איך להתכונן לגיוס לצה"ל?

עם קבלת הצו הראשון מצה"ל יש להתחיל להתכונן לגיוס. הצו הראשון נועד עבור בחינת נתונים אישיים שינתבו את החייל או החיילת אל התפקיד המתאים ביותר בזמן שירותם הצבאי. צו ראשון הוא החלק הראשון בשרשרת החיול והוא יוביל אתכם להצבה מתאימה בתפקיד הדרוש לצבא.

מתכוננים ומבינים מהו צו ראשון

מועד הגיוס לצה"ל נקבע על פי תאריך הלידה, משמע: מי שנולד מוקדם יותר מבני כיתתו יתגייס מוקדם יותר. עם זאת חשוב לדעת שהתאריכים עלולים להשתנות על פי צרכי צה"ל, בהתאם לתוצאות מבחני מיון בהם תבחנו, כמו גם ביחס למועמדות לגיוס קרבי או מסלולים קדם צבאיים. בימי הקורונה משתנים גם כן התאריכים ולעיתים נדחים הגיוסים. לכן יש לעקוב אחר עדכונים בנוגע לגיוס המתקרב.

מיונים וימי גיבוש

ימי גיבוש וימי מיונים נועדו, כפי שהזכרנו, כדי לבצע התאמה נכונה של המתגייסים לתפקידים בצה"ל. מידע נרחב אודות המיונים אפשר לקבל בכניסה אל אתר צו ראשון. בכל מקרה, עם קבלת הצו הראשון ייקבעו מבחנים פסיכוטכניים עם ציון שישפיע על התפקיד שתקבלו, על השיבוץ שלכם או המקום שתרצו לשרת בו. התכוננו למבחנים באמצעות למידה וסימולציה של מבחני צה"ל וחקרו באינטרנט אודות הדרך לעבור את המיונים בצורה טובה. הצטרפו לימי גיבוש שיקרבו אתכם לתפקידים שאתם מייחלים להם ושאלו חברים על הגדלת סיכויי ההצלחה בהגשמת יעדים. אתרו את מי שמשרת או שירת בתפקיד דומה ושאלו אותו על מה כדאי לעבוד ולמה להתכונן, או את מה כדאי לשפר כדי להתקבל לתפקיד.

איך להתכונן לגיוס לצהל

יום הגיוס

כעת יש להתכונן ליום הגיוס. זהו השלב המתקדם בשרשרת החיול וממנו תצאו חיילים מן השורה, היישר אל הטירונות. רבים החיילים שמגיעים ליום זה עם תיק גדול שנועד לציוד אישי, אך יש לקחת בחשבון כי הצבא יספק לכם תיק גדול שתצטרכו לשאת עמכם שיכלול את כל מה שזקוקים לו חיילים, כמו מדי א' ומדי ב', גרביים ונעליים, גופיות, כומתה, דיסקית, חגורה ושאר חפצים. הביאו עמכם ליום הגיוס מסמכים כמו צו התייצבות, תעודת זהות בתוקף (דרכון או רישיון נהיגה), ופרטי חשבון בנק. הביאו בגדי שינה נוחים או פריטים מחממים שנחשבים תקינים. בין היתר מומלץ להביא נעלי אצבע או שכפכפים להגנה על הרגליים בזמן המקלחות. הביאו עמכם נעלי ספורט נוחות, חזייה נוחה (לנשים) ותרופות מרשם שאתם נוטלים. הכינו תיק רחצה שיש בו את כל מה שאתם זקוקים לו למקלחות ולשמירה על היגיינה אישית. כיום צה"ל נוהג בשיא הזהירות ושומר על היגיינה ועל מרחבים סטריליים.

אל תשכחו להביא את הטלפון הנייד שלכם עם מטען מתאים ולבדוק היכן אפשר לטעון אותו ובאילו שעות מותרת הטענה.

בדקו מהו הציוד הנוסף שכדאי להביא עמכם לגיוס ובכך תוכלו לעבור את היום הגדול בהצלחה ובנוחות.