איך לבחור נעל ספורט לאימונים?

החלטתם לקחת את עצמכם צעד אחד קדימה ולהתחיל להתאמן באחד מענפי הספורט השונים. אין ספק שמדובר בצעד נהדר, אבל לפני שתתחילו להתאמן במרץ – אתם חייבים לרכוש נעל ספורט איכותית שתתאים לסוג האימונים הרצוי.

החשיבות ברכישת נעל ספורט מתאימה

בדרך כלל, תמצאו את המתאמנים המתחילים נועלים נעלי ספורט ממותגות ומרהיבות. אם תשאלו אותם מדוע רכשו דווקא את הנעל הזו, סביר להניח שזה בגלל שהיא מצאה חן בעיניהם. כדאי לדעת שנעל שאינה מתאימה לסוג האימון או שלא מותאמת לכף רגליכם עלולה להוביל לפציעות ספורט ולחוסר נוחות במהלך האימון, לכן בחירת נעל ספורט ייעודית ואיכותית, מהווה אלמנט חשוב למתאמנים ולעוסקים בענפי הספורט השונים.

נעלי ספורט לאימונים

אבל איך אדע לבחור את הנעל הטובה ביותר עבורי?

בכדי שתוכלו לרכוש את הנעל האידאלית, חשוב להעניק למוכר כמה שיותר פרטים אודות סוגי האימונים שתבצעו. נעל שיכולה להתאים להליכה לא תתאים לריצה או למשחק כדורגל, לכן חשוב לציין זאת בטרם הרכישה. נוסף לכך, תמדדו את שתי הנעליים בחנות. בדרך כלל נוהגים למדוד נעל אחת ולוודא שהנעל תואמת את מידת כף הרגל, אך בנעלי ספורט המצב שונה. חשוב למדוד את שתי הנעליים ולראות שהן נוחות לכם ואינן לוחצות. אגב, המידות עשויות להשתנות בין המותגים, לכן אם מדדתם בחנות אחת מידה 40, אל תתפלאו אם בחנות אחרת תצטרכו לקחת מידה אחת יותר.

בחירת נעליים לפי סוג האימון

ישנם אימונים מסוגים שונים, שדורשים אלמנטים ייחודיים בנעל איתה מתאמנים, למשל לצרכי ריקוד רצוי לרכוש נעל גמישה ואילו עבור משחק כדורגל רצוי להעדיף נעל מחומר קשיח.

נעלי ריצה

אימוני הריצה הפכו בשנה האחרונה לאימונים פופולאריים במיוחד, בשל כך, נפתחו לא מעט קבוצות ריצה ברחבי הארץ. בעת רכישת נעל לריצה חשוב לוודא שהנעל מותאמת לכמה וכמה משטחים (למשל אם תרוצו על הליכון, חול, כביש וכו'). מעבר לזה, כדאי לבדוק שהיא מכילה בולמי זעזועים, כריות אוויר ומשככים. אם לא די בכך, אל תפסחו על בדיקת הסוליה, הרי שעליה להיות גמישה במיוחד בכדי להקל עליכם את פעולת הריצה.

נעלי ריקוד – היפ הופ, זומבה ועוד

החלטתם ללכת לחוגי ריקוד שונים? זה בהחלט נהדר, אך בטרם תתחילו בתהליך, רצוי להצטייד בנעליים גמישות ובעלות משקל נמוך, מעבר לזה, עדיף שיכילו בולמי זעזועים. במידה ואתם מתכננים לרקוד בלט, תיאלצו להצטייד בנעליים ייעודיות לסוג ריקוד זה.

נעלי כדורסל

בין אם נרשמתם לחוג לכדורסל או שהתחלתם לשחק כדורסל בשכונה, מוטב שתרכשו נעל גבוהה בעלת סוליה הומוגנית. במהלך האימון גופכם יפעיל משקל רב על הרגליים, לכן חשוב לוודא שהנעל הרצויה תכיל בולמי זעזועים.

נעלי כדורגל

בשונה מכדורסל, אימוני כדורגל נערכים במדשאות לכן חשוב לרכוש נעליים שסולייתן מתאימה למשטח מסוג זה, לרבות משטח המכיל בוץ ואדמה לחה. בעוד שנעלי ריצה יכולות להיות גמישות ומאווררות, החומר ממנו עשויות נעלי הכדורגל חייב להיות נוקשה בכדי לאפשר לכם לבעוט בכדור באופן המיטבי.

אל תקלו ראש בבחירת נעלי האימון שלכם. הקפידו למדוד את הנעליים ולרכוש רק את אלה שנוחות לכם ומתאימות לצרכי האימון. תתחדשו!