איך לנצל את אנרגיית השמש לטובתכם?

כולנו צריכים את אור השמש. יש כאלה שאוהבים אותה פחות, יש כאלה שאוהבים אותה יותר, אך כולנו זקוקים לשמש. לא רק שהיא מספקת לנו ויטמינים חיוניים לגוף, היא מספקת אנרגיה הנקראת 'אנרגיה סולארית' והיא למעשה יכולה להיות חלופה נהדרת לחשמל. הנה 5 דברים שאתם יכולים לתפעל בביתכם רק בעזרת השמש:

אנרגיה סולארית

להפעיל תנור

קר בבית, החורף הגיע ואיתו הגיע הרגע שבו החימום הביתי עובד שעות נוספות. התנורים יוצאים מתנומת הקיץ שלהם ומתחילים לנצל את צריכת החשמל בביתכם מבלי שתשימו לב לכך. ואז, מגיע סוף החודש, אתם מקבלים את חשבון החשמל, ו.. אתם יודעים את ההמשך. התנור לוקח המון חשמל. אבל הבית קר וצריך חימום. אז איך חוסכים? בעזרת אנרגיה סולארית. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתקין פלטה סולארית על גג הבית שלכם. כך במהלך היום הפלטה תקלוט את האנרגיה מקרני השמש ותפיק מהן חשמל סולארי עבור התנור שלכם.

להטעין בטריות

אנרגיה סולארית יכולה לתפקד כחשמל לכל דבר. הדבר תקף גם כאשר יש צורך בטעינת בטריות. בעבר, היינו מחברים ארבע בטריות בהתקן מיוחד עבורן לחשמל, וזה היה מטעין אותן. כך היינו יכולים להיות בטוחים כל הזמן שיש בטריות מלאות בבית.

אז אם יש את היכולת לחסוך בחשמל גם כשמדובר בטעינה, למה שלא תעשו זאת?

מים חמים במקלחת

אנרגיה סולארית יכולה לעזור לכם גם כשמדובר בחימום המים לקראת המקלחת היומית. אם אתם לא מעוניינים להשתמש בדוד חשמל שגם הוא לוקח המון חשמל, תמיד תוכלו להתקין דוד הפועל על אנרגיה סולארית: דוד שמש. למעשה, מדובר בדוד זהה לדוד הפועל על חשמל רגיל, אך במקום למשוך חשמל רגיל, הוא מושך חשמל מקרני השמש.

אוכל סולארי

כן כן, גם אוכל ניתן להכין באמצעות אנרגיה סולארית. כאשר החשמל מקבל את התחליף הסולארי, יש לא מעט דברים שתוכלו לעשות. בעזרת אנרגיה סולארית אתם יכולים לבשל, לעשן, לייבש ולטגן כל דבר העולה על דעתכם.

תאורת חוץ סולארית

כל הכיף בתאורת החוץ הסולארית היא שאתם ממש, אבל ממש לא מרגישים את המאמץ. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את התאורה האהובה עליכם, בדרך כלל היא תבוא עם מחט עבה להחדרה לאדמה. ופשוט לייצב את הנורות שלכם באדמה ליד הצמחייה האהובה עליכם. כך, המנורות קולטות את קרני השמש וממירות אותם לחשמל. כאשר תרד השמש, יפעלו המנורות במלוא הדרן.

 

אנרגיה סולארית היא בין ההמצאות החשובות ביותר בדורנו. ככל שנשכיל יותר להשתמש בו, כך יהיו חיינו טובים יותר וחסכוניים הרבה יותר.