איך מוציאים ויזה להודו

ויזה להודו

מי שמתכנן טיול להודו, בוודאי כבר יודע לאן פניו מועדות ובוודאי כבר ביצע מחקר מקיף אודות המדינה השביעית בגדולה בעולם, אליה מגיעים מיליוני תיירים ומטיילים בכל שנה. הודו היא רפובליקה דמוקרטית בה מיליארד אנשים שדוברים שפות שונות, עוסקים במגוון מקצועות ושומרים על פרות קדושות שנמצאות בכל פינה.

טיול להודו

טיול להודו יכול להיזכר כאחת החוויות המעצימות והחשובות בחייו של אדם, בעוד שכדי להתחיל בתכנון הדרוש: יש להוציא ויזה להודו. אבל כיצד מתרחש ההליך?

בראשית וכדי להבין את ההליך הדרוש, יש להכיר את סוגי האשרות אותן ניתן להוציא, בעוד שניתן למצוא ויזת תייר שמיועדת למטיילים במדינה ולתיירים, וישנה ויזת עסקים להודו שנועדה עבור מי שמבצע עסקים או עובד במקום.

הוצאת ויזה תייר

אם אתם מטיילים שמתכוונים לנסוע לאחד מהיעדים המרהיבים שבמדינה, כדאי שתתחילו בתהליך הוצאת ויזת תייר כחודש לפני תאריך הטיסה. כיום אפשר להוציא ויזה אלקטרונית שתקפה לשנה ומקנה את היכולת לשהות במדינה עד 90 יום, תוך שניתן להגיש את הבקשה בעברית או באנגלית.

את הטפסים ניתן למלא דרך האינטרנט ללא צורך הגעה אל שגרירות הודו באופן פיזי, בעוד שאת הוויזה ניתן להפיק און ליין, גם אם אתם נמצאים בטיול בכל מקום אחר.

טיפ: תכננו את הטיול להודו היטב, חפשו המלצות ממטיילים וקראו על אודות האתרים השונים.

ויזה להודו

דרך הוצאת האשרה

מי שירצה להוציא את האשרה, יצטרך בתחילה לשלם אגרה בעלות של 430 שקלים. את התשלום ניתן לבצע ישירות באתר האינטרנט של השגרירות, או שניתן להנפיק שובר תשלום ולשלם אותו בבנק הדואר. מי שירצה לבצע את התהליך בשגרירות הודו – יוכל להגיע לזאת שנמצאת ברחוב הירקון 140 בתל אביב.

בזמן מילוי הטפסים תצטרכו למלא את הפרטיים הבסיסים שלכם, לנקוב בתחום העיסוק שלכם ולציין את כתובת המגורים. עוד תצטרכו לצרף מידע אודות טיולים קודמים במקום. לטופס הבקשה יש לצרף תמונת פספורט וצילום דרכון בתוקף. מומלץ בזמן הנפקת הוויזה, בין אם באופן נפרד ובין אם ישירות לדרכון, לצלם העתק אחד או אפילו שניים שיהיו צמודים אליכם בעת הטיול, לייתר בטחון.

תוך כמה זמן אפשר לקבל ויזה להודו?

תהליך הוצאת האשרה ימשך בדרך כלל בין 7 עד 10 ימי עסקים, כאשר ניתן להגיש בקשה להארכת הוויזה לתקופה של עד 180 ימים בהודו. הארכה זאת מתאימה למטיילים שרוצים לחקור את המדינה לאורכה ולרוחבה.

נוסף לכך יש לוודא כי הדרכון שלכם בתוקף, ובמידה ואתם מתכוונים לשהות במדינה עד 90 יום, תוכלו להנפיק את האשרה בקלות ללא צורך בבקשות מיוחדות או הגעה אל השגרירות. אם תרצו להאריך את השהייה בהודו ותוקפה של הוויזה שלכם הסתיים: תצטרכו להגיש בקשה חדשה אותה ניתן, כפי שהזכרנו, לשלוח מכל מדינה בה אתם שוהים.

במקרה שתרצו להוציא ויזת עסקים, תצטרכו לעבור תהליך דומה, כאשר בטפסים יש לפרט את סוג העיסוק שלכם ואת הסיבה בגינה אתם מגיעים למקום. באתר השגרירות תוכלו לבחור בוויזת עסקים. בעת מילוי הטפסים, תצטרכו למלא פרטים ואף להוסיף מסמכים רלוונטיים בעת הצורך. באמצעות כל אלה תוכלו להיות בטוחים כי הכניסה שלכם לאחת המדינות היפות בעולם – בטוחה!