איך ניגשים היום נכון ללימודי פסיכותרפיה

 

בואו נדבר קצת על לימודי פסיכותרפיה ואיך להבין את דרישות ההשכלה הדרושות כדי להיות פסיכותרפיסטים. קבלו תצוגה מהירה של הדרישות, כולל לימודים לתואר ומאפייני עבודה על מנת שתוכלו להחליט אם הקריירה הזו מתאימה לכם.

פסיכותרפיסט צריך תואר דוקטורט כדי לעסוק במקצוע. תקן חינוך זה מתווסף במקרים רבים לרישיון עבודה, אישורי הסמכה והתמחות מעשית. פסיכותרפיסטים מייעצים למטופלים ומנסים להוביל את רגשותיהם והתנהגותם למדיום בריא, או לפחות לשפר את מצבם הנפשי.

מידע עזר

פסיכותרפיסטים משוחחים עם המטופלים כדי לעזור להם להבין ולשנות את רגשותיהם והתנהגותם, ומועסקים על ידי מרכזי בריאות, עסקים, בתי ספר, מרפאות, ומרכזי בריאות פרטיים או ממשלתיים.

דרישות לימודי פסיכותרפיה משתנים בין מוסדות הלימוד, אך תואר דוקטורט הוא הדרישה המינימלית.

דרישות השכלה

לימודי פסיכותרפיה כוללים לימודים לתואר שני, בדרך כלל ברמת דוקטורט, בפסיכולוגיה קלינית, ייעוץ או עבודה סוציאלית קלינית, רצוי עם דגש על פסיכותרפיה. לימודים לתואר השני ולדוקטורט דורשים מהתלמידים להשלים תרגול קליני מבוקר.

תוכניות לימודי פסיכותרפיה ברמת הדוקטורט מדגישות מחקר פסיכותרפי, פסיכותרפיה פסיכואנליטית, ורפואה.

דוקטורט

דרישות לימודי פסיכותרפיה כוללות ברוב המקרים בחינות בכתב, בעל פה, עבודה קלינית בפיקוח, ועבודות דוקטורט. פסיכיאטרים הם רופאים שמתמכים בפסיכיאטריה, ועברו התמחות בפסיכותרפיה. יחד עם זאת, רוב הפסיכותרפיסטים אינם רופאים.

פרטי הסמכה ורישיון

במהלך לימודי פסיכותרפיה, יש לעבור בחינה שמכסה טכניקות פסיכותרפיה, ושיטות מחקר והערכה פסיכולוגית.

ללא רישיון, לא ניתן לעסוק בפסיכותרפיה, ובחלק מהמקרים נדרשת השלמת קורסי השתלמות כעבור מספר שנים, על מנת לשמור על הרישיון הנוכחי.

לימודי פסיכותרפיה.

מידע קריירה

הביקוש לפסיכותרפיה ממשיך לגדול, כי אנשים חיים יותר זמן, ובעיות נפשיות ניתנות היום לאבחון יותר בקלות. הזדמנויות עבודה יהיו בשפע למועמדים בעלי תואר דוקטור.

לימודי פסיכותרפיה באוניברסיטאות או במכללות בארץ, מאפשרות, עם סיום הלימודים, קבלה למשרות של פסיכיאטרים קליניים, יועצים ופסיכולוגים בבתי ספר, בתנאי שכר מעולים.

דרישות עבודה

פסיכותרפיסטים יכולים לעבוד כמדריכים מקצועיים מורשים, יועצי נישואין ומשפחה, או כעובדים סוציאליים קליניים. הם מטפלים במטופלים עם מגוון של מצבים נפשיים ורגשיים, כולל:

  • מתח.
  • תסמונת דו קוטבית.
  • דיכאון.
  • אובססיות.
  • ומגוון הפרעות ומצבים נפשיים אחרים.

חלק מהפסיכותרפיסטים מתמחים בייעוץ קבוצתי או בטיפול בילדים ובני נוער. במהלך המפגשים שנמשכים בין חצי שעה לשעה, הם בודקים את חלומות המטופלים, את הפנטזיות, ההתנהגויות והמחשבות שלהם. לימודי פסיכותרפיה יכולים להוביל להתמחות בסוג אחד או יותר, כולל:

  • קונסטרוקטיביזם הומניסטי.
  • אינטגרציה קוגניטיבית, הומניסטית.
  • היפנו-פסיכותרפיה.
  • ופסיכואנליזה.

בשורה התחתונה, זהו מקצוע שמתאים לאנשים שרוצים לעזור לאחרים

אם אתם מתעניינים בהתנהגות האנושים ואוהבים לעזור לאחרים להבין איך לפתור את בעיותיהם, אז קריירה של פסיכותרפיסט יכולה להתאים לכם.

סקירת אופי וסביבת העבודה, סטטיסטיקות שכר ודרישות לימודי פסיכותרפיה יכולים לעזור לכם להחליט אם הקריירה מתאימה לכם.