איך להתכונן ללימודים באוניברסיטה?

"הלוואי שהייתי יכול לדעת מראש שהמרצים יוכלו לעזור לי כשאזדקק ולא יהיו משעממים, שההרצאות לא תהיינה שירי עשר שעולים עשרות אלפי שקלים, ושכל המצגות יהיו זמינות באינטרנט".

זוהי תפילת הכניסה של כל תלמיד אוניברסיטה שעושה את צעדיו הראשונים בקמפוס. השנה הראשונה נראית מפחידה במיוחד לסטודנטים לתואר ראשון בפסיכולוגיה, משפטים או שוק ההון. מבחינתם, זה כאילו ללמוד שפה זרה מהפנטת, בתוך קבוצה של אנשים שתמיד נראים יותר מומחים ויותר מבינים.

מה זה קשור למה שאני לומד?

שאלות רבות מתעוררות במהלך הלימודים, ובמיוחד שאלות שמתחילות במילים "מה זה קשור?" אך עד מהרה התלמידים מבינים שהכול קשור. כולל קורסי המשנה, ועם הזמן, מזג האוויר האנושי של הקמפוס הופך להיות ידידותי יותר.

לפעמים ממש כמו בקטלוגים המבריקים. כשאתם מבקרים באוניברסיטה בחודש יוני, היא נראית שטופת שמש וכל האנשים מחייכים. אך כשאתם עוברים להתגורר במעונות, האוניברסיטה הופכת להיות החיים שלכם והעיר נראית רחוקה. עד מהרה יבואו לצלם אתכם לקטלוגים המבטיחים הבאים, ויבקשו מכם להיות חברותיים במיוחד ביום הפתוח. קטן עליכם, לא?

לימודי שיווק ופרסום באוניברסיטה

אלו המקצועות המבוקשים ביותר ללימודים באוניברסיטה, והיא מתאימה לאנשים שעד היום ויקיפדיה הייתה החברה הכי טובה שלהם. התלמידים לומדים שמקובל לנמנם בספרייה, ושזה בסדר "ללוות" סיכומי שיעורים של תלמידים מוצלחים.

במסגרת לימודים זו יש זמן לצאת לפאב המקומי או לחגוג את החגים עם בני המשפחה. אל תשכחו את ספרי הלימוד, את האתרים מהם תוכלו לשאוב מידע משלים, ואת הספרייה בה תמצאו את כל החומרים הדרושים, במיוחד כשאתם מתכוננים למבחני הסיום.

אם תתייחסו ברצינות ללימודים באוניברסיטה, הם ישנו את השקפתכם על העולם ויבשילו אתכם לקראת החיים שהם מעבר למילים תיאורטיות.

לימודי פרסום ועיצוב באוניברסיטה

גם אם אינכם מבינים חלק מספרי הליבה החיוניים ללימודי התואר הראשון בפרסום ועיצוב, קנו את כל ספרי הלימוד שלכם, והקפידו שיהיה לכם את כל חומר הלימודים הדרוש לסמסטר הראשון, אחרת תמצאו את עצמכם רצים לרכוש חומרים חסרים במהלך השנה.

עם תחילת הלימודים, מצאו את קבוצות הלימוד המתאימות לכם וצברו ניסיון עבודה נוסף המתקבל מניסיונם של אחרים.

בשנה השלישית ללימודים באוניברסיטה, שהיא השנה הכי קשה והכי מלחיצה, תתחילו ליצור קשרים עם חברות בתעשייה על מנת לרכוש את הניסיון הדרוש לכם לשיפור קורות החיים שלכם, השתלבות במסגרת התמחות חיונית, וצבירת הניסיון שיהפוך אתכם למומחים בתחום הפרסום והעיצוב.

לימודים באוניברסיטת חיפה

החרטה היחידה של תלמידים באוניברסיטת חיפה היא שהם לא בחרו מקרוב יותר את לוח הלימודים לתואר ראשון. האוניברסיטה מכשירה את התלמידים להשתלב במקצועות אותם בחרו ללמוד, במקום לשבת בעצלתיים במהלך הלימודים ולאחריהם ולפחד להשתלב בעסקים המתאימים להם או לפתוח את העסק הראשון שלהם.

הלימודים באוניברסיטת חיפה מספקים יתרון משמעותי לתלמידים, כשלגיל אין משמעות, המרצים הם מהשורה הראשונה, והסטודנטים מגיעים מכל הארץ.