איך בוחרים שתל לניתוח הגדלת חזה?

נשים רבות בישראל וברחבי העולם בוחרות לעבור ניתוחי חזה שונים במטרה להרגיש בנוח יותר עם גופן. אחד מניתוחי החזה הפופולריים ביותר כיום הוא ניתוח הגדלת חזה, במהלכו מחדירים לשד האישה שתל למראה מוצק ומורם יותר. אולם, לא כל שתל מתאים לכל אישה, ויש להתאים לכל אישה את השתל הנכון ביותר עבורה. אז, באילו פרמטרים יש להתחשב בבחירת שתל? ריכזנו עבורכן את כל הפרטים במאמר הבא.

סוג השתל – עגול או טיפתי?

בראש ובראשונה, חשוב שתדעו שיש שני סוגי שתלים עיקריים – שתל בצורה עגולה ושתל בצורת טיפה. נשים הבוחרות לעבור ניתוח להגדלת חזה יכולות להחליט מתוך מבחר של סוגי שתלים לחזה על סוג השתל שהן רוצות שהמנתח/ת ישתילו בגופן בזמן הניתוח, כאשר לכל אחד מסוגי השתלים הללו יתרונות וחסרונות. שתלים עגולים נחשבים לפופולריים מאוד והם מעניקים לחזה מראה זקוף ועגול יותר, אך יש לקחת בחשבון שהמראה הסופי אינו נחשב טבעי אלא יותר "בובתי".

אם אתן מעוניינות בתוצאה סופית טבעית יותר שמתכתבת עם המראה הטבעי של החזה, אולי כדאי שתשקלו לבחור בשתלים אנטומיים. שתל אנטומי מזכיר בצורתו צורה של טיפה, מאחר שהוא מלא יותר בחלקו התחתון ממש כמו בחזה טבעי של אישה. עם זאת, הוא עשוי פחות להתאים לנשים הרוצות להגדיל את החזה לאחר הריונות והנקות, מאחר שבמקרים כאלה לרוב יש צורך דווקא בשתלים עגולים המלאים בחלק העליון כדי להשיג תוצאה זקופה יותר.

סוג השתל

כאשר בוחרים שתלים לחזה, יש להתחשב גם בחומרים ממנו הוא עשוי. כל חומר עשוי להשפיע בצורה שונה על התוצאה הסופית. השתלים הנפוצים והוותיקים ביותר כיום בעולם ניתוחי החזה הם שתלי סיליקון, אולם ישנם כמה סוגים של שתלי סיליקון. האחד הוא שתל סיליקון מסוג פוליאוריתן, שנחשב לשתל חדשני יחסית המצופה בשכבה מחוספסת עדינה המאפשרת לרקמות הגוף לצמוח לתוכה, מה שתורם ליציבות השתל בתוך השד.

השני הוא שתל סיליקון קל משקל, שגם הם מהווים חידוש בעולם הניתוחים הפלסטיים ומאפשרים להתגבר על בעיית הכובד בשדיים מהן סובלות מנותחות הרוצות להגדיל את שדיהן בצורה ניכרת. כמו כן, קיימים גם שתלי מי מלח, אותם ממלאים במי מלח בזמן אמת במהלך הניתוח כדי להגיע לגודל השד הרצוי. סוג שתל זה נחשב לפחות פופולרי בניתוחי חזה, והוא מתאים בעיקר לפציינטיות מתחת לגיל 22 (גיל 22 הוא הגיל המינימלי שבו ניתן לבצע ניתוח חזה באמצעות שתלי סיליקון).

 

 

גודל השתל

גודל השתל הרצוי תלוי במידה ניכרת ברצון של הפציינטית, אך יש לקחת בחשבון שמומלץ לקבוע את גודל השתל בהתאם למבנה החזה של כל אישה ואישה ובהתאם לפרופורציות של גופה. לרוב, במהלך בדיקת הייעוץ, נהוג להשתמש בשתלי דמה כדי שכל אישה תוכל לבחור את הנפח אותו היא מעוניינת להשיג.

בחירת מנתח/ת

אחת הבחירות החשובות ביותר הנוגעות לניתוחי חזה היא בחירת המנתח או המנתחת שיבצעו את הפרוצדורה. ישנם מנתחים המתמחים בהשתלת שתלים מסוימים, ואילו יש מנתחים המתמחים בהשתלת שתלים אחרים. מומלץ לבחור את המנתח/ת בהתאם לסוג הניתוח שאת מעוניינת לעבור ובהתאם למומחיותם ולניסיונם של המנתחים כדי לקבל את התוצאה האידיאלית ביותר.

סיכום

לסיכום, ניתוחי חזה הם בין ניתוחי האסתטיקה הפופולריים ביותר. למידע מלא בנושא אנחנו ממליצים לכן לקבוע פגישת ייעוץ עם מנתחים פלסטיים המתמחים בניתוחי חזה שיסייעו לכם בבחירת השתל המתאים לכן ביותר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.