איך ניגשים להליך גילוי מרצון?

הליך גילוי מרצון הוא אף פעם לא הליך שכיף לעשות או שרוצים לעשות, אך לצערכם ולמזלכם, הוא פה בשבילכם. לא משנה מהי הסיבה שבגינה אתם צריכים להצהיר רטרואקטיבית על הונכם, כדי לא להסתבך עם רשויות החוק ורשות המיסים, כדאי שתדעו איך לגשת להליך מסוג זה.

הצעדים הבאים יכוונו אתכם מה לעשות כאשר אתם מעוניינים בפתיחת הליך גילוי מרצון –

 

הצטיידו בעורך דין

אם החלטתם, וטוב מאוד שכך, על הליכה אל עברו של הליך גילוי מרצון, הרי שאתם מבינים שאין לכם דרך נכונה יותר בכדי להודות על שלא הצהרתם על הונכם. כאשר מדובר בעסקים וכמו כן גם בעניינים פרטיים המתבצעים אל מעבר ים וגם פה בארץ, חלה עליכם המחויבות להצהיר על הונכם ולשלם את המיסים עליהם בהתאם. הליך גילוי מרצון הוא לא הליך שנעשה מדי יום לכן כדאי לכם להתייעץ עם עורך דין ואפילו לשכור את שירותיו בכדי שידריך אתכם ויוביל אתכם בדרך הנכונה אל ביצוע וסיומו של הליך זה.

 

עקבו אחר ההוראות

גם כאשר יש לכם עורך דין העוסק בהליך גילוי מרצון, רצוי שגם אתם תדעו בדיוק מה אתם צריכים לעשות ואחר אילו הוראות אתם צריכים ללכת. רשות המיסים מאפשרת לכם להתוודות ולצאת חפים מפשע על ההון הלא מצוהר שלכם, לתת לכם לשלם את המיסים אותם אתם חייבים כחוק ולהמשיך הלאה בדרככם. אך בזמן שקיצרנו לכם במילים את ההליך עצמו, ישנן הוראות רבות ומסמכים שתצטרכו להגיש וכדאי שיהיה לכם אותם מבעוד מועד. באתר רשות המיסים קיים כל המידע אותו אתם צריכים לגבי הליך זה. קראו והבינו אותו.

על כמה עומד ההון שלכם?

אנחנו לא סתם שואלים, למעשה זה לא העניין שלנו אלא העניין של רשות המיסים. אך קחו בחשבון שאם הונכם הכללי מסתכם בפחות מ-2 מיליון שקלים, הרי שאתם יכולים לעבור הליך גילוי מרצון מקוצר. כך, לא תצטרכו להתעכב יותר מדי עם ההליך ותוכלו לסיים אותו הרבה יותר מהר מאשר אם הונכם היה עולה על 2 מיליון שקלים. עורך דינכם ידע להכווין אתכם בהליך גילוי מרצון מקוצר ולעדכן אתכם בכל המתרחש אל מול בית המשפט ואל מול רשות המיסים.

האם בשמכם או בצורה אנונימית?

רשות המיסים כבר מזמן הבינה שאנשים רבים אינם מעוניינים להכריז על הונם בצורה רטרואקטיבית מהפחד שהדבר יכתים את שמם. על כן, רשות המיסים מאפשרת לכם להודות בצורה אנונימית על ידי מוטב אותו בחרתם שייצג אתכם אל מול רשות המיסים. כך, לא רק שאתם מצהירים, מנקים את שמכם ומשלמים את מה שאתם נדרשים כחוק, שמכם לא מוזכר פעם אחת ואתם יכולים להמשיך בחייכם כאילו דבר לא קרה.

חשוב לזכור:

הליך גילוי מרצון הוא הליך שבא לטובת אותם אנשים שמעדו עם הצהרתם. אך אין זה אומר שאפשר לחזור על הליך זה כמה וכמה פעמים. הליך זה ניתן פעם אחת כך שאם עברתם כבר הליך כזה, רצוי שלא תתעסקו עם רשות המיסים.