איך מתכננים טיול בהודו?

טיול בהודו

טיול בהודו

בעשור האחרון הודו הפכה לאחד היעדים המבוקשים ביותר בקרב ישראלים, ולא בכדי. מדובר ביעד נפלא שמספק אטרקציות לצעירים, למבוגרים ואפילו למשפחות עם ילדים. איך מתכננים טיול בהודו? מדריך מקוצר אך תמציתי לפניכם:

היכרות עם היעדים ועם האזור

לפני שתתחילו בתכנון הטיול, חשוב לקרוא מעט על הודו, לדעת היכן כדאי לטייל ומה המדינה מציעה למבקריה. כמו כן, חשוב להבין מהו מזג האוויר בתקופה שבה אתם מתכננים לטוס, משום שזה ישפיע על מהלך הטיול שלכם (ובמקרים מסוים גם על המסלול). כמו כן, זה הזמן לחשוב על משך הטיול, האם זה יהיה טיול לחודש? חודשיים או אולי אפילו יותר? כדאי לציין לעצמכם את כל הפרמטרים הללו, ולו כדי תוכלו לתכנן את הטיול באופן המיטבי. בשלב זה, כדאי לערוך רשימה של יעדים מומלצים, כמו רישיקש, גואה, דלהי, פאלולים, מנאלי, דראמסללה וכו'. לאחר שתכירו את כל מה שיש לאזור להציע, תוכלו לעבור לשלב הבא.

מתכננים מסלול

לאחר שחקרתם, בדקתם, והכנתם רשימת יעדים, תוכלו להתחיל לתכנן את הטיול ולבנות מסלול שכולל את כל היעדים התיירותיים ביותר בהודו, וכמובן את היעדים שבהם תרצו לבקר. את התכנון כדאי לבצע באמצעות מפה, על מנת שתוכלו לתכנן מסלול ריאלי ועקבי. זה זמן מעולה להגדיר זמנים לכל יעד, ולברר על אפשרויות ההגעה ממקום למקום – זה יסייע לכם לסגור מראש טיסות או נסיעות, בהתאם למשך הזמן שתרצו לשהות בכל יעד.

חוץ מזה, כדאי לברר כבר בשלבים הללו על אפשרויות הלינה השונות. גם אם אינכם מתכננים לסגור מקומות מראש, כדאי להכין רשימה של כל אפשרויות הלינה הטובות והאידיאליות בכל יעד. זה יקל עליכם במהלך הטיול ויאפשר לכם למצוא את מקומות הלינה בקלות.

קבוצות פייסבוק: מקור מידע מעולה לטיול!

כיום יש לא מעט קבוצות פייסבוק שעוסקות בטיולים להודו, ושם תוכלו להתייעץ עם ישראלים רבים, כאלה שביקרו בהודו לא פעם ולא פעמיים. הם יוכלו להמליץ לכם על יעדי חובה שאסור לפספס, יעניקו טיפים לגבי תחבורה בהודו וכמובן, יסייעו לכם להבין לאילו מקומות כדאי להגיע ולאילו פחות. בקבוצות תמצאו המלצות גם למסעדות מקומיות ושלל חנויות מעולות, בהן תמצאו מגוון רחב של פריטים שישמשו אתכם במהלך הטיול.

לא לשכוח את הבירוקרטיה

תחילה, חשוב להוציא דרכון, או לוודא שהדרכון שיש ברשותכם בתוקף. אם הדרכון פג תוקף, כדאי לחדשו במהרה ועדיף לעשות זאת לפחות חודש וחצי לפני הטיסה. מלבד זאת, על מנת להיכנס אל הודו, יש להוציא ויזה, גם אם מדובר בטיול קצר, וגם אם זה למטרות תיירות בלבד. מה שכן, התהליך אינו מורכב, וניתן לעשות זאת די בקלות, ואפילו דרך האינטרנט, ופה נעצור להמליץ על חברת Visa-india שתסייע לכם בתהליך.

מה עוד? אל תשכחו ביטוח נסיעות מותאם, זה חשוב וחיוני – אל תקלו ראש בכך.

היערכות נכונה

טיול בהודו נחשב למאוד פופולארי, וחשוב להיערך אליו בהתאם, ולקבל את כל החיסונים הנחוצים עבור הטיסה. רבים טוענים שישנה בעיית היגיינה בהודו (אם כי זה לא ניכר באזורים מסוימים), ולכן חשוב להביא עמכם מוצרי היגיינה מראש, ובייחוד אם אלה מוצרים שנמכרים רק בארץ (לרבות תרופות). טוב לדעת שבהודו תוכלו לרכוש כמעט הכל, כך שגם אם שכחתם משהו, זה בסדר – הכל זמין לכם ואפילו במחירים ממש זולים.

נגישות