איך מתכוננים לחג הפסח?

איך מתכוננים לחג הפסח

חג הפסח מהווה הזדמנות נהדרת לבילוי זמן איכות עם המשפחה, כמו גם עבור ארגון ארוחה חגיגית עם אנשים אהובים. בכך, רבים מתכוננים לערב החג כמה שבועות לפני ליל הסדר, וזאת כדי שהבית יהיה נעים ומוכן לאירוח. אבל איך מתכוננים לחג הפסח? הנה כמה טיפים טובים:

הכינו את הבית לקראת החג

חג הפסח מהווה הזדמנות נפלאה להכין את הבית לקראת אירוח חברים ומשפחה, כמו גם עבור ימי האביב ולמען שהות במקום נעים ונקי. ניקיון לחג כולל מיון חפצים והשלכת חפצים מיותרים אל מכלים ייעודים. בחג זה מבערים את החמץ, מבצעים "הגעלת כלים" ובכך מכינים את המטבח לקראת החג הכשר.

הכינו את הבית לקראת החג, נקו אותו יחד עם בני המשפחה, השליכו או תרמו חפצים ישנים או ללא שימוש, והיעזרו באנשי מקצוע כדי לחדש את מראה הקירות. בכך ביתכם ילבש חג ויראה נפלא לקראת השהות בו!

רכישת הגדה מתאימה

לפני הכל – רכשו הגדה של פסח. כיום ישנן הגדות לגדולים ולקטנים, בעוד שניתן לרכוש הגדה מצוירת המתארת לילדים את קורותיו של עם ישראל. ישנן אגדות מהודרות, ישנן הגדות במחירים נמוכים, כאלה הכתובות באנגלית, ברוסית, או בכל שפה שתרצו.

בחירת תפריט לחג

חג הפסח כולל בתוכו מאכלים מסורתיים כמו גם את קערת החג הדורשת מרור (חסה בדרך כלל) ביצה, כרפס, זרוע, וחרוסת. בחרו את המוצרים המתאימים לכם עבור החג והתאימו את התפריט גם לצמחוניים וטבעוניים.

רכשו חבילת מצות שתלווה אתכם לאורך החג. נסו לחפש מתכונים משביעים וכשרים, שכן רבים מוצאים עצמם מעט אבודים בהיעדרו של לחם מהשולחן. כיום ישנם מתכונים נהדרים המשלבים מצות עם ירקות שישביעו אתכם ויקנו לכם שולחן עשיר במטעמים בערב החג.

חג הפסח

רכשו מתנות קטנות

בפסח נוהגים רבים להעניק מתנות אחד לשני ובעיקר לבעלי הבית בו חוגגים את החג. סקרו את השווקים ונסו לאתר מתנות ראויות ונעימות למראה עבור בני המשפחה. מתנות קטנות כמו בקבוק יין טוב, זר פרחים ואף פריט נוי: ישמחו כל מארח או מארחת ביום החג.

ארגון פעילות בערב חג הפסח

מי שרוצה לקרוא את ההגדה אך לעשות זאת בצורה מעניינת, יוכל להכין תכנית אומנותיות או משחקים וחידות עבור ערב החג. לאחר קריאת ההגדה, תוכלו לשיר יחדיו שירים לקראת האביב, לשחק במשחקים (אל תשכחו להחביא את האפיקומן!) ולבלות יחד זמן איכות כמשפחה.

התחדשו בביגוד חדש

מנהג נוסף השייך לחג זה, קשור להתחדשות ובחירת ביגוד חדש ונעליים חדשות לחג. בערב ליל הסדר רבים נוטים להגיע עם ביגוד חגיגי ובהיר – מה שמאפשר חגיגה מושלמת ונעימה!

תכננו טיול עם כל המשפחה

נסו לתכנן טיול משפחתי או טיול עם חברים לקראת חופשת החג. בימי החג, רבים בוחרים לפקוד את אתריה של מדינת ישראל היפה, לצאת לקמפינג, לטבול במי הכינרת הנעימים ולטייל בין שבילים מלאי פריחות המאפיינות את חג האביב.

לסיכום, לקראת פסח רבים נהנים מחידוש הבית, מארוחות עם האנשים שאנו אוהבים ומשלל טיולים ופעילויות. לכן זה הזמן להכין את עצמכם לחג החשוב ביותר עבור עם ישראל.