איך אפשר להוזיל את הוצאות העסק ללא פגיעה בשירות

קיום עסק פעיל ומרוויח הוא דבר לא פשוט, בזמן שלעסק מכל סוג ישנן הוצאות שונות החל משכירת חלל עבודה, עד לקניית סחורה, לתשלומים לספקים, תשלום לרואה חשבון, קנייה של ציוד משרדי, תשלום משכורות לעובדים ועוד.

בשל כך רבים מבעלי עסק בארץ מוצאים את עצמם נאבקים בכל חודש בניסיון לשרוד ולקיים את העסק ואפילו לנסות להרוויח מעט,  וזאת לאחר תשלום שלל הוצאות, תשלומים ומיסים.

להוזיל את הוצאות העסק

אבל כיצד אפשר להוזיל את עלויות העסק ללא פגיעה בשירות?

בשל הוצאות עסק מרובות, רבים מבעלי העסקים אשר מוצאים עצמכם מוזילים עלויות של העסק שלהם עם פגיעה בשירות או במוצר. הוזלת העלויות פוגעת לעיתים קרובות בשירות, כמו למשל פיטורים של עובדים למען הוזלת עלויות, פתיחה של פחות מוקדי שירות מבעבר, פגיעה באיכות המוצרים ועוד – מה שפוגע כמובן בתפקוד העסק בלקוחות ובסופו של דבר בקיום העסק עצמו.

עם זאת כדי להוזיל עלויות בעסק, אל תמיד צריך לפגוע בשירות וכיום ישנם כמה וכמה דרכים אשר באמצעותן תוכלו לפעול, ביניהן:

חשבונית ירוקות

אחת ההוצאות שפוקדת מרבית מבעלי העסקים היא הדפסה של חשבוניות וקבלות ולאחר מכן שליחתן בדואר. עם זאת הרבה יותר חסכני וירוק להשתמש בשירותים של חשבונית ירוקה באמצעות תוכנות הנהלת חשבונות און ליין אשר באמצעותה ניתן לשלוח לכל לקוח במייל חשבונית ירוקה, עם חתימה ותמאטית על גבי החשבונית, תוך שליחת החשבונית במייל: מה שמקנה חסכון רב בכסף, זמן ומשאבים כמו גם בחסכון של הדפסת מאות חשבוניות בשנה.

אפליקציית שעון נוכחות

בזמן שרבים מבעלי העסקים 'מבזבזים' תקציב על הנפקת כרטיסים מגנטיים לעובדים, רכישת שעוני ונוכחות פיזית כמו שכירת תמיכה ומקצוע למכשירים אלה: רבים מבעלי העסקים משתמשים באפליקציות שעון נוכחות. באמצעות אפליקציה כזאת ניתן גם למדוד את זמני העבודה של העובדים, אפשר ללמוד יותר על הדרכים לייעול העבודה, תוך שניתן לשלוח דוחות נוכחות לכל עובד בסוף החודש וכמובן לסכם את שעות העבודה עבור העובדים.

אפליקציה לניהול זמן

עוד בניהול זמנים ישנן כיום גם אפליקציות לניהול זמן אשר באמצעותן אפשר לנהל את הזמן ביעילות, לבצע מדידת עבודה, חלוקת תפקידים וניהול העסק בצורה טובה יותר . אפליקציות מסוג זה הן כאלה אשר באמצעותן תוכלו לצמצם זמני עבודה וזמני משמרות – בכך ניתן לחסוך עלויות במידה רבה.

גבייה נכונה

כאשר יש לכם לקוחות חייבים חשוב לבצע את הגבייה בצורה נכונה. אל תבזבזו זמן יקר וכסף על הודעות חוזרות ונשנות כמו גם על הקמת מחלקת גבייה. הכינו מכתב עם ניסוח פורמלי אודות הסכום שהלקוח חייב ושלחו אותו במייל אל הלקוח כמו גם בדואר רשום. מכתב רשמי יחסוך לכם הוצאות גבייה וחסכון בזמן.

מערכות להגנה על המחשבים בעסק

חשוב להתאים מערכות הגנה וניהול נכון ומוגן של מערכות המחשבים בעסק שלכם. כאשר המחשב קורס, כאשר יש אבדן נתונים או וירוס במחשב: אתם עלולים למצוא את עצמכם גם תקועים ללא מחשבים עובדים (מה שמבזבז זמן ומשאבים) כמו גם משלמים כסף רב לטכנאי מחשבים שמנסים לפתור את הבעיה. לכן השקעה חד פעמית במערכת הגנה וגיבוי למחשב שלכם, תועיל במיוחד.

הוזלת הוצאות השכירות

אם אתם מוצאים את עצמכם מוציאים תקציב רב על שכירות חודשית של משרד או חלל עבודה, נסו לבדוק כיצד תוכלו להוזיל עלויות. השכרה של חלל עבודה לפי שעה או לפי יום: תוכל לסייע לכם במידה ואתם לא זקוקים למשרד בכל שעות היום, ובדקו גם את האופציה של הקמת מבנה יביל ליד הבית שישמש כחלל עבודה.

נסו להתייעץ, לקרוא ולבדוק אחר יותר אופציות לחסכון בעלויות ובכך תוכלו לנהל עסק מצליח ומשגשג.