איך מטפלים בברונכית?

ברונכית (Bronchitis) היא דלקת נפוצה אשר מופיעה לרוב בתקופת החורף. הדלקת מאופיינת בחום גבוה, קושי בנשימה ובייצור מוגבר של ליחה. כיצד מטפלים ומה חשוב לדעת? על כך – במדריך המקוצר הבא.

סובלים מברונכית? כך תוכלו לטפל בדלקת באופן יעיל

ברונכית או ברונכיטיס נחשבת לאחת הדלקות הנפוצות ביותר, והיא מתרחשת בייחוד בתקופת החורף. למעשה, מעשנים נמצאים בסיכון מוגבר לדלקת, וזאת בשל העובדה כי מדובר בדלקת המתרחשת באזור הסימפונית המובילות לריאות. כאשר באזור יש דלקת, נוצר מצב של ייצור מוגבר של ליחה ולכן גברים ונשים אשר מאובחנים עם ברונכית מתקשים לנשום, סובלים מחום גבוה כמו גם סובלים מתסמינים של ליחה מוגברת באופן קבוע. בכדי לטפל בבעיה, ניתן לנקוט במספר גישות:

אנטיביוטיקה

במידה ועולה חשד כי מדובר בדלקת אשר מקורה היא מחיידק, ניתן לקבל אנטיביוטיקה במרשם רופא. לרוב מדובר בטיפול תרופתי הלוקח בין שבוע ועד שבועיים לקבלת תוצאות, אולם בכל מקרה עדיף תמיד להישאר בבקרה ולבחון כיצד הדלקת מתפקדת לאחר לקיחה של אנטיביוטיקה, זאת בשילוב של תרופה להורדת חום כמו גם משככי כאבים – במידת הצורך, ובאם הופיע חום.

שמנים אתריים

בשנים האחרונות ניתן לראות זינוק במספר הרכישות של שמנים אתריים ובשילוב שלהם במהלך רקיחת מוצרי טיפוח טבעיים. שמנים אתריים הם למעשה שמנים טבעיים לחלוטין אשר מהווים מוצר משלים, לצורך עידוד תהליך ההחלמה של הגוף. חשוב לבצע את הרכישה דרך חנות מקצועית המתמחה בתחום, וזאת בכדי לבצע רכישה של שמנים איכותיים. לא מדובר בתרופה, אלא במוצר משלים ולכן יש לוודא כי אתם נוטלים את התרופות הרלוונטיות ומשלבים גם את טיפוח הנפש, לצורך יצירת תהליך החלמה מהיר ויעיל.

משאף

אם אתם מתקשים לנשום, ניתן בהחלט לשקול לקחת משאף או מכשיר אינהלציה. באמצעות משאף ניתן לפתוח את דרכי האוויר, כמו גם לדכא את הדלקת עצמה.

מעשנים? שימו לב

מדובר בשלוש שיטות בהן ניתן להיעזר לצורך טיפול, אולם חשוב להבין כי קבלת טיפול חייב להתבצע באמצעות ליווי רפואי לכל אורך הדרך. באמצעות הרופא המטפל תוכלו לקבל תוכנית טיפול פרטנית הנוגעת למצבכם, כאשר חשוב לציין כי במידה ואתם מעשנים – יש להפסיק באופן מיידי. עישון הוא אחד הגורמים הנפוצים ביותר להופעה של ברונכיטיס ונזקי העישון יכולים ללוות אתכם לטווח ארוך, ועל כן במידה והתגלה כי אתם אכן חולים יש להפסיק את העישון באופן מיידי. עשן הסיגריות הוא גורם המעודד את היווצרות הדלקת, ועל כן אורח חיים מאוזן הכולל תזונה נכונה, קבלת תרופות ומנוחה מהווים את המפתח לצורך יצירת תהליך החלמה. נוסף לכך, ניתן להתייעץ עם נטורופתית לצורך רקיחה של שמנים אתריים המותאמים למצבכם, כל זאת בכדי לעודד את תהליך ההחלמה של הגוף תוך שילוב של גוף ונפש. מדובר בדלקת נפוצה, אולם בצעדים נכונים ניתן לעלות על דרך המלך ולהחלים לחלוטין.