איך משנים הרגלים ומתרגלים לצרוך נכון?

לכולנו יש הרגלים שהיינו רוצים לשנות או להיפטר מהם. בין אם זה עישון סיגריות, אכילה לא בריאה וכמו כן, בזבוז כספים שלעתים אנחנו לא באמת צריכים להוציא או לחלופין, היינו יכולים להוציא בצורה חכמה יותר. ובכל זאת, נדמה שהעולם הוא חנות אחת גדולה המציעה את כל הטוב והרע הבא ליד. זה כמעט וברור שיהיה קשה לעמוד בכל הפיתויים העומדים בפנינו כל יום ויום. אז איך משנים הרגלים שאנחנו כל כך רוצים לשנות אבל לא יודעים איך להתחיל?

הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם להחליף הרגל באחר, טוב יותר שישפיע על החיים שלכם לטובה-

 

זהו את ההרגלים הרעים שאתם רוצים לשנות

אם אתם לא מכירים את האמרה שאומרת שאחד השלבים לפתרון הבעיה היא לזהות את הבעיה עצמה, אז הנה תכירו. כדי לשנות את ההרגלים הרעים שלכם אתם חייבים להודות בהם ולדעת בדיוק היכן הם בחייכם. כך למשל אם אתם יודעים שאתם מוציאים כסף רב על קניות בגדים באינטרנט תהיו צריכים לרשום זאת כהרגל רע שאתם מבקשים להפסיק. רק לאחר שתבינו היכן אתם מוציאים כסף רב תוכלו להתחיל במסע אל צרכנות נכונה יותר. אצל רוב בני האדם יש יותר מהרגל רע אחד כך שתהיו צריכים לשבת רגע ולהודות בהרגלים הללו, גם אם ביום יום אתם מנסים כמה שיותר להתעלם מהם.

איך הצטרפות למועדון צרכנות יכולה לעזור?

כאשר אתם מצטרפים למועדון צרכנות אתם יוצרים כוח צרכני שבזכות כמות האנשים שבו משיג המון הטבות שחוסכות כסף בהוצאות שהן לאו דווקא מותרות אלא הוצאות שוטפות

מועדון הצרכנות עדיף הוא דוגמא מצוינת למועדון צרכנות המאגד נכים ואנשים עם מוגבלות ובעזרת ההטבות שהוא מציע אפשר לחסוך לא מעט כסף.

צרכנות נכונה.

איך ההרגלים הללו משרתים אתכם וכיצד אתם יכולים להחליף אותם?

לאחר שרשמתם את ההרגלים הרעים, נסו לחשוב כיצד כל אחד מההרגלים הללו משרת אתכם בחיי היום יום. כאשר, על הדף, אתם רואים את ההרגלים שלכם, תופתעו לגלות מכמות היצירתיות שלכם כשלמעשה אתם מתבקשים למצוא להם פתרונות חלופיים. זהו לא חייב להיות תהליך גמילה ארוך ומורט עצבים. ישנן דרכים חלופיות לכל אחד מההרגלים שלכם אך כמובן כל פתרון הוא אישי ושונה כך שרק אתם יכולים להבין כיצד לכם יהיה הכי קל לשנות. כך למשל אדם שמעוניין להפסיק לעשן, כל פעם שירצה לעשן ייקח מסטיק במקום זה.

נסו להסיר טריגרים

אנחנו רק יכולים להגיד שלהיפתר מהרגל יכול להיות קשה לפעמים ויכולות לקרות מעידות. אתם לא צריכים להרגיש רע עם זה אבל אתם כמובן תרצו להסיר כמה שיותר טריגרים שעלולים למשוך אתכם אל ההרגל הרע שלכם. זה אומר שאם אתם מקבלים אי-מיילים מחברות בגדים שמגלות לכם על סיילים מתקרבים, הסירו עצמכם מרשימת התפוצה של אותן חברות. כך לא תימשכו אל הקניות מתוך תא הדואר האישי שלכם.

זה לא פשוט, זה לוקח זמן אז קחו אותו

אף אחד לא מצפה שתיפטרו מההרגלים הרעים שלכם בשבוע. היגמלות מהרגל רע היא קשה. אך עם דרכים חלופיות עבור ההרגל שלכם, תוכלו למצוא את עצמכם בדרך הנכונה אל צרכנות נכונה והתנהלות נכונה של החיים שלכם. בשורה התחתונה אתם עושים זאת בשביל עצמכם ובשביל החיים שלכם. אין לכם ממה לחשוש, רק המשיכו בדרך נכונה. ואם נפלתם, לא קרה כלום, קומו והמשיכו בדרך.