איך חוזרים לבית הספר אחרי החופש הגדול?!

שאלת השאלות, השאלה שנשאלת ועוברת מדור לדור ואף אחד עוד לא הצליח למצוא את הפתרון המושלם. איך עוברים מחופש מוחלט שאורכו חודשיים אל מתכונת לימודים שנתית וכהרף עין.

כיוון שאף אחד לא יודע את התשובה לכך, כל מה שלנו יש להציע לכם הוא את הטיפים שעבדו עלינו ועזרו לנו מעט לחזור לשנת הלימודים ביתר קלות-

חשוב שתעשו דברים מבעוד מועד

 

רשימת ציוד

אם יש משהו שכיף לעשות בחופש הגדול שקשור לשנת הלימודים הבאה ואל חזרה לבית הספר הוא לקנות את הציוד שאתם צריכים לבית הספר. עפרונות, עטים, עטי עיפרון, טושים, מרקרים, מחקים, מהדקים, קלמר, ילקוט ועוד מגוון פריטים שתלמידים אוהבים כשהם יושבים בשיעור משעמם ובא להם קצת לקשקש במחברת או לכתוב מכתבים לחברים. יתכן וחלק מרשימת הציוד תתבקש על ידי בית הספר מאחר ואת המבחנים יש לבצע עם עט כחול או שחור למשל. רצוי שתבדקו מהן דרישות בית הספר.

 

מה רשימת הספרים?

כל שנה ולא משנה איזו שנה אתם, מביאה איתה ספרים חדשים וחומר חדש אותו אתם הולכים ללמוד כאשר תחזרו לבית הספר. מאחר ואת הספרים של שנה שעברה לא תלמדו שוב, אתם תהיו צריכים לרכוש את הספרים לשנה הבאה שלכם. בזמן שיש ספרים שתוכלו לקחת מתלמידים שסיימו איתם, ישנם ספרים שתצטרכו לחפש בכדי למצוא או כי הם אזלו בחנות. כדאי שתעשו זאת מבעוד מועד כדי שלא תצטרכו לדאוג אחר כך. . ודאו כי יש לכם את כל רשימת הספרים עבור חזרה לבית הספר בצורה הטובה ביותר.

הבינו ושננו את מערכת השעות

אמנם את מערכת השעות לוקח זמן לבנות על ידי צוות המורים, אך בדרך כלל מערכת השעות לשנה הבאה יפורסמו כשבועיים לפני תחילת הלימודים. כאשר יש לכם את מערכת השעות, רצוי שתדפיסו אותה, תתלו אותה במקום בו אתם עוברים הרבה או אם יש לכם שולחן כתיבה בחדר, הניחו את מערכת השעות שם. ההמלצה שלנו היא לתלות אותה על המקר. כך תדעו בדיוק מה אתם הולכים ללמוד, אילו נושאים ומתי. זה יעזור לכם להבין יותר את מערך השנה וכיצד היא הולכת להיראות.

 

בשבוע האחרון של החופש

אנחנו יודעים, גם לנו קשה לחשוב על השבוע האחרון של החופש אבל אנחנו פשוט חייבים להגיד לכם את זה, בשבוע האחרון של החופש התחילו לישון בשעון שגרתיות יותר ובעקבות כך קומו בשעות בהן אתם אמורים לקום לבית הספר. אולי זה יהיה קשה בהתחלה אבל עדיף שהקושי יתחיל שבוע לפני החזרה לבית הספר ולא בזמן החזרה לבית הספר. תודו שאנחנו צודקים.