איך שומרים על עור פנים חלק?

אין טקס אוסקר שבו נמצא אישה אחת ללא עור פנים מושלם, ואין זאת כי כל הכוכבות הגדולות מקפידות על תזונה בריאה, או כי כולן נולדו עם גנים משובחים, אלא כי בעולם הזוהר כולן מבינות שעור הפנים מקרין על סך ההופעה ועל כן כל אחת עושה מה שצריך על מנת שעם הפלאש הראשון היא תצטלם נהדר, ופה נציין כיצד גם אנחנו פשוטי העם יכולים להשיג עור פנים חלק ומאוזן, וכמובן ללא תלות במוצרי איפור.

נעים להכיר – קולגן

כיום אנו מודעים למגוון תכשירי אנטי אייג'ינג, ופה קולגן נכנס למשוואה. הקולגן מסייע לשמור על עור פנים מתוח ובעל נראות צעירה וחיונית, ועל כן באמצעות קולגן לעור הפנים ניתן למחוק את המספר של הקוסמטיקאית מאנשי הקשר, פשוט כי בכול הנוגע למלחמה בקמטים הוא עושה עבודה נהדרת. מכאן שאם גם אתם מוטרדים מקמט כזה או אחר, תנו לטבע לעשות את שלו, וזאת כי מדובר בחלבון טבעי שהגוף מייצר (מהווה כ80% ממשקל העור), אך ככול שמזדקנים (ואף מגיל 30) הכמות שלו פוחתת ועל כן טוב לדעת שאפשרי ליטול קולגן כתוספת מזון. מדוע לא למרוח משחה שמכילה קולגן ישירות על עור הפנים? כיוון שהמולקולות שלו אינן יכולות לחדור את מעטפת העור.

עור פנים חלק

ויטמין C

עוד אלמנט שמשפיע על נראות העור הוא אותו ויטמין C. מהו הקשר? מחסור בוויטמין C פוגע באופן ישיר בייצור הטבעי של חלבון הקולגן ועל כן לפני שממהרים להתחיל לרכוש תוספי מזון יש לברר מהו בדיוק החוסר, וזאת כי אם אתם קרובים לגיל שלושים ועור הפנים שלכם נראה רע, סביר שאם רק תשלימו מאגרי C הגוף ימשיך לספק את החלבון הכה משמעותי. כיצד מוודאים? בדיקת דם פשוטה עשויה להצביע על מקור הבעיה.

אלמנטים משלימים

את צעירה, מרבה באכילת מוצרים שמכילים ויטמין C ועדיין עור הפנים שלך נראה רע? זה הזמן לבחון אלמנטים נוספים, קרי חשיפה ממושכת לשמש, מיעוט בשעות שינה, חרדה מתמשכת (עשוי להשפיע על טיב ייצור הדם) ועישון סיגריות. מכאן שאם עולים על מקור הבעיה ניתן לעבור לטיפול נקודתי (למשל לישון יותר). שווה לבחון במשך כחודשיים האם השינוי בהרגלים אכן הוביל לשינוי המיוחל.

בהתאם לגיל

לבסוף נציין שחשוב הן לשמור על עור פנים נקי והן לשמור על עור פנים חלק, וזאת חשוב לבצע בהתאם לטווח הגילאים. כך למשל נערים/ אנשים שבין טווח הגילאים 18-25נוטים אט אט לאבד את רמת השומניות הטבעית של עור הפנים ועל כן יש להתאים תרחיצי ניקוי שאינם מובילים ליובש ואף רצוי לשלב תחליב שמציע לחות. במקביל, אנשים מעל לגיל 45 צרכים להגן על העור מפני השמש ולהסתייע בקרם לחות עשיר. מה עוד? אם מחפשים מענה מהיר תמיד ניתן להזריק חומרי מילוי, אך זהו כבר פתרון שאינו מתאים לכל אחד.