויר, הכתפיים מתוחות הצידה והראש סמוך לברכיים. התגלגלו עד למצב ישיבה והמשיכו כך למשך 10 חזרות באיטיות, כמו כן, חשוב לשמור על בטן מכווצת בעת הגלגול.

עכשיו כשאתם יודעים כיצד לבצע אימון פילאטיס בבית, חשוב שתדעו כי יש להתאמן מספר פעמים בשבוע (2-4). תרגילי הפילאטיס יכולים להתאים לגילאים שונים, ברמות שונות ונהדרים עבור גברים, נשים ואפילו עבור ילדים. כמו כן, שיטת האימון מומלצת גם לנשים בהריון או נשים לאחר לידה ואף אנשים שעברו פציעות גוף שונות. אימוני הפילאטיס יסייעו לכם לחזק את הגוף, להקל על כאבי הגב, לשפר את התפקוד היומיומי, להפחית מתחים ולהיות בריאים ורגועים יותר. אז מתי אתם מתחילים?